The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Филтър-купе S/V40?!?

#1
Здравейте колеги. Моята кола няма фабрично монтиран филтър за купето и искам да ви попитам дали някой от вас е "побългарявал" колата си и е слагал такъв филтър?!? Тук не става въпрос за подмяна на филтриращия елемент.По-скоро става въпрос за това как, къде и какъв филтър може да се постави за да се филтрира входящия в купето въздух. Благодарение на г-н Кангалов имам филтърна вата, но не знам къде да й намеря място. Споделям само, че под кората на чистачките НЯМА място, където да може да се сложи тази филтърна вата.Свалих въпросната кора, но място няма :evil: . Там където обикновено стои филтриращия елемент на колите с фабричен такъв, при мен няма място или поне досега не съм го открил :roll: . Моля, който е успял да монтира такъв филтър да сподели опита и премеждията си. Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват.

П.П. Изчетох всички теми свързани с филтъра на купето , но не намерих отговор на моя/а и не само моя/ проблем и затова пускам тази тема. Ако нещо съм пропуснал, моля да бъда извинен.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#2
Е на теб Кангалов поне филтрища вата ти е дал, пък нас в Русе даже не ни удостой с пресъствието си въпреки обещанията.Извинявай за спама.Горе на отвора под чистачките не може ли с ластитик да я закрепиш тая вата.
PASSAT B4 2.0
Reply

#3
Благодаря за идеята, но мястото под пластмасовия капак на чистачките е много странно. Тясно и няма видимо място, в което може да се сложи филтриращ елемент, още по-малко пък да се закрепи с ластик. Най-много да се напъха в някой от отворите, в които едва успях да провра ръката си и то донякъде. Мисля си, че със свалянето на капака на вентилатора вътре в купето ще ми хрумне по-добро място за монтаж, но това ще направя най-вероятно чак другата седмица. Не ми се искаше да откривам топлата вода и затова попитах. Други идеи?!?
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#4
Изглежда че този блок може да се издърпа самостоятелно(притеснява ме ухото което се вижда на втората схема),ако е така в действителност тъпчи в него ватата,тези които сме с филтър точно тук ни е монтиран - в този ред на мисли ако намериш такъв блок но с филтър дали няма да пасне :roll: .


Attached Files Thumbnail(s)
       
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#5
Благодаря за схемата колега. Като гледам май ще трябва да махам цялата жабка за да стигна до някои от болтовете.Другия вариант е да търся от някоя морга кутия с филтър. Все пак, ако някой вече е "преустроил"колата си с такъв филтър да пише. Аз ще се пробвам и ще пиша.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#6
Днес в базата на Доко пак правих опит да намеря място на този прословут филтър на купето, но отново без успех :evil: Разположението при мен е съвсем различно от показаното на горната схема. Явно ще трябва да видя как точно стои въпроса при някой колега с оригинално монтиран филтър. Може би това ще стане на планираната за 13-14.06 среща на язовир Копринка, стига колегите от Ст.Загора да дойдат :wink: Big Grin ....лично аз ще ги чакам Big Grin Big Grin Big Grin
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#7
100Y0, ако намериш начин пиши, следя темата с интерес, понеже и аз имам желание да сложа филтър, а такъв не намерих в моята кола.
Reply

#8
И аз чета с интерес темата. На мойто Волво също не е сложен филтър-купе. Гледам под жапката, но нямам идея, как ще захвана кутията към купето. На предстоящата среща се надявам да обменим идеи.
Поздрави.
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply

#9
На предстоящата среща съм наумил да проверя всяко S/V40 :lol: и да намеря някое с оригинално монтиран филтър за да разбера къде може са се "присади" филтриращ елемент. Във всички случаи мястото е под жабката, само трябва да се измисли начин за монтаж. Ще пиша да споделя с вас какво решение съм намерил, а ако някой междувременно прояви творчество и успее , нека да пише в темата :wink: Big Grin
Успех!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#10
Здравейте колеги. Малко късно идва "отчета" ми от разглобяването най-вече на V40ки на срещата на яз.Копринка миналия уикенд, но все пак идва :wink: . По принцип трудно се отказвам, като си наумя нещо, но вече съм на път да се откажа от това да монтирам този филтър на купето. Адски много се различанат модулите под жабката на нашите без филтър от тези на колегите с фабрично монтиран такъв.Просто няма видим начин да се сложи допълнително филтър, но може да има невидим начин :wink: :twisted: . Засега спирам да се занимавам с въпроса и смятам да продължа да не наслаждавам на колата си и да не мисля за тъпия филтър. Ако някой все пак го осени някоя гениална идея как и къде може да се постави, моля да сподели. Поздрави на всички.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)