The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с работата на Волво С 40 Моля за съвет.

#11
Андрей, тук за това сме се събрали, кога да задаваме въпроси, кога да даваме отговори, кога да споделяме опит, кога за раздумка и т.н., така че питай без притеснения. :wink:

И от мен много и безаварийни километри !!! Smile

П.П. Вече може да махнеш този надпис "В момента е доста под тези коне Уви..............." от подписа си... :roll:
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#12
Добре дошъл и от мен. Честито и много безаварийни километри!

Razsipnik Wrote:А да колата я купих 5 500 лева- доста ниско ми се вижда.Подзозрително ниско, не мислите ли?

Ми не, нормална ми се струва цената. Няма от какво да се притесняваш.

Що се отнася до разхода, има толкова много изписано по темата че .. хващай да четеш. Ето ти пресен топик ако не си го изял вече.

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=8708" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=8708</a><!-- l -->

Без тревоги и само удоволствие от шофирането!


Attached Files
.zip   Zadni vrati.zip (Size: 9.64 MB / Downloads: 1)
.zip   Zadni vrati.zip (Size: 9.64 MB / Downloads: 1)
Reply

#13
Към момента ми сменят пистовия и ангранажния ремък.сутринта като отидох майсторът ми каза, че няма нужда да се смени пистовия ремък, но после го е снел и огледал, а и аз също от вътрешната страна и има пукнатини.Смяна.
Ще сменя и ролки(77 лева).Работата 70 лева.
Въобще бая пари се събират.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#14
Честита кола, тепърва ще се опознавате Wink За годините - не се притеснявай, за остаряването при Волво годините текат по-бавно отколкото при повечето други коли Wink А за разхода - недей да имаш много вяра на борд компютъра, особено ако си го ресетнал наскоро. Тогава ще ти даде най-голямо отклонение. По принцип това се смята на оставащото гориво спрямо разхода от последните няколко десетки километра (не съм сигурен колко бяха 5 или 15) или определено време. Ако си висял повече по светофари, той ще ти каже колко ще минеш ако продължаваш да висиш по светофари. Най-сигурно ще ти е да си го засечеш колко горе долу ти гори (примерно градско) и от там ще си го смяташ сам по-точно.
Reply

#15
Интересно- купих колата с ауспух с два изходни отвора.Явно не е ориггинален.Да Ви кажа много ме кефи.Стои някак спортен.
Общо до тук- за привеждане в нормално ексдплоатационно състояние, заедно с диагностиката и смяна на консумативи(ремъци, свещи, масла,монтаж на СД(подарък ми е)) ми излезе 835 лева.Много ли Ви се струва или е нормално?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#16
Razsipnik Wrote:Интересно- купих колата с ауспух с два изходни отвора.Явно не е ориггинален.Да Ви кажа много ме кефи.Стои някак спортен.
Общо до тук- за привеждане в нормално ексдплоатационно състояние, заедно с диагностиката и смяна на консумативи(ремъци, свещи, масла,монтаж на СД(подарък ми е)) ми излезе 835 лева.Много ли Ви се струва или е нормално?
Колега напълно нормално си е като за Волво. Big Grin
Reply

#17
raceteam Wrote:
Razsipnik Wrote:Интересно- купих колата с ауспух с два изходни отвора.Явно не е ориггинален.Да Ви кажа много ме кефи.Стои някак спортен.
Общо до тук- за привеждане в нормално ексдплоатационно състояние, заедно с диагностиката и смяна на консумативи(ремъци, свещи, масла,монтаж на СД(подарък ми е)) ми излезе 835 лева.Много ли Ви се струва или е нормално?
Колега напълно нормално си е като за Волво. Big Grin

Абе бая пара си е.

Ако може отново да попитам с лаишките си въпроси и по-специално хората с С 40 като моята от аватараи подписа-Как ви ускоряват волвата?В смисъл.........при мен е някак си по-бавно.Масата на С 40(ненатоварена��� �)�е 1302кг(не ми се вярва да е толкова малко), но така я пише по спецификация.Тази кола някак си ми се струва тежка, тромава, но е стабилна и доста комфортна.
Като гледам оборотомера при даване на газ- стрелката плавно и стабилно се движи възходящо, няма трепкания........Притеснявам се дали не губи мощност.От компютърната диагностика ми казаха, че компресията на цилиндрите била много добре.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#18
Razsipnik Wrote:
raceteam Wrote:
Razsipnik Wrote:Интересно- купих колата с ауспух с два изходни отвора.Явно не е ориггинален.Да Ви кажа много ме кефи.Стои някак спортен.
Общо до тук- за привеждане в нормално ексдплоатационно състояние, заедно с диагностиката и смяна на консумативи(ремъци, свещи, масла,монтаж на СД(подарък ми е)) ми излезе 835 лева.Много ли Ви се струва или е нормално?
Колега напълно нормално си е като за Волво. Big Grin

Абе бая пара си е.

Ако може отново да попитам с лаишките си въпроси и по-специално хората с С 40 като моята от аватараи подписа-Как ви ускоряват волвата?В смисъл.........при мен е някак си по-бавно.Масата на С 40(ненатоварена��� �)�е 1302кг(не ми се вярва да е толкова малко), но така я пише по спецификация.Тази кола някак си ми се струва тежка, тромава, но е стабилна и доста комфортна.
Като гледам оборотомера при даване на газ- стрелката плавно и стабилно се движи възходящо, няма трепкания........Притеснявам се дали не губи мощност.От компютърната диагностика ми казаха, че компресията на цилиндрите била много добре.
Колега Волво са си тежки колите (не са за състезанията),силата не им е в стартовото набиране (демек първа,втора).
Ще ти дам един пример.Брат ми имаше служебна Датчия Логан 1.5 дци 80коня (но тежи 700 кила) и аз с Волвото 2.0 бензин 136 коня.Тръгваме на старт на първа и втора много ме дърпаше с почти 2 коли пред мен,но като превключа на трета и го изяждах :mrgreen: .Така,че да знаеш,че силата им на тези коли е от трета нагоре Big Grin .Моята е с на Рено скорости и на тях особенно силата си им е трета предавка.Все пак тези коли не са за състезания,а за стабилност и сигорност :wink:
Reply

#19
БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЕТО.

вСЪЩНОСТ В КАзаното от Вас/ако искате може и на ,,ти" да се обръщам стига да нямате против)- се убедих вчера.
Пърувах София-Дупница-Благоевград.
По Е-79 включех ли на трета и понаберях ли обороти около 3000 и от там на 4-та е казвам Ви , дано ми вярвате защото не Ви лъжа- Волво С 40 скъсва задника на аудита, фолксвагени .И то при условие ,че не се осмелих да вдигна над 150 км.Все пак колата е моя собственост едва от 18.05.2009г.

Искам нещо да попитам- преди да пробвам- Волво С 40 с 2 -литров двигател, ако е натоварено с общо пет човека(с мен шофьора заедно) и багаж отзад- ще има ли проблеми при изпреварване.
До сега съм кара семейните рено(вече продадено) а и Опел Вектра 1,6������������� ��� ��� ������75 к.с. и изпреварването , когато не си напбрал преди това скорост от по-далеч е мъка, особено като натоварен.Но Вектра-та се справя.Ако си сам в нея още по-добре.

Това ме много интересува- при натоварено С 40 - ще имам ли проблем да започна изпреварваща маневра ,без предварителна подготовка като по-силно набиране на скорост от по-далеч?май не се изразявам много правилно.Дано ме разбирате.

Наистина С 40 е в стихията си след 3000 оборото- 3-4-5000 там някъде.Съответно и разхода скача, но няма пълно щастие.


Ако може да попитам и Вас- да монтирам ли турбина?това сега ми е влязло в главата?Имам 1000 лева и ще гледам да посъбера още 1700?Според вас удачно ли е да вмонтирам турбина и , ако го сторя- това няма ли да доведе до преждевременно износвани и ,,пенсиониране" на иначе здравия двигател?
Или пък може би да смена чипа?Знам ,че само да го сменя него не качва много конските сили на бензинов двигател- най-много 5-10 к.с.
Но.........турбината ме притеснява, защото ми казаха ,че ще износи по-бързо двигателя, а и поддръжката на турбиниран двигетел и по-сложна.
Освен това ми се струва ,че производителя е разчел двигатела точно 2.0 без турбина.То си има 2.0 Т за тая работа.

И накрая- СПОРЕД ВАС НЕ СБЪРКАХ ЛИ С ИЗБОРА НА АВТОМОБИЛА И НАЙ-ВЕЧЕ С ИЗБОРА НА КОНФИГУРАЦИЯ ДВИГАТЕЛ?В СМИСЪЛ ЩОМ НЯМА ДА СЕ СЪЗТЕЗАВАМ НЕ БЕШЕ ЛИ ПО-ДОБРЕ 1,8 ?ИМАШЕ И ТАКОВА ВОЛВО, НО АЗ ПОЖЕЛАХ ИМЕННО ТОВА.
ИЗВИНЯВАЙТЕ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЗА ТЕЗИ НЕ СЪВСЕМ ТЕХНИЧЕСКИ ГРАМОТНИ И ДОСАДНИ ВЪПРОСИ!
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТЗИВЧИВОСТТА! Smile
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#20
Абе колега, ти си направо водопад от въпроси Big Grin Big Grin Big Grin ама карай така, питай за да ти се отговори :wink: Big Grin .
Колата ти е с добра конфигурация т.е. съчетание на купе и мощност на двигателя.Не си сбъркал в избора. Аз съм с 1,8 двигателя и съм доволен от вървежа и съответно разхода, но по-големия двигател е по-добре, най-малкото заради по-голямата мощност/дали ще я използваш напълно е по твоя преценка/.Правилно си схванал, че силата на бензиновото волво идва след 3000об./мин. Турбинирането е хубава идея, но лично аз не ти го препоръчвам и то главно поради причините за, които сам си се досетил. Карай си така и да не ти пука. Поздрави.

П.П. Тук е прието да сме на "ти"давай в този дух и не се притеснявай :wink: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)