The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.9 TDI D4192T разход

#1
Здаравейте на всички имам едно малко питане, карам В40 99г. 1.9 тди мотор на рено и съм малко стреснат от страна на харчене на нафта! В момента колата ми харчи 8.3-9 градски разход, и е вазможно да стигне до 10! интересуваме нормално ли е това или имам някакъв проблем!?
Reply

#2
stefcho_yor Wrote:Здаравейте на всички имам едно малко питане, карам В40 99г. 1.9 тди мотор на рено и съм малко стреснат от страна на харчене на нафта! В момента колата ми харчи 8.3-9 градски разход, и е вазможно да стигне до 10! интересуваме нормално ли е това или имам някакъв проблем!?

А извънградско как е? Защото градското май май вече не е показател. Сутрин минавам 2 км. за около 25мин. После защо ми харчи 16/100..... а на дълго ми пада почти на половина.
Reply

#3
При мен разходът е също около 9- 9,5 на 100 градско. Извън града е 5,5/100
Reply

#4
Ами от градско до градско има голяма разлика. Зависи къде е това "градско". Аз съм със същият мотор, в Варна градското ми е около 8л. С 20л нафта изминавам около 250 км...но всичко това е малко относително..
Reply

#5
Здравей , аз съм със същия мотор Д4192Т - 1,9 ТДИ / 1997 - Софийско градско 9 -10 , извънградско 5,5-6,5 . Похапва си колата , новите са по-икономични имам впредвид Д4192Т1 - 2 . Колегите ще кажат вече с колко ...
Reply

#6
Привет,
аз съм с Д4192Т2 95к.с. и градско ми дава м/у 7 и 8/100, извънградско в началото беше 5-5,5 сега ми е малко като градското (около 7/100) но предполагам защото съединителя ми малко боксува и е за смяна, незнам доколко може да окаже това влияние.
Reply

#7
Здравейте!
Да си кажа право, градско хич не се опитвам да засичам. Иначе аз съм с Д4192Т2 95к.с. на Рено и от извънградското съм доволен. Става въпрос за каране от Дупница до Шумен - 4,8 л. - сам човек, без климатик. Лятото Ямбол -Шумен през Котленския проход, климатик 5 човека и багаж - 5,5 нормално каране без гонка.
Моторът е супер. При диагностиката на Мот-Пфое излезе, че от 4 подгревни свещи работи само 1, а при това положение при минус 15 градуса палеше от раз, което значи добра компресия. Късмет.
Доволен съм от колата.
Reply

#8
Да ви кажа тази мисал ме наведе че похарчва доволно докато не срях един с волво С40 със същият двигате и ми каза че е много доволен защото му харчела 6-6.5 градски и 5-5.5 извънградки разход това ми кажете на какво прилича?! То това е двойно на мойта!
Reply

#9
така стефчо бате между другото нали ти казах че снощи колата ти мирише на сурова нафта Smile
така и така си отворил тема за разхода добре аз какво да кажа като съм на бензин и колата харчи колкото си иска понякога 16 на сто понякога 7 на сто а понякога даже и 22 на сто двигателя ми е б4184С 115 коня Smile :x :x :x :x
Reply

#10
stefcho_yor Wrote:Да ви кажа тази мисал ме наведе че похарчва доволно докато не срях един с волво С40 със същият двигате и ми каза че е много доволен защото му харчела 6-6.5 градски и 5-5.5 извънградки разход това ми кажете на какво прилича?!
Ако твоя приятел засича градско в Първомай или Годеч е възможно Wink Ако засича в София, според мен е невъзможно, освен ако не кара през нощта в събота.
Моята си харчи сега през зимата на студено и къси разстояния около 11...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)