The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вибрациики

#1
Здравейте,
Колата е 440, '94, 18ми. Имам я съвсем отскоро и ме притесняват едни досадни вибрациики на празен ход, когато колата работи ня място. Не са ритмични; леки, усещат се на облегалката, и едва-едва по таблото. Като че ли са по-често, когато е студена. Прилича ми все едно оборотите са леко ниски (обаче оборотомера е стабилен), или пък някой цилиндър "прескача" отвреме на време. Като задържа на 1000-1100 оборота например, постепенно изчезват.
Някакви идеи от какво може да е? Или пък да е нормално така?! Някоя свещ да се бъзика?!

Мерси
Reply

#2
Аз за едни такива вибрации обиколих полувин София преди 4 години и никой нищо не откри Big Grin Дадох 500 лв. за тампони на двигателя и пак нищо. По-късно осъзнах, че не мога да си купия кола на 10 години и да искм да е идеална. Така че най-добре я заведи на диагностика за да си спокоен, че всичко е наред и свиквай с леките вибрации. Big Grin Така направих и аз само дето поизхарчих доста праи преди това :lol:
Reply

#3
Айде, да не казвам, че вибрациите са си характерни за модела. Аз съм с двулитров двигател и последния път един колега се избъзика, че било като масажиращ стол, когато е на ниски обороти...

Вярно вибрациите са по-силни при студен двигател. После, като позагрее, почва да мърка (от това по-силното мъркане :lol: ). Сега, когато маслото ми е на 10 хил., май вибрира още повече - като го сменя ще видя...

Като обобщение - мисля че нямаш основание за сериозно притеснение...

Успех
Reply

#4
uncle_scrooge Wrote:Айде, да не казвам, че вибрациите са си характерни за модела. Аз съм с двулитров двигател и последния път един колега се избъзика, че било като масаж, когато е на ниски обороти...

Вярно вибрациите са по силни при студен двигател. После, като позагрее, почва да мърка (от това по-силното мъркане :lol: ). Сега, когато маслото ми е на 10 хил., май вибрира още повече - като го сменя ще видя...

Като обобщение - мисля че нямаш основание за сериозно притеснение...

Успех

Аа да това с маслото имаше ефект при мен. Мисля че тогава сложих Castrol GTX3 полусинтетика 10w40 и даже на жената и направи впечатление. Big Grin
Reply

#5
Мерси, колеги!
Диагностиката я правих преди покупката - относно свещи, кабели и изгаряне казаха всичко ОК;
Така че - свиквам с масажите ! Smile
Reply

#6
stami Wrote:Мерси, колеги!
Диагностиката я правих преди покупката - относно свещи, кабели и изгаряне казаха всичко ОК;
Така че - свиквам с масажите ! Smile

Може да минеш все опак на срещата да я погледнем :wink:
Reply

#7
С удоволствие Smile И други въпроси имам :lol:
Reply

#8
аз се притеснявам че на място и от движение като пипна скоростния лост или педала на съединителя се усещатъ силни вибрации. няма значение от оборотите. мислех си че понеже моторта е голям и затова ама като е голям не трябва ли да успокоява вибрациите?" абе с тази тема ме успокоихте - майната им на вибрациите - явно е нормално. на другата среща задължително ще "опъна " някоя подобна кола за да се успокоя окончателно
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#9
В един форум се упоменава че това е вибрамасажорната седалка - екстра било.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#10
Аз верно ще взема да си купя 2 от онези масажиращите далаверки за седалки, онези с дървените топчета. Досега се спирах защото ми се струваше твърде голфарско (Голвар-това звучи гордо,малий), но щом се води "екстра" за модела мога да се прежаля Smile
Моята понатриса точно колкото да ме подразни, но не чак да се чувствам некомфортно.
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)