The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как е най-икономично да се кара

#1
От два месеца вече имам В40 99 година 1.6 двигател....дава ми разход извънградско 10л. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: и днеска след като заредих на бензиностанцията се замислих как е най-икономично да се кара т.е. на коя предавка с колко км/ч и с колко обороти? По принцип рядко вдигам над 3000 оборота обикновенно градско около 2000...



И да питам на колко оборота е максималния въртящ момент ?
Reply

#2
превключване на предавките до 2000 оборота, каране на директна между 2 и 3000 оборота, при което твоето Волво ще е като костенурка защото силата му е чак при 4200 оборота.
Още:
- правилния избор на предавка при изкачване на наклон и при спускане
- плавно ускорение и спиране (всяко действие което ти разклаща стомаха се отразява и на резервоара Smile )
- поддържане на равномерна скорост - между 90 и 110
- хубави гуми
- правилно разпределение на товара
и още много като - липса на насрещен вятър и т.н. Smile
Reply

#3
.. както и липса на постоянно напиращи да се мушнат пред теб спортни майстори, след което разбира се натискат спирачката, за да не спрат в този отпред...

Не си писал от къде си, докторе, но ако говориш само са извънградско и не си спортен тип, сигурно ще можеш да свалиш този разход. Аз съм успявал и под 8 да го смъкна извън голямото село, без да се старая, хем с малко по-голям обем.

Между другото, рекох да погледна при братушките и виж какво пише за '99 1.6:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://avtomarket.ru/library/catalog/?id=30848&class=1" onclick="window.open(this.href);return false;">http://avtomarket.ru/library/catalog/?id=30848&class=1</a><!-- m -->
Reply

#4
От Кюстендил съм и нямам навик да се състезавам.

Т.е. между 2000 и 3000 оборота трябва да се придържам ?

:occasion5: :occasion5: :occasion5:
Reply

#5
колега само за справка на последното ми дълго каране (от София до Бургас) и обратно смъкнах разхода до 5.9 :lol: поне толкова показваше борд компютъра .. средна скорост 100-110 т.е около 2500 оборота ...... моето волво е в40 96г. 2.0 16клапана 140 кончета :roll:
Reply

#6
Множко ми се чини на извънградско 10. Може би е заради по-малката кубатура, знам ли? Както вече писах в една друга тема на една и съща колонка на Лукойл напълних до горе преди да отида и след като се върнах от Свищов. По магистралата 140 - 150 иначе 90 - 100. Разхода ми беше точно 7 литра на сто. Tongue
п.п. не съм се сещал да си гледам и оборотите като карам, усещам по двигателя най вече :lol:
Reply

#7
Разход 10 - извънградско е много.Моята е 1.6, но разхода извънградско е наполовина.Даже в града не стига 10
Reply

#8
Е как го постигна това нещо :o :o :o
Reply

#9
dr.mitev Wrote:Е как го постигна това нещо :o :o :o
Ами ако е от Силистра например. Smile
Това също е град, но има само един светофар, така че караш като извънградско, а се води градско. Има и други такива градове за пример. :mrgreen:
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply

#10
Отиване до Обзор и връщане в Казанлък, където имах възможност съм застопорявал на 5та скорост, на 3000об./мин и 120км/ч. ми даде среден разход на газ 6,85лв. на 100км.
Хайде сега някой да ми каже, че волвото е ламя. Ламя е, когато го юркаш здраво, но може и да е икономично :wink: Big Grin . Страшно много съм доволен от колата,от разхода.....и от цената на газта в момента Big Grin
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)