The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
малко помощ, моля

#11
Най-вероятно показва, че има проблем в горивната система. Задължително мини на диагностика преди да я купиш.
Reply

#12
Е нали уж на Волво символа ламбда означава check engine при другите автомобили? Ако е така е напълно възможно да е наближило времето за смяна на маслото например, а може и да е някакъв датчик.
Заведи я на диагностика ...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#13
Е нали уж на Волво символа ламбда означава check engine при другите автомобили? Ако е така е напълно възможно да е наближило времето за смяна на маслото например, а може и да е някакъв датчик.
Заведи я на диагностика ...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#14
При Волво - символа Lambda е всъщност check engin индикатор - или "проблем в автоматичната диагностика на двигателя". Знаете за компютрите и кодовете/грешките.
Тази лампа НЯМА нищо общо с ламбда сондата.
Та с две думи - компютъра регистрира грешка.

При 850-ката когато наближи смяна на маслото светва лампа "service", която загасва след около 2-3мин. Предполагам, че и при 40-ките е така. "Check Engine" или "Lambda" индикатор НЕ свети на сервизен интервал.
Volvo 850GLT, 2000cc, 20V, 1993, ~210 000km
!ПРОДАДЕНА!
Reply

#15
При Волво - символа Lambda е всъщност check engin индикатор - или "проблем в автоматичната диагностика на двигателя". Знаете за компютрите и кодовете/грешките.
Тази лампа НЯМА нищо общо с ламбда сондата.
Та с две думи - компютъра регистрира грешка.

При 850-ката когато наближи смяна на маслото светва лампа "service", която загасва след около 2-3мин. Предполагам, че и при 40-ките е така. "Check Engine" или "Lambda" индикатор НЕ свети на сервизен интервал.
Volvo 850GLT, 2000cc, 20V, 1993, ~210 000km
!ПРОДАДЕНА!
Reply

#16
Ace Wrote:
sss Wrote:Добре дошъл в клуба!
Това е индикаторът за Ламбда контролът (сондата).
Най-добре заведи колата на диагностика (аз ти препоръчвам "Юве") преди да я купиш.
Инъче си направил добър избор относно марката!
Успех!
Дизела няма ламбда сонда, който факт ме прави 2 пъти по-щастлив.
Това което си мисля че може малко да наподоби буквата "ламбда" или по скоро беше "гама" може би е индикацията за подгряване на свещите..
Ако ли пък наистина има такава буква то тогава или таблото е сменяно или двигателя е сменян. Първото не е чак толкова лошо но второто може да доведе до някои проблеми.
Може - не съм много запознат с дизелите.
При всички положения има нещо нередно и трябва да мине на една диагностика.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#17
Ace Wrote:
sss Wrote:Добре дошъл в клуба!
Това е индикаторът за Ламбда контролът (сондата).
Най-добре заведи колата на диагностика (аз ти препоръчвам "Юве") преди да я купиш.
Инъче си направил добър избор относно марката!
Успех!
Дизела няма ламбда сонда, който факт ме прави 2 пъти по-щастлив.
Това което си мисля че може малко да наподоби буквата "ламбда" или по скоро беше "гама" може би е индикацията за подгряване на свещите..
Ако ли пък наистина има такава буква то тогава или таблото е сменяно или двигателя е сменян. Първото не е чак толкова лошо но второто може да доведе до някои проблеми.
Може - не съм много запознат с дизелите.
При всички положения има нещо нередно и трябва да мине на една диагностика.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#18
sss Wrote:Може - не съм много запознат с дизелите.
При всички положения има нещо нередно и трябва да мине на една диагностика.

нИдей плаши човека. Щом върви значи всичко е 6 Wink

Истината е някъде там, но е възможно да е лампата SERVICE, която светва след 15 хил. км или след 1 година (което дойде първо) - целта е да ти напомни да отидеш на профилактичен преглед и да нулират този боряч за след 15 хил. км. На някои S/V40ки има начин за нулиране, но не се знае на кои точно работи. Пробвано е на S40 1.8 и 2.0 98ма година - и на двете нямаше ефект. Както и да е - най-добре е да отидеш за свое спокойствие в сервиз "Юве", където ще ти кажат ако има проблем с някой от датчиците. Една диагностика е нищо в сравнение ако нещо се прецака после.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#19
sss Wrote:Може - не съм много запознат с дизелите.
При всички положения има нещо нередно и трябва да мине на една диагностика.

нИдей плаши човека. Щом върви значи всичко е 6 Wink

Истината е някъде там, но е възможно да е лампата SERVICE, която светва след 15 хил. км или след 1 година (което дойде първо) - целта е да ти напомни да отидеш на профилактичен преглед и да нулират този боряч за след 15 хил. км. На някои S/V40ки има начин за нулиране, но не се знае на кои точно работи. Пробвано е на S40 1.8 и 2.0 98ма година - и на двете нямаше ефект. Както и да е - най-добре е да отидеш за свое спокойствие в сервиз "Юве", където ще ти кажат ако има проблем с някой от датчиците. Една диагностика е нищо в сравнение ако нещо се прецака после.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#20
s0me0ne Wrote:
sss Wrote:Може - не съм много запознат с дизелите.
При всички положения има нещо нередно и трябва да мине на една диагностика.

нИдей плаши човека. Щом върви значи всичко е 6 Wink

Истината е някъде там, но е възможно да е лампата SERVICE, която светва след 15 хил. км или след 1 година (което дойде първо) - целта е да ти напомни да отидеш на профилактичен преглед и да нулират този боряч за след 15 хил. км. На някои S/V40ки има начин за нулиране, но не се знае на кои точно работи. Пробвано е на S40 1.8 и 2.0 98ма година - и на двете нямаше ефект. Както и да е - най-добре е да отидеш за свое спокойствие в сервиз "Юве", където ще ти кажат ако има проблем с някой от датчиците. Една диагностика е нищо в сравнение ако нещо се прецака после.
Нямал съм намерение да плаша никого Big Grin .
Обаче не може лесно да се сбърка лампата "Сървис" с "Ламбдата".
При положение, че ще прави такава инвестиция, наистина за най-сигурно - една диагностика, пък дано да няма нищо Smile!
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)