The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблеми с газов инжекцион LPi Vialle!!!

#1
Поздрави на всички колеги!
Имам някакъв проблем с газова система на Виале. Той се проявява понякога. Забелязъл съм обаче, че се появява след повторно запалване на двигателя, т.е. след като съм спрял и след около 5-10 мин отново тръгвам. На бензин си работи нормално, но когато превключва на газ започва все едно да се дави и изгасва. Ако се опитам да я форсирам, не иска, започва да тресе. Не мога да си обясня причините, все едно не достига налягане в системата или пък обратното! Ако някой е имал подобен проблем да сподели. Или пък да ме насочите към някой който може да обслужва такива системи в България. Не се чуват звукови промени в работата на помпата в бутилката, когато си работи нормално или когато не! Колата е Волво С40, 1.8 л., 115 к.с., 1998 г. Газовата система е с течна фаза - помпа-регулатор на налягането-дюзи!
Преди ден-два пуснах една тема за ламда сонда, защото беше светнала, но като смених силно замърсения въздушен филтър спря да свети. Възможно ли е да оказва влияне на компютъра на газовата, всъщност дали влияе при работата на газ.
Освен това кабелите и свещите са сменени, на диагностика не показва грешки бензиновата система!
Бредварително благодаря!!! Smile
1. Volvo S40, 1.8, Manual, 115 к.c., MY 1998, Vialle LPi
2. Volvo V50, 2.4 D5, Auto, 180 к.с., MY 2007
3. Volvo XC70, 3.2, AWD, Auto, 238 к.с., MY 2009
Reply

#2
Забравих да спомена, че съм в Пловдив.
1. Volvo S40, 1.8, Manual, 115 к.c., MY 1998, Vialle LPi
2. Volvo V50, 2.4 D5, Auto, 180 к.с., MY 2007
3. Volvo XC70, 3.2, AWD, Auto, 238 к.с., MY 2009
Reply

#3
Така е с тия газови все проблеми създават. На предната ми кола монтирах газов инжекцион в Пловдив в оторизиран сервиз на Тартарини (зад панаира някаде). Още при самият монтаж нещо не можаха да нагласят оборотите и така и до ден днешен се играят..какво ли не сменях. Та по твоя проблем имах го същият появяваше се когато си поиска, сякаш работи на 3 цилиндъра и не може да се изфорсира...Та ремонта ми го направиха в Италия защото бях там в момента и ми обясниха че е се повредила някаква електроника която регулира пускането на газ към дюзите и там се получава неправилно горене и тн. Успех с ремонта!
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#4
Wizard S40,

Съвета, който мога да ти дам е виж в форума на Алфа Ромео.
Там има доста колеги със същата система и имат доста координати на сервизи.
Дори май имаше цяла тема за рез. части и сервизи за ЛПИ Виале.
Успех!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)