The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нещо стана.... В40

#1
Здравейте колеги имам едно питане защото незнам какво става с колата ми.
Преди като е студена колата и като я запаля докато уреда, който измерва температурата не се изравни с най- долната черта се чуваше едно бръмчене....
вече не се чува, а като карам през нощта когато е студена колата и фаровете барабар с цялото табло премигват през десетина секунди.
Колата е тази от подписа.

Ако на някой му помага бръмченето идваше от една черна кутия под капака със знак с две стрелки и някакви точки межу тях.

Благодаря предварително
S60 '02; 2.0T + ГИ Zavoli
Reply

#2
Черната кутия май са релетата и бушоните прегледай ги подробно.Направи снимка ако може6 на кутията да я видим.
Reply

#3
Не е кутията с бушоните и релетата. Онова от което си мислех че идва бученето се оказа въздушния филтър. Утре ще направя снимки на тази кутия от която съм сигурен че идваше шума.
S60 '02; 2.0T + ГИ Zavoli
Reply

#4
С риск да вляза в темата с бисерите имам предположение че водната помпа си е заминала. Евентуално ако разбира се изобщо има нещо общо какви са признаците на заминаваща водна помпа.
S60 '02; 2.0T + ГИ Zavoli
Reply

#5
Вече си имам "Ново 20".
Когато колата е "студена" като запаля и лампата на АБС-а светва три пъти с интервал от 3-5 сек. между пресветванията и като пресветва оборотомера пада до 0 об/мин но двигателя си работи нормално, не прехълцва и т.н.

Остава си това че 2-3 мин докато загрее колата ми ми премигват фаровете и таблото.


Ужас !!
S60 '02; 2.0T + ГИ Zavoli
Reply

#6
Колега закарай колата на авто ел. техник. Нещо може да дава накъсо някаде и е добре да се провери, че да не викаш пожарната посред нощ като един приятел...така му замина астричката. Губеха му се разни светлини, клаксона понякога свирвал сам той сменял ли сменял бушони та накрая се подпали една вечер пред блока.... :roll:
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#7
Още утре отивам на сервиз да видят момчетата там какво става.
S60 '02; 2.0T + ГИ Zavoli
Reply

#8
Относно това бръмчене те съветвам да провериш въздушната помпа под филтъра. Тази помпа работи само 130 секунди при студен двигател. Поне при мен имаше такъв проблем. Успех.
Reply

#9
Какво стана колега? Ходи на сервиз?
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#10
Нямах никакво време през уикенда, понеже бях затрупан от работа. Но като отида веднага след като разбера от къде е идвал проблема ще пиша тук.
S60 '02; 2.0T + ГИ Zavoli
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)