The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Натягане на съединител?

#31
stami Wrote:Накратко - струва ми се, че съединителят отделя малко прекалено ниско. Та, да го натегна ли? И как става системата :oops: Просто няколко оборота на гайката или си има и други чалъми? Също така, къде по жилото да капна малко масълце, че скърца неприятно при натискане?

Мерси

пс И да не ми кажете, че ми е заминал амбряжа, че ще се сърдя :lol: :lol:

Все си мисля, че тези коли са със саморегулираща се система за хода на педала на съединителя, а с натягане на онова жило най-много да започне да не отлепя или да не се превключват предавките...
Reply

#32
stami Wrote:Накратко - струва ми се, че съединителят отделя малко прекалено ниско. Та, да го натегна ли? И как става системата :oops: Просто няколко оборота на гайката или си има и други чалъми? Също така, къде по жилото да капна малко масълце, че скърца неприятно при натискане?

Мерси

пс И да не ми кажете, че ми е заминал амбряжа, че ще се сърдя :lol: :lol:

Все си мисля, че тези коли са със саморегулираща се система за хода на педала на съединителя, а с натягане на онова жило най-много да започне да не отлепя или да не се превключват предавките...
Reply

#33
hel Wrote:Пичове обяснявам кратко и ясно.
Ако искате съединителя да отделя по високо- натягате гайките.
Ако това не стане,т.е гайките са навити докрай-сори, трябва да смените феродовия диск в най добрия случай.
Колкото повече отхлабвате гайките -съединителя отделя толко по ниско.
Ако някой има още нещо неясно- да пита! Smile

Ниското отделяне на съединителят е добре, означава, че зацепва рано и не пързаля, високото, означава, че зацепва по-късно и пързаля. С натягане на гайките се скъсява жилото в бронята и оттам и ходът донякъде. Когато гайките са завити докрай на регулировъчната шпилка и пак отделя високо и пързаля, съединителят е за смяна. Когато отделя ниско е ОК!!!
Reply

#34
hel Wrote:Пичове обяснявам кратко и ясно.
Ако искате съединителя да отделя по високо- натягате гайките.
Ако това не стане,т.е гайките са навити докрай-сори, трябва да смените феродовия диск в най добрия случай.
Колкото повече отхлабвате гайките -съединителя отделя толко по ниско.
Ако някой има още нещо неясно- да пита! Smile

Ниското отделяне на съединителят е добре, означава, че зацепва рано и не пързаля, високото, означава, че зацепва по-късно и пързаля. С натягане на гайките се скъсява жилото в бронята и оттам и ходът донякъде. Когато гайките са завити докрай на регулировъчната шпилка и пак отделя високо и пързаля, съединителят е за смяна. Когато отделя ниско е ОК!!!
Reply

#35
Лек въпрос и от мен , нормално ли е аксиалния лагер да е в постоянен контакт с притискателния диск , 460 GLE мотор B18EP :?:
Колкото повече , толкова повече
Reply

#36
Лек въпрос и от мен , нормално ли е аксиалния лагер да е в постоянен контакт с притискателния диск , 460 GLE мотор B18EP :?:
Колкото повече , толкова повече
Reply

#37
При съединителя с хидравлика (или както там се казва) как стои въпроса, как може да се разбере дали е за смяна като няма натягане.
Reply

#38
При съединителя с хидравлика (или както там се казва) как стои въпроса, как може да се разбере дали е за смяна като няма натягане.
Reply

#39
raxell Wrote:Лек въпрос и от мен , нормално ли е аксиалния лагер да е в постоянен контакт с притискателния диск , 460 GLE мотор B18EP :?:

Нито е нормално, нито е желателно.
Reply

#40
raxell Wrote:Лек въпрос и от мен , нормално ли е аксиалния лагер да е в постоянен контакт с притискателния диск , 460 GLE мотор B18EP :?:

Нито е нормално, нито е желателно.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)