The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса за Volvo V40 1.6 105 кс.

#1
Здравейте надявам се бъдещи Колеги.Спрял съм се на модела �40 двигател 1.6 105 кс. от '99 година, но възникнаха няколко въпроса и бих се радвал ако ми отговорите:
Що за двигател е това-в смисъл здрав ли е, лесен за подръжка, какви са честите дефекти, май е малко слаб за тежката кола....френски на Рено ли е?
Какъв разход да очаквам?
Никога не съм имал Волво, а и нямам приятел с Волво, та бих искал да Ви питам скъпа ли им е подръжката, и колко ще ми струват консумативите-масло, ремъци, накладки поне основните неща?
Какво Ви е мнението за колата? Какви са честите проблеми и най-вече на какво да обърна внимание?


Благодаря за отделеното време и ме прощавайте ако въпросите ми са идиотски.
Reply

#2
Мое лично мнение този двигател е за хора пенсионери или меланхолици.
Reply

#3
ddxdd Wrote:Мое лично мнение този двигател е за хора пенсионери или меланхолици.
Аз съм на същото мнение,че този двигател е слаб за това купе.Аз съм с 2.0 16В 136к.с. и е горе долу добре,но пак си му тежи.Моето мнение е помисли поне за 1.8.На този малък двигател и голямата тежест няма да харчи по малко от 1.8 :wink:
Reply

#4
Не си падам по високите скорости, колата ще се ползва и от жена, тамън ще съм по спокоен :lol: Днес покарах един 1.8 от 97г. и двигателя ми се стори доста пъргав :oops:

Все пак приблизително колко харчи двигателя 1.6 и френски Рено ли е?


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#5
И лесно ли се газифицират-ГИ или обикновенна газова Smile Smile Smile
Reply

#6
Моето е 1.8 16 волта - 115 коня - върви много добре, сложих му и ГИ, като можеше и да не е ГИ, но ай да е по-доброто Smile Мислех си да го икономизирам малко, щот дан се пребия някъде - щот си го понастъпвам, ама казаха че ще вдигне разхода ако го разбутали да е на икономичен, а не на нормален режим - щял съм да настъпвам повече Smile ! Имаме русенски колега с 1.6 с ГИ и аванс процесор - доколкото помня - и според него, а и според мен си е напълно достатъчен откъм мощност при положение че няма да се гоните! Е колкото повече - толкова повече Smile разбирай, че мощност в резерв е нужна някой път, иначе - умната ! :ctf:
Reply

#7
Мерси колеги, стана ми ясно що за кола е Волво, дано тия дни я паркирам в гаража Smile
Reply

#8
Може ли да ми кажете какво масло се препоръчва за този двигател?
Reply

#9
http://olyslager-lubricants.nl/valvoline...Type=16265
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#10
dr.mitev Wrote:Може ли да ми кажете какво масло се препоръчва за този двигател?

Tози двигател смело върви и с полусинтетика 10W40.
Даже е препоръчително за коли (доста) над 100 х.км.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)