The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоклиматик V40-профилактика.

#11
npackoBko Wrote:Мисля, че не си съвсем прав колега.....
Това го казвам, като предварително уточнявам, че не съм специалист в тази област, а съм го научил от майстора, който ми прави профилактика миналата есен. Става дума за отполението през зимата. Доколкото разбрах, системата на климатроника поддържа най-ниска температура около 8 градуса през зимния период. При използването й през зимата, същото играе роля в 2 аспекта: поддържането на изправността на системата на климатроника през зимата и по-бързото отопление на купето през този период спрямо парното на двигателя. Ето защо, според мене, при палене сутрин през зимата е по-удачен варианта да стоплиш купето с климатроника, отколкото със самото парно на колата.
А иначе мнение за климатичната техника от всякакъв род би трябвало да даде мистър Кангалов, понеже дето вика що е клима - все е за него........ Big Grin

Прасковко, би ли споделил къде си прави профилактиката във Варна и дали си доволен, че и аз не съм правил до сега.
Reply

#12
Зад магазина на "Киров - BOSCH", който е под МЕТРО, има сервиз за включващ ЕЛКОН и профилактика на климатиците. Там ми допълниха климатроника, провериха системата и като цяло направиха преглед на колата, със съпътстващ ремонт на комутатора на бобината на 1/4 цилиндър.
Резултата: Много съм доволен, щото човека първо казва каква е повредата, дава варианти и цени за решение и след като му кажеш тогава почва ремонта.

P.S. Що се касае за ЕЛКОН има още една личност във Варненския клуб, която се занимава с това, ама не знам къде му е офиса. Дано се издаде самия той :lol: :lol:
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#13
vanko_baroveca Wrote:Колеги, знае ли някой, къде мога в Пловдив да си направя такава профилактика на климатроника и съответно да ми излезе по-евтино Smile . Иначе филтъра в копето сам си го сменям. Но ме притеснява дехидрататора, който се намира до двигателя. На него има едно око и незнам дали не би трябвало да свети зелено. В момента е черно, нека някой ако знае нещо повече по въпроса с климатиците да даде малко инфо. Ще съм ви благодаен.

аз съм пробвал на две места - J&L май беше на рогошко шосе до евромаркет. от там съм доволен, само гледай колко източват и искай винаги да го имаш записано, дори и да не са видяли. мен се опитаха дса ме прекарат с количеството.
другото е импас 56 на ул знаме, успоредна на чернишвски,

за цени нямам представа кое ще е поевтино, мисля, че са равнопоставени
Reply

#14
Благодаря ти колега за инфото и съветите. Като отида да ми направят профилактика непременно ще следя за количеството фреон, което са добавили. А знаеш ли нещо за дехидрататора?
Reply

#15
Миналата година смених дехидратора, понеже се счупи при подмяната на радиатора. Цената му беше 50 лв.
Reply

#16
vanko_baroveca Wrote:... А знаеш ли нещо за дехидрататора?

за това не, нищо не знам :oops:
Reply

#17
Благодаря ви още веднаж за инфото. Smile
Reply

#18
За какво всъщност служи този дехидрататор? И какво представлява? Нуждае ли се от някакво обслужване?
Reply

#19
Незнам точната функция, но предполагам, че събира влагата от системата. Точно кога се сменя не ми е известно. Същ така има и едно "око" на него и незнам какво трябва да показва. Мисля че от както е създадена колата не е сменян и му е крайно време за замяна. Smile Като остана по свободно ще го снимам, къде стои точно под капака.
Прикачам това което намерих в мрежата Smile


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#20
Една снимчица


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)