The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Суеверия

#1
Вярвате ли в тях? И в кои по-точно?
Просто вчера..вечер е вече, 9 и 30, приключваме мача и е време да се прибирам вкъщи (т.е. от Пазарджик до Пещера - 20км) ии както карам с 1 приятел в колата фаровете изгаснаха..хахаха Добре, че беше пълнолуние та виждах пътя. След няколко включвания на дългите светлини, които работеха само до толкова, до колкото държах лоста натиснат назад изведнъж светлините проработиха :lol: :o После за кратко спираха и пак започваха да работят ама се прибрах вкъщи. Оправих ги, виновно беше едно от релетата при бушоните (благодарности на един приятел, който се отзова на помощ). Понеже ги оправях късно посред нощ и не успях да довърша и цяла вечер не спах за да стана тази сутрин в 6 и 30 и да оправя докрай всичко. След като приключих едно кръгче реших да отворя люка ии пааа. Заяжда. Тук проблема не може да се опише. Оправих го. Поглеждам нещата с антифриза как са. Той горкият..малко липсваше..хаха А преди 2-3 седмици беше на максимум. И някакви е такива неща. Вчера бях с колата при едни съученици дето се скъсаха да завиждат копелетата..тази сутрин като я изкарах пак някакви дето ме гледат супер злобно..реших да вкарам колата 1 път напред в живота си, но поради дължината и (740-ка е) и поради тясната улица (и поради некадърността ми) леко подпрях стената..хахаха..след което обърнах и си я вкарах на заден. Не, че съм прост (знам, че предницата е по-малко маневрена), ама и аз не знам вече. Имам чувството, че всеки лош поглед се отразява. До преди седмица колата беше самолет, сега се появиха някакви дребни проблеми. И така. Аз в това суеверие вярвам много. Просто като че ли като ме погледнат със завист и веднага избива върху нещото, на което завиждат. И сестрата съм я гонил да не ме гледа, докато вкарвам колата в гаража, че ставаха все фалове..хахаха Та споделете тук малко опит, който ви се струва, че е причинен "от чужди завистливи очи". Или пък неща, в които вярвате. Ако черна котка ви пресече пътя примерно ? :lol: Извинявам се за дългия пост ама исках да изкажа мъките си..хаха Tongue
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#2
Аз лично не вярвам. Но мисля че ако човек си внуши такава зависимост му трябва силна личност или психолог които да го убеди в противното-----Според мен всичко е на подсъзнателно ниво.
Reply

#3
Мисля , че има условия да проведем страхотен експеримент. Доста хора по различни причини не са имали 7-ца, но са имали желание да я имат. Част от тях ще прочетат поста и вероятно част от прочелите ще ти завидят. Ако завистниците добросъвестно участват в изследването и своевременно рапортуват, а ти водиш подробен отчет за дефектите, ще стане ясно фащат ли се очи през интернет...Лично аз още не съм решил дали да завиждам и много ще ме облекчиш ако пуснеш повече инфо и снимки. За колата не се страхувай, няма да се разпадне. Колкото повече се чупи от лоши погледи, толкова по-рядко ще ти завиждат. Процеса е недивергентен, ще се самозагаси. Ако се интересуваш задълбочено от традиционни български суеверия ти препоръчвам "Бит и душевност на българския народ" от Иван Хаджийски. Там за по интернет нама нищо, но пък са описани различни екзотични поверия свързани с кокал от мъртвец, парче дърво на което някой се е обесил и тн и тн... Абе, я по-добе не я чети...
Reply

#4
За лоши очи ( или както там се казва ) доколкото знам си измиваш три пъти лицето с вода преминала през метла. Демек слагаш я под чешмата ( метлата ) миеш се и си готов. Но като чета поста ти , виждам че всичките ти проблеми са технически и си ги оправил. Може и самовнушението да играе голяма роля. Затова не се задълбочавай толкова много а ми си карай спокойно колицата и тва е. ::beer::
Reply

#5
Имаше една поредица от книги на акад. Палюшев "Физика на Бога". Човекът-българин /работил в Дубна и чете лекции някъде във Великобритания/ с много формули и закони на физиката по логичен път извежда Закона за запазване на информацията и съществуването на Световно поле на съзнанието, т.нар. от нас Бог. :roll:

Всяко действие и мисъл на човек намира отражение и оставя следа в необятния свят, т. нар. Вселена или Световното поле на съзнанието.

Не знам кой в какво вярва или не, но това е положението. Big Grin
Reply

#6
Вържи си едно червено конче
ако си толкова суеверен.
Когато някой те гледа със завист не му обръщай внимание. :lol: :lol: :lol: :lol:
Колкото повече се връзваш толкова по-зле става. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://vbox7.com/play:fe000285" onclick="window.open(this.href);return false;">http://vbox7.com/play:fe000285</a><!-- m -->
Reply

#7
Отговарям на заявката на Андрей Стойчев:
Видео - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zshare.net/video/59755463e66ae079/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.zshare.net/video/59755463e66ae079/</a><!-- m -->
Снимки - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zshare.net/download/59755555868beba9/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.zshare.net/download/59755555868beba9/</a><!-- m -->
Малко некадърна работа, но ще ме прощавате. Не се виждат данните на таблото, но те са: 240 км/час на километража, 140 000 км, бензин - 0 иии това е :lol:
-----------------
Е вие ме изкарахте някакъв супер суеверен. Аз отварям темата, за да става разговорът. По принцип като усетя, че някой се чуди как да изрази завистта си, просто му тегля майните по живо по здраво и това е :lol:
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#8
VolvoLitka Wrote:Вържи си едно червено конче
ако си толкова суеверен.
Когато някой те гледа със завист не му обръщай внимание. :lol: :lol: :lol: :lol:
Колкото повече се връзваш толкова по-зле става. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Това е най-сериозния начин Big Grin , може и синьо мънисто!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)