The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна консумативи

#1
Tongue Най накрая и аз да си взема Tongue Волвото ,което толкова исках Tongue Имам само едно питане колко парички излиза смяната на масло,ремъци,филтри и ролките,че трявба да ги сменям,а колата е С 40 1,8.
Reply

#2
Значи не по-малко от 750 лв.
Което включва:
- 2 ремъка - ангренажен и пистов
- 4 ролки - 2 обтяжни и 2 паразитни
- 3 филтъра - маслен, въздушен, горивен (и на купето - ако има)
- 5 л. масло полусинтетика 10W40
+++
- водна помпа - препоръчително
- антифриз - 3л концентрат
- спирачна течност - препоръчително
- хидравлична течност - препоръчително
.............
Ако колата е италианка - пълен оглед на ходовата част и спирачната система.
............
Ако НЕ се сменят 3-те вида течности и водната помпа - цената е с около 150 лв надолу (не се препоръчва).
Ако се търсят евтини части и консумативи - още 80-120 лв надолу ( тогава няма и гаранция за пробег).
ВИНАГИ изборът си е на клиента. :wink:

Това е в общи линии, колега.


Честита нова придобивка и със здраве да си я ползваш.
Reply

#3
Мерси и аз някъде там си мислех за парите.
Reply

#4
Има ли някакъв интернет магазин или от каде да се поръчат ремъците и ролките, че не съм от София и при мене няма.....
Reply

#5
dr.mitev Wrote:Има ли някакъв интернет магазин или от каде да се поръчат ремъците и ролките, че не съм от София и при мене няма.....
Не се занимавайте да си поръчвате части ако не сте на 100процента сигурни че са за вашата кола. В сервиза където ще ремонтират колата ще купят каквото е нужно без да се занимавате.
Reply

#6
roadkill Wrote:Tongue Най накрая и аз да си взема Tongue Волвото ,което толкова исках Tongue Имам само едно питане колко парички излиза смяната на масло,ремъци,филтри и ролките,че трявба да ги сменям,а колата е С 40 1,8.



НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КОЛКО ЛИТРА МАСЛО СЪБИРА ВОЛВО S40, 1.8, БЕНЗИН 1998 ГОД.
.
Reply

#7
forces Wrote:НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КОЛКО ЛИТРА МАСЛО СЪБИРА ВОЛВО S40, 1.8, БЕНЗИН 1998 ГОД.
Виж тук http://www.olyslager-lubricants.nl/Liqui...ype=110880
Reply

#8
roadkill Wrote:Tongue Най накрая и аз да си взема Tongue Волвото ,което толкова исках Tongue Имам само едно питане колко парички излиза смяната на масло,ремъци,филтри и ролките,че трявба да ги сменям,а колата е С 40 1,8.


Ами най-общо(аз си купих С 40 2,0 нетурбинирана 140 к.с. на 18 май 2009г.) при ме излезе:

1.Смяна на масло(двигателно), смяна на горивен, въздушен и маслен филтър-150 лева.
2.Смяна на ангренажен и пистов ремък и три ролки, заедно с туда на майстора- 400лева.
3.Смяна на трансмисионно масло(в сервиза , където го смених ми казаха ,че няма нужда, но аз въпреки това го смених-беше съвсем черно)- 78 лева.(Трансмисионното се сменя на 150 -170 000 км.

Е това е.

А да- спешна диагностика в ,,БОШ сервиз", смано но 4броя свещи ,,БОШ" (нямаха НКЖ)-100 лева.
При мен колата работеше зле преди смяната на свещите.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)