The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с изпотяването на стъклата

#1
Здравейте , собственик съм на S40.Времето застудя и при мен се получи следния проблем:много ми се изпотяват стъклата и почти нищо не се вижда.Парното на автомобила ми работи добре , имам чувството ,че не го управлявам правилно. До сега не съм карал кола с климатик.Трябва ли да го включвам сега за да духа на топло и възможно ли е това? Помогнете да разбера как действа и кога и как да го пускам и спирам!
Предварително благодаря
Reply

#2
За да не ти се изпотяват стъклата е необходимо да се вкарва външен въздух в купето.
Виж да не си на рециркулация на въздуха, или да не ти е запушен много филтъра на купето(ако имаш такъв).
Reply

#3
Здрасти, на моята като натисна бутона против изпотяване автоматично ми пуска климатика. Ако натисна бутона на климатика, той се изключва но продължава да духа топъл въздух, а стъклата се почистват без проблем.
Reply

#4
При мен като пусна на стъкла да духа ,климатроника се пуска автоматично и не може да го спреш. Но за сметка на това - за нула време чисти стъклата. Провери си копчето което ти спира външния въздух - като го натистнеш се заслушай - чува се леко оваряне(или затваряне) на клапа. Ако при теб е останало в затворено положение - може от там да е проблема.
Reply

#5
pachopacho Wrote:Здрасти, на моята като натисна бутона против изпотяване автоматично ми пуска климатика. Ако натисна бутона на климатика, той се изключва но продължава да духа топъл въздух, а стъклата се почистват без проблем.
Това го инсталират на моделите от 2006 нагоре за съжаление
Reply

#6
lanhol Wrote:
pachopacho Wrote:Здрасти, на моята като натисна бутона против изпотяване автоматично ми пуска климатика. Ако натисна бутона на климатика, той се изключва но продължава да духа топъл въздух, а стъклата се почистват без проблем.
Това го инсталират на моделите от 2006 нагоре за съжаление
Ами.. Поне на тези след 2000 - нагласиш ли я да духа на предното стъкло автоматично включва AC-то. Поне при мен ако съм оставил всичко на автоматично и без климатроник стъклата не се запотяват. Запотяват се единствено на вътрешен въздух.
Reply

#7
iasku Wrote:
lanhol Wrote:
pachopacho Wrote:Здрасти, на моята като натисна бутона против изпотяване автоматично ми пуска климатика. Ако натисна бутона на климатика, той се изключва но продължава да духа топъл въздух, а стъклата се почистват без проблем.
Това го инсталират на моделите от 2006 нагоре за съжаление
Ами.. Поне на тези след 2000 - нагласиш ли я да духа на предното стъкло автоматично включва AC-то. Поне при мен ако съм оставил всичко на автоматично и без климатроник стъклата не се запотяват. Запотяват се единствено на вътрешен въздух.
Колеги за да не ви се пуска климатика и да ви духа на предното стъкло просто между картинките на врътката има точици.Местите врътката на следващата точица след картинката и климатикът не се включва и започва да духа на предното стъкло :!: :wink:
Reply

#8
Аз да работи климатика нямам против Wink Важното е да духа, а зимата и да е топло духането :lol:
Reply

#9
аз предпочитам ако мога да си го изключа да го направя,нито ми е студено нито ми е запотено по стъклата ,а и не товари мотора както ако е с климатик(пък и нали искам е да караме икономично тва са грешни пари щом ще мина и без климатик).Отделно неможе да стане толкова топло колко ако е изключен климатика.Един приятел си купи ОПЕЛ АСТРА 2007 той ,че глупав глупав незнаеше от каде се спира и пуска климатика и все си беше студено в тая кола ако мога така да я нарека,са вече не е след като му показах как става,но пук задните стъкла на опела се запотяват при мен несе незнам ...?
I Heart VOLVO
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)