The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пукнатина на табло на V40

#1
Здравейте, волвари! От малко повече от седмица вече съм горда собственичка на дълго мечтано волво. Успях след много взискателно търсене да си купя Volvo V40. \Big Grin/ Красавицата е 1,8 бензин с холандски газов инжекцион G3, 1998-ма, внос от Холандия. Започнах да се занимавам с обслужването й като нова покупка и ми изникват някои въпросчета. Ще си позволя многословие, но ще обясня в детайли това, което ме притеснява и ще разчитам на вашата помощ. Първо какво ви е мнението за газовата уредба. Чела съм мнения, че е добра. За сега ми дава добър разход от 8 извънградско без никакви проблеми. Ако някой има представа от това газово, да споделя. Следващият въпрос ми е за алармата. Като й пусках каското се оказа май, че няма аларма или поне застрахователя не можа да я задейства. Иначе от собственика зная, че трябва да има заводска. Има си светодиод на единия високоговорител в дясно на таблото, мисля, че има и датчици в дясно на шофьорския сенник на тавана, но това може да е микрофона за каркита на телефона. Като я отключа и я оставя, без да я отварям, се заключва, но не мога наистина да намеря сирена нито да я накарам да се включи - махахме акумулатора и под него няма. Възможно ли е да е прекъсната или да я няма въобще? Иначе си има централно заключване на дистанционното на ключа. Според вас има ли изобщо аларма или имобилайзер? Другият ми въпрос е за таблото. Количката е с климатроник. На арматурното табло под бензино-мера и под температуро-мера има дисплей, който при мен е черен и не показва нищо. Като се загледам в него има пукнатина. Има ли модели, които да нямат там дисплей, а капаче. И, ако е дисплей и е спукан, как може да го възстановим.
Благодаря Ви предварително! Надявам се да не съм досадна, ама какво да се прави - жените не сме толкова компетентни, но пък някои обичаме волво Big Grin като всички вас.
Reply

#2
Здравей,

и добре дошла. Ако използваш търсачката ще можеш да намериш подробни теми по твоите проблеми.

1. Първо за алармата - нямаш аларма, а само имобилайзер. В общи линии може да си сложиш някаква евтина аларма, която може да ти я направят да се управлява от дистанционното на ключа, за да не носиш 2 дистанционни. Тя ще ти е предимно за пред застахователите, а за сигурността ще разчиташ на имобилайзеар, който си е заводски. Той се разблокира единстено с оригиналния ключ. Ако някой се опита да запали без него ще има ядове.

2. Колкото до дисплея -всички имат такъв, но на тези без компютър той не функционира, а само си седи там. Ако имаш компютър, а само ти е развален дисплея това е друга тема. Ако случая е такъв трябва на централната конзола да имаш копче за управлението на компютъра. Ако е така тогава ще мислим как да оправяме спукания дисплейSmile

Успех и много безаварийни километриSmile
Reply

#3
typ4o Wrote:Здравей,

и добре дошла. Ако използваш търсачката ще можеш да намериш подробни теми по твоите проблеми.

1. Първо за алармата - нямаш аларма, а само имобилайзер. В общи линии може да си сложиш някаква евтина аларма, която може да ти я направят да се управлява от дистанционното на ключа, за да не носиш 2 дистанционни. Тя ще ти е предимно за пред застахователите, а за сигурността ще разчиташ на имобилайзеар, който си е заводски. Той се разблокира единстено с оригиналния ключ. Ако някой се опита да запали без него ще има ядове.

2. Колкото до дисплея -всички имат такъв, но на тези без компютър той не функционира, а само си седи там. Ако имаш компютър, а само ти е развален дисплея това е друга тема. Ако случая е такъв трябва на централната конзола да имаш копче за управлението на компютъра. Ако е така тогава ще мислим как да оправяме спукания дисплейSmile

Успех и много безаварийни километриSmile
А аз имам въпрос тогава.Моята кола си е с компютър и всичко си е ок показва си на дислплея,но на един колега е без компютър и на това дисплейче показва температура отвън колко е ???Така,че според мен този дисплей си има функция и е точно така да показва температурата отвън :wink:
Reply

#4
Три вида дисплеи има
1 без нищо наи разпространени 96-2000г
2 само температурата наи рядко срещащи се 96-2000г
3 инфо център
Reply

#5
За втория вид не бях чувал, но ето днес пак се обогатих :lol:
Reply

#6
typ4o Wrote:За втория вид не бях чувал, но ето днес пак се обогатих :lol:

Колегата s-s-s-nake е с такъв дисплей и споделя в една от темите във форума, че има проблеми точно с този дисплей, показващ температурата.
Reply

#7
Здравей, tsvetljak

Първо Добре дошла във форума, а надявам се в скоро време и във клуба Smile

Сега относно въпросите. Наистина има доста теми изписани по тези питания, но ще се опитам на две на три дам насока.

1. ddxxdd е може би най-запознатия човек във форума относно арматурното табло, инфо център и всички неща около него. Ако имаш някакви въпроси, предполагам, че той няма да откже да ти отговори.

Според мен, случая при теб е, че нямаш инфоцентър и е много-вероятно там изобщо да няма дисплей, а просто да е една пластмаса, покриваща отвора за дисплея. Поради някаква причина тя се е спукала и сега те притеснява.

Другата разновидност, за която споменава ddxxdd в т. 2 - дисплей, който покзава само температура, и аз мисля, че се среща много рядко. В повечето случаи моделите са или с инфо център или без нищо.
Ако греша, нека колегите ме поправят!

2. Относно алармата. Наистина има модели, както и при мен, които са само с фабричен имобилайзер, без сирена и без допълнителните датчици за вратите и т.н. Обаче няма модел, който да е без фабричен имобилайзер!

Сега, това което знам, като начин да се изпробва дали има аларма е следния:
- заключваш колата с дистанционното
- изчакваш няколко минути, да речем 5мин.
- отключваш колата с ключа
При отваряне на вратата, ако има аларма би трябвало да се задейства и да почне да свири.

Поздрави, със здраве да си я ползваш и безаварийно!
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)