The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРОБЛЕМ със ламбда сонда при Г.И.

#1
здравйте,днес ми монтираха газов инжекцион,майстора ми каза"откачил съм ламбда сондата понеже връща 12волта ток и ще изгори компютъра на инжекциона" и ми каза да я сменя,сега карам без ламбда сонда.преди като си карах на бензин нямах проблем с ламбда сондата,газажията закарл колата на елкон и там му казали че е за смяна,може ли да ме будалка или наистина е така
Reply

#2
Аз знам, че без сонда харчи доста повече.. ( от опит) Компютърът ми на газовото още не е изгорял.. така че считам, че няма проблеми от сондата Smile
Reply

#3
pafka Wrote:здравйте,днес ми монтираха газов инжекцион,майстора ми каза"откачил съм ламбда сондата понеже връща 12волта ток
По принцип за ГИ не трябва да се откача ламбда сондата. Нали идеята е да се използват всичките датчици и регулировки на бензиновия комп, за да се управлява газовият. Ако на датчика има 12 волта (ток) напрежение, значи е пробил и е за смяна, а след смяната се връзва където му е мястото и си караш.
Reply

#4
Абе този газаджия да не е хванал захр. кабел на сондата?
Не че изключвам възможността наистина да е пробила ама и консултация на друго място няма да е излишна.
От друга страна ако наистина връща 12В как си карал така досега.
Щял е да ти изгори компа преди да стигнеш до газаджията и той да ти стане"спасителя" на ЕКУ-то.
Да не би да ти хваща шарени пилета този...


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#5
газаджията и неговия елкон-джия излязоха пишмяни майстори,ходих на друг елкон и м иказаха че сондата работи отлично,и после взех газаджията с мен и при неговия елкон я закачихме и се оказа че сондата работи,майсторите казаха "А?как е възможно предния път не работеше сега е перфектна"и взеха да се чешат по тъпите плешиви глави,
всеки на майстор взе да се прави направо аман вече от такива Confusedhock:
Reply

#6
pafka Wrote:газаджията и неговия елкон-джия излязоха пишмяни майстори,ходих на друг елкон и м иказаха че сондата работи отлично,и после взех газаджията с мен и при неговия елкон я закачихме и се оказа че сондата работи,майсторите казаха "А?как е възможно предния път не работеше сега е перфектна"и взеха да се чешат по тъпите плешиви глави,
всеки на майстор взе да се прави направо аман вече от такива Confusedhock:

Абе колега, ти си направо щастливец Big Grin Big Grin Big Grin Я вземи с част от спестените пари от неосъществената покупка на ЛС да се почерпиш и чукай на дърво да не попадаш в лапите на такива "майстори" . Хайде със здраве и безаварийно.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)