The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Машинка за централно заключване

#11
veleto Wrote:
terorist Wrote:колата ти има ли аларма с дистанционо или заключваш с ключ вратата?
Заключвам я с ключ от вратата.

/сложно е да се обясни тук/според мен машинката ти е здрава-/оригиналната /наистина си има в нея релета ,но има и електроника за време-потърси проблема в кабелите между вратата и купето -там където се сгъват при вс отваряне! тази машинка управлява другите и им подава напрежение за кратко време-3до 5 секунди.Китайската в случая не ти върши работа ,защото няма такъв таимер /има само превключващ ключ-механичен,/не с релета/,който обръща поляритета на захранване/откл. и заключване съответно/
за да работи такава машинка/наречена китайска/-трябва да се постави електроника -в мн. случаи хората които се занимават с това я наричат (централина)-аз не съм спец в тая област.
целта на кутийката с релетата/така наречената централина/или оригиналната машинка в която има такава/ е да обръща поляритета на захранването (+) (-) при закл.и (-) ..(+) при отключване - и да подаде захранване на другите машинки за определено време-3до 5 секунди-в противен случаи машинките на останалите врати остават под напрежение -изгарят моторите и изтощават батерията.
в по ве4ето аларми има такъв таймер и две релета ,които вършат гореописаното /ако наистина проблема е в машинката на шоф врата -наи евтиния вариант е да си купиш аларма за 30 лв -
потърси съвет от някой алармаджия ,вместо да се мъчиш /ако не са ти ясни нещата/
надявам се да съм бил полезен
Reply

#12
Добре а като заключва няма проблеми проблема е в отключването и то от време на време като го раздвижа с ръка се оправя.Смених ключето на машинката където лостчето го натиска.И още нещо като отключа на предна лява врата се чува бучене от машинката значи вратата си се отключва и заключва нормално само при отключване бучи.Та да питам може ли и тая машинка да прави нещо мизерия?
Reply

#13
veleto Wrote:Добре а като заключва няма проблеми проблема е в отключването и то от време на време като го раздвижа с ръка се оправя.Смених ключето на машинката където лостчето го натиска.И още нещо като отключа на предна лява врата се чува бучене от машинката значи вратата си се отключва и заключва нормално само при отключване бучи.Та да питам може ли и тая машинка да прави нещо мизерия?

коя според теб е лявата врата?-тая на шофера ли?
Reply

#14
Дясна офф пак съм спал нещо.За дясната става въпрос.
Reply

#15
veleto Wrote:Добре а като заключва няма проблеми проблема е в отключването и то от време на време като го раздвижа с ръка се оправя.Смених ключето на машинката където лостчето го натиска.И още нещо като отключа на предна дясна врата се чува бучене от машинката значи вратата си се отключва и заключва нормално само при отключване бучи.Та да питам може ли и тая машинка да прави нещо мизерия?
Reply

#16
veleto Wrote:
veleto Wrote:Добре а като заключва няма проблеми проблема е в отключването и то от време на време като го раздвижа с ръка се оправя.Смених ключето на машинката където лостчето го натиска.И още нещо като отключа на предна дясна врата се чува бучене от машинката значи вратата си се отключва и заключва нормално само при отключване бучи.Та да питам може ли и тая машинка да прави нещо мизерия?

И в крайна сметка ,какво излиза,че не ти работи машинката на вратата на пасажера /дясната/
:mrgreen:
Reply

#17
terorist Wrote:
veleto Wrote:
veleto Wrote:Добре а като заключва няма проблеми проблема е в отключването и то от време на време като го раздвижа с ръка се оправя.Смених ключето на машинката където лостчето го натиска.И още нещо като отключа на предна дясна врата се чува бучене от машинката значи вратата си се отключва и заключва нормално само при отключване бучи.Та да питам може ли и тая машинка да прави нещо мизерия?

И в крайна сметка ,какво излиза,че не ти работи машинката на вратата на пасажера /дясната/
:mrgreen:
Не тя работи ама бучи като се отключва разглобих я смазах я с ВД 40 малко и сега по-малко бучи и е добре.А иначе пак централното отказва от време на време за сега не е отказвало.Съмнява ме някой скъсан кабел между шофьорската врата и купето който от време на време да дава контакт и за това да ми прекъсва.Трябва разтворя снопа кабели и да огледам дето се намира под гумения маркуч.Иначе съм сменил контактното ключе на машинката дето лостчето го натиска за 2 лева.А релетата си цъкат като вдигна да отключа явно имам прекъсване в кабелите.Трябва да се поровя.Някакви идей да имаш къде най-много може да е проблема освен в снопа кабели на вратата и купето?Иначе отказва и натискам лоста или заключвам и никоя машинка не сработва.Оправям го като вдигам и свалям лостчето и от самосебе си проработва.Забелязал съм че като запаля колата пак се оправя като го сваля и вдигна лостчето ГОВОРЯ ЗА ГЛАВНОТО НА ШОФЬОРСКАТА ВРАТА.Други релета надявам се че няма.
Reply

#18
нищо друг не остава,освен да провериш куплунга /буксите/ в шофьорската врата ..които свързват машинката към инсталацията на колата -ако не са клеясали проблема е в прекъснат кабел /в маншона м/у вратата и купето. :ctf2:
Reply

#19
Ще проверя мерси. :roll:
Reply

#20
Ако пък не се справиш си е работа за алармаджия - най-компетентни са по въпроса, според мен - все пак ежедневно им минават доста централни през ръцете.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)