The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за газов инжекцион

#11
Аз нещо май взех да се зарибявам за български газов инжекцион. А, колкото до бутилките, в България явно изобщо не се внасят, а сигурно не се и произвеждат над 60-литрови, защото са твърде малко колите, в който може да се събере толкова голяма бутилка. Аз поне не се сещам за друга кола, в която може да пасне 72-литрова бутилка, без да надига кората на багажника, а при мен даже остана място и за аптечка, крик, пожарогасител и малко инструменти.
Reply

#12
Ами супер. Аз съм с 35 литрова бутилка 'пура', имах 45 литрова тороидална, но беше висока и ми надигаше кората и реших да не я слагам. Определено 72 литра е доста добре. Аз не съм виждал такава и даже ми е малко трудно да си я представя. Има ли по средата дупка? И ако не как се справи с издутината на пода?
А от фобоса надявам се ще останеш доволен. Аз поне съм много доволен и не съжалявам че сложих български,
даже обратно. Ако искаш мога да направя снимки на монтажа да видиш как изглежда монтирано всичко.
Reply

#13
Бутилката си е съвсем обикновена - тороидална, а издутината на пода биде изрязана най-брутално с флекса. Попринцип, при деветките, произведени в Белгия, тази издутина я няма и дъното е абсолютно равно, но шведските са с цицина по средата. А при комбито има повече място под кората, защото подът на багажника е малко по-високо и е равен, като тепсия. Мога да снимам бутилката, да видиш как изглежда, а ако ти си снимаш газовата инсталация - ще съм ти благодарен. Аз мисля тръбите за зареждането и до газовия клапан да си ги прекарам сам, а на газаджийте да им оставя само работата от клапана - нататък. И зареждачката мисля сам да си я монтирам, за да стане така, както аз искам. Тя е от този тип, които се слагат под капачката, до гърловината за зареждане с бензин. Взех си такава, за да не си дупча купето или бронята.
Reply

#14
Ето снимки:


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply

#15
Бутилката ти е супер. Направо се влюбих в огромния багажник. 9ка турбо вагон ще е следващата ми кола Smile
Снимките са големички, така че ги качих тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://linuxfan.org/~ipdown/mybrick/lpg/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://linuxfan.org/~ipdown/mybrick/lpg/</a><!-- m -->
Общо взето снимах двигателния отсек. Вижда се газовия компютър малко над акумулатора,
изпарителя е вляво на ABS модула. Зад него се вижда газовия клапан и MAP сензора.
Отделно съм снимал рейката с инжекторите. Инжекторите са IG1 Apache. Има ги на
сайта на Rail SPA. Точно върху края на водното съединение от радиатора, към блока, там където е термостата стои някакъв филтърче което трябва да се подменя на около 15000 км. Половинките му са хванати на байонет и вътре е самото филтърче. И въобще няколко снимки от различен ъгъл на двигателния отсек. Бутилката в багажника не съм я снимал, тя не е интересна Smile.
Забравих да снимам ключето за превключване на газ което е вътре. То е монтирано под таблото и е с двуцветен светодиод и индикатор на нивото на газта който при мен не е закачен защото бутилката не е с "евро-сонда" както им викат газаджиите тук. Добре че направих снимки че да видя колко прашен е мотора Smile
Reply

#16
Намерих няколко снимки на газовия компютър на Фобос: <!-- m --><a class="postlink" href="http://gaz-expert.com/products.php" onclick="window.open(this.href);return false;">http://gaz-expert.com/products.php</a><!-- m -->
[Image: 13.jpg]
[Image: 14.jpg]
[Image: 15.jpg]

Прикачих и някакво ръководство за използване на софтуера им,
което бях теглил като се чудех какъв инжекцион да избера.


Attached Files
.pdf   software_manual(0.40.01-rc26).pdf (Size: 1.05 MB / Downloads: 7,874)
Reply

#17
Аз откога разправям, че комбито си е комби. Според мен, единственото предимство на седана, пред комбито е, че му е по-удобна задната седалка.

Мерси много за снимките. Работата е ясна - след някой и друг месец сигурно и аз ще стана клиент на Фобос. Твоята газова, предполагам, че в Плевен са ти я слагали или греша? Мисълта ми е, че аз ще прослушам пичовете от София и се надявам да остана от тях поне толкова доволен, колкото ти от колегите им в Плевен.

П.П. Много си ти е добре моторът, няма нужда да го миеш. Аз на моя само от време - на време му забърсвам с парцал капака отгоре, за да може да се чете надписът VOLVO :-)
Reply

#18
Всъщност газовото го монтирах във Варна. В последния момент се отказах да пътувам до Плевен, бях се уговорил и се обадих да отменя уговорката. Монтирах го в една малка фирмичка - работят само двама души, но намерих доста похвали по форумите за тях (ня помня вече в кои) и наистина хората работят много внимателно. Сертифицирани са от Фобос, има ги на сайта че са минали обучение и доста хора са много доволни. Верно колата стана за два дни, вместо за един както е в другите сервизи. Но предпочетох да се доверя и поради друга причина. Тук, във Варна, Еврогаз 3000 (също сертифицирани от Фобос) са много популярни, но като ходих при тях, видях че персонала им е от млади момчета които работят на заплата и избутват доколкото може работния ден.
Докато другите двама работят за себе си и е в техен интерес да си свършат качествено работата.
И наистина останах доволен.

Предполагам че в Плевен също наблягат на качествено обслужване и монтаж защото в
противен случай бързо ще си създадат лоша слава, и тогава...
Reply

#19
Moxy, благодаря ти много за кабела - със 99% сигурност мога да кажа че кабела на Фобос е разгадан. Още не съм си настроил газовата както трябва - на тихи и до ~4500 оборота/0.6 бара е супер, но след това сдава багажа - освен софтуер мисля като се опарича да инвестирам в изпарител и да разпробия до 3.5 мм инжекторите (при сегашни 2.8, които идват малки). dP-то ми е 1.4 бара. Щото мисля да не се спра до 1.8 бара буст, ако имам пари до края на годината да ъпгрейдна турбината с един хибрид и инжектори с по-голям дебит. Темата от форума на ситроен също много ми помогна, тя умря отдавна, щото някакъв от фобос нещо ги стресна и после май им подариха безплатно кабели или нещо такова, но ми помогна доста. Кабела който Фобос продават за 200 лв. е нещо като ISO 9141-2 К-линия с активно ниво 0V и idle 5V. Проверено с двулъчев, записващ цифров осцилоскоп, на входа и изхода. Не съм пробвал още, но мисля прототипа да е с FT232RL за директна връзка с USB, MC33290 за K-линията и очаквам точния конектор за газовия компютър от Tyco/AMP с номенклатурен номер 282106-1.
Като цени на чарковете:
- FT232RL ~ 5 лв, от Футурел
- MC33290 - 6 лв. от Братан/Конрад (или Брадван както е познат още във Варна)
- конектора на Tyco - 1.50 лв.
- някой друг резистор/кондензатор - 2-3 лв.
- прототипна платка по метода на лазерния принтер - безплатно (условно)

Време за изпълнение - 2 дни (ако ми се намерят свободни, засега няма). Както гледам на Иво платката дето и тя е за два дни, два месеца не може да стане. :x :x :x
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#20
Такаа, тук мисля, че мога да ти бъда полезен с малко информация и личен опит, но сега бързам и нямам време да се изкажа подобаващо :roll: , затова не бързай да разпробиваш дюзите. Само ще ти кажа, да не вярваш, ама въобще да не вярваш на автоматичните настройки и на съветите на софтуера, за разпробиване на дюзите на по-голям диаметър. Явно нашите Волва, бидейки фулгруп (с едновременно впръскване), а на това отгоре и турбо, изобщо не са на едно мнение с газовия инжекцион и реагират точно обатно на това, което се очаква от софтуера на газовата. Както ти е известно, аз имах огромни главоболия с моята кола - все "дреболии", като УНИКАЛНО висок разход, тотална липса на мощност и постоянно трупане на грешки от страна на бензиновото ЕКУ. След като се сдобих с кабел, смело мога да кажа, че колата се държи неузнаваемо в добрия смисъл, но като се затопли времето (и като ми върнеш кабела Tongue ) ще продължа да си играя с настройките, защото винаги има какво още да се желае.

Засега толкова, по късно ще пиша подробно за моите сполуки и несполуки, при попълването на горивната карта на газовия инжекцион. Ааа още нещо - ако си изнамерил от тези букси с 4-те крачета на Tyco, брой ме и мен за една мъжка и една женска - нали ти бях казал, че искам да си вкарам диагностичната букса вътре в купето, но не искам да режа оригиналния кабел.
There's someone in my head but it's not me...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)