The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за масло за S80 TDI

#1
Здравейте,
Ще сменям маслото на колата (S80 2,5 TDI).Дилемата е следната:
Масло Волво от МП (около 240лв. за 7л.),Castrol (40лв. за 1л.) или Вокс (около 200лв. за 7л.).Последното не бях го чувал,но приятел който се занимава с масла ми го препоръчва.Вие чували ли сте нещо за него.Дайте някакъв съвет...на какво да се спра.

ПП.Става въпрос за 5W30

Благодаря Ви.
Reply

#2
Виж тук какви масла дават за твоя мотор и после САМ решавай:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://olyslager-lubricants.nl/valvoline/Result.aspx?sType=17059" onclick="window.open(this.href);return false;">http://olyslager-lubricants.nl/valvolin ... Type=17059</a><!-- m -->

Лично аз бих ти препоръчал шведското STATOIL LazerWay TDI 5W-40.
Клиентската цена за 7 литра е около 120 лв.

Не бих пренебрегнал и полусинтетиката (добре я чувства двигателят с по-голям пробег) на същата марка
SuperWay TDI 10W-40. Там цената е по-малко от 80 лв. :!:

Няма да ти препоръчвам последната разработка на двиг.масло с дълъг експлотационен живот от серията Лонг Лайф , предназначена за Ауди и Фолксваген - LazerWay LL 5W-30, защото според мен няма смисъл. Там цената отива на 23лв/л.

Нека не забравяме, че този Motor D5252T е в употреба при Ауди от далечната 1991г., ако не греша.
Така че дали двигателят е качен на А6 или на S80, или на 850 и след по-сериозен пробег, пълната синтетика понякога му идва "тънка".
................
Изборът е винаги на клиента. Smile
Reply

#3
dada166 Wrote:Масло Волво от МП (около 240лв. за 7л .....Дайте някакъв съвет...на какво да се спра.

ПП.Става въпрос за 5W30

Благодаря Ви.

Маслото в МП към днешна дата е 27 лева за литър . Така,че 27х7 = 189 лева.

Аз сменях преди 2 седмици и тогава цената бе тази.
Reply

#4
... Волво препоръчва Castrol !!!
Това дет' е в Мото Пфое е Кастрол в опаковка за Волво.
Reply

#5
Лично аз карам моето със аджип 15-40 минерално от както го имам , а го имам от доста години и пътувам много досега ядове не съм имал двигателя си е супер. Смяната е окло 200 лева като сменям всичко включително и въздушен филтър за него ако трябва да съм честен го сменям на около 5000 много се зацапва съответно започва да пуши и харчи повече.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)