The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Здравейте :) Имам няколко добри въпроса!!

#1
Здрасти колеги и колежги може би Smile имам няколко бързи въпроса и се надявам да ми помогнете.Сега се регистрирах в форума понеже нямам конретен познат да ме саветва за дадените въпроси.Значи искам да питам поже преди няколко дена карах едно S80 и доста ме впечетли за цената която е и искам да питам компетентините и запонатите тук няколко неща.Можете ли да ми каже какъф е реалния раход на автоматичния дизел 2.5 (140 к.с.) и как е колата за подръжка имам предвид колко излиза смяна на сички видове масла на скоросната кутия , ролки , ремаци и всички нормални неща.После прочетох в форума че амортисиорите са към 140 лева броиката, така ли е ? И лично за тези който са карали по-дълго как е в сравнение с S60 за подръжка и голяма ли е разликата в возията. Ясно ми е че са различен клас Wink Също така ако някои има представа как е за подръжка в сравнение с Е класа Мерцедес или БМВ този клас.Понеже гледах доста хора се оплакват че няма части и такива неща.Общо зето всяка информация която имате за този модел или С60 мерси много предварително И ЗНАМ , ЧЕ МНОГО ХОРА ЩЕ КАЖАТ ИМА ТАКИВА ТЕМИ ЧЕТИ , четох всичко и не намерих всичко което ме инт. затова пускам НЕ СПАМЯ , ще бъда много признателен и благодарен. Също и ако може да ми кажете какво да гледам при оглед на С80 . МЕРСИ МНОГО КОЛЕГИ , надявам се че ще ми дадете отговори а не просто да кажете , че има много писано вече изчетох всичко което може в турсачката за С80.И двигателя 2.5 Д прави ли много чакмаци и проблеми.
Reply

#2
Здравей, двигателят е старият дизел на Ауди и е много надежден. Първоначалното обслужване след като купиш колата ще ти излезе 800 - 1000лв. Амортисьорите ако са по 140лв. бройката направо си вземи 4(вероятно задните са по-евтини). Ако си решил да вземаш колата кажи на продавача, че искаш да и направиш компютърен тест - компа пази реалните километри пък и ще покаже ако има други надостатъци :roll: :roll: :roll:
Reply

#3
Здравейте и от мен,
и аз имам няколко въпроса и се надявам да ми дадете някакъв съвет Smile) Въпросите са свързани с Volvo S80, интересувам се какво масло е най-подходящо за двигателя и скоростната кутия (волвото е 2.5 дизел).
Благодаря за отделеното време!


P.S.
Предварително се извинявам, ако въпросът ми не е на точното място (като тема), но понеже нямам много време пък и отделните теми са много за да го поставя на точното място, пиша тук. Все пак се надавям да ми отговорите Smile)
Reply

#4
Ako Волвото ти е с двигателя на Ауди,
това са твоите масла и времената и км им за проверка и смяна:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#5
roshi Wrote:Здравейте и от мен,
и аз имам няколко въпроса и се надявам да ми дадете някакъв съвет Smile) Въпросите са свързани с Volvo S80, интересувам се какво масло е най-подходящо за двигателя и скоростната кутия (волвото е 2.5 дизел).
Благодаря за отделеното време!


P.S.
Предварително се извинявам, ако въпросът ми не е на точното място (като тема), но понеже нямам много време пък и отделните теми са много за да го поставя на точното място, пиша тук. Все пак се надавям да ми отговорите Smile)

ами аъ полъвам на кастрол магнатек дизел и сам още на 5-40 но имам киломери вече и мисла да минавам на 10-40 почти него гори и на 15 хил.км се сменя мисла че и волво ползва на кастрол маслата.
Reply

#6
N1ko Wrote:Здрасти колеги и колежги може би Smile имам няколко бързи въпроса и се надявам да ми помогнете.Сега се регистрирах в форума понеже нямам конретен познат да ме саветва за дадените въпроси.Значи искам да питам поже преди няколко дена карах едно S80 и доста ме впечетли за цената която е и искам да питам компетентините и запонатите тук няколко неща.Можете ли да ми каже какъф е реалния раход на автоматичния дизел 2.5 (140 к.с.) и как е колата за подръжка имам предвид колко излиза смяна на сички видове масла на скоросната кутия , ролки , ремаци и всички нормални неща.После прочетох в форума че амортисиорите са към 140 лева броиката, така ли е ? И лично за тези който са карали по-дълго как е в сравнение с S60 за подръжка и голяма ли е разликата в возията. Ясно ми е че са различен клас Wink Също така ако някои има представа как е за подръжка в сравнение с Е класа Мерцедес или БМВ този клас.Понеже гледах доста хора се оплакват че няма части и такива неща.Общо зето всяка информация която имате за този модел или С60 мерси много предварително И ЗНАМ , ЧЕ МНОГО ХОРА ЩЕ КАЖАТ ИМА ТАКИВА ТЕМИ ЧЕТИ , четох всичко и не намерих всичко което ме инт. затова пускам НЕ СПАМЯ , ще бъда много признателен и благодарен. Също и ако може да ми кажете какво да гледам при оглед на С80 . МЕРСИ МНОГО КОЛЕГИ , надявам се че ще ми дадете отговори а не просто да кажете , че има много писано вече изчетох всичко което може в турсачката за С80.И двигателя 2.5 Д прави ли много чакмаци и проблеми.


здр. , незнам в какво састояние е колата или каква е цената , но аз като купувам кола негледам колата а собственика досега които и коли дасам купувал ъа себеси дори несам ги запалвал и маи сам касметлия Smile)) ами аз имам С80 от над половин година и сам навартял 40 хил. км и е на почти 200 хил.км и несам сменял нищо освен масла дори и ремака несам сменялвс. беше смменено преди дая купя и гледам цените и мисла чеса като на форд дори някои неща са като на рено Smile)) и части има само пари и време даима ина4е количката е мн. добра само даидва от добри раце. за разхода: на ръчни скорости сам имал от 5,5-7,5 но аз сам спокоен шофиор )) но над 8л. тежко се стига. а за оглед нему разбирам аз гледам външно дае ок, тоси личи от прав поглед от самата кола , абе касмет ти желая.
Reply

#7
колеги искам да се си купя едно s80 за сравнително малко парички 2004г , но е с дясно управление и се чудя има ли начин , и кой може да ми смени волана за нашия стандарт. какви ще ми са разходите и съответно заслужава ли си да правя това. съжалявам че поставих този въпрос в конкретния форум но , така и не намерих чиста възможност във сайта на клуба където да си го поставя въпроса деректно . не разбрах защо е необходимо да откривам нов форум за да си задам един простичък въпрос . можеше просто в секцията "въпроси и отговори" да има и свободен прозорец за въпроси, а не само изписване на отговори на конкретни въпроси. :roll: :roll: :wink:
Reply

#8
yodidi Wrote:колеги искам да се си купя едно s80 за сравнително малко парички 2004г , но е с дясно управление и се чудя има ли начин , и кой може да ми смени волана за нашия стандарт. какви ще ми са разходите и съответно заслужава ли си да правя това. съжалявам че поставих този въпрос в конкретния форум но , така и не намерих чиста възможност във сайта на клуба където да си го поставя въпроса деректно . не разбрах защо е необходимо да откривам нов форум за да си задам един простичък въпрос . можеше просто в секцията "въпроси и отговори" да има и свободен прозорец за въпроси, а не само изписване на отговори на конкретни въпроси. :roll: :roll: :wink:


Смяната на волана на тази кола ще ти излезе безбожно много.. карай си с десен волан и нямай грижи Smile
Reply

#9
N1ko Wrote:Здрасти колеги и колежги може би Smile имам няколко бързи въпроса и се надявам да ми помогнете.Сега се регистрирах в форума понеже нямам конретен познат да ме саветва за дадените въпроси.Значи искам да питам поже преди няколко дена карах едно S80 и доста ме впечетли за цената която е и искам да питам компетентините и запонатите тук няколко неща.Можете ли да ми каже какъф е реалния раход на автоматичния дизел 2.5 (140 к.с.) и как е колата за подръжка имам предвид колко излиза смяна на сички видове масла на скоросната кутия , ролки , ремаци и всички нормални неща.После прочетох в форума че амортисиорите са към 140 лева броиката, така ли е ? И лично за тези който са карали по-дълго как е в сравнение с S60 за подръжка и голяма ли е разликата в возията. Ясно ми е че са различен клас Wink Също така ако някои има представа как е за подръжка в сравнение с Е класа Мерцедес или БМВ този клас.Понеже гледах доста хора се оплакват че няма части и такива неща.Общо зето всяка информация която имате за този модел или С60 мерси много предварително И ЗНАМ , ЧЕ МНОГО ХОРА ЩЕ КАЖАТ ИМА ТАКИВА ТЕМИ ЧЕТИ , четох всичко и не намерих всичко което ме инт. затова пускам НЕ СПАМЯ , ще бъда много признателен и благодарен. Също и ако може да ми кажете какво да гледам при оглед на С80 . МЕРСИ МНОГО КОЛЕГИ , надявам се че ще ми дадете отговори а не просто да кажете , че има много писано вече изчетох всичко което може в турсачката за С80.И двигателя 2.5 Д прави ли много чакмаци и проблеми.


Ами... скъпа работа.. ако нямаш достатъчно средства - по - добре не се захващай...
Reply

#10
Обикновенно на тази кола страда ходовата част защото е тежичка и пътищата са ни прекрасни.Ето ти цени на частите за ремонт ма ходовата част.( частите са оригинални от МФ ) Обикновено се касат тампоните на носача (2 броя на носач) комплекта на носач излиза 125лв или 250лв за 2те страни.Амортесиорите също бързо си заминават за 50 000 - 80 000 км цената наистина е 140лв на броика.Тампоните на бумбето на Амортесиора отпред цена на броика 65лв. Това са цените в МФ ( цената на Амортесиорите не е от МФ защото не съм питал там колко пари са) другаде ще ги намериш доста по евтино но не си заслужава да се занимаваш защото ще изкарат много малко километри.
Поздрави и касмет!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)