The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с V40 1.9 tdi

#11
колеги искам да ви попитам понеже сам нов и чета темата за EGR клапан-а и ми стана интересно.Аз карам volvo s40 2.0 d 136h.p. отидах при моя майстор и го питах дали мога да го махна защото при рязко насъпване на гаста от зад пуши като кумин.Запушихме го и я пробвах как върви без него (разликата беше от огромна доста повече вървеше) но ми изписа грешка на борт компютъра.Опитахме да я изчистем но неможе.Та въпроса ми е следния някои знае ли каде мога да ида да изчиста грешката?
Reply

#12
кажи кода на грешката и нейното значение. най вероятно е да не са ти настройли помпата правилно. аз доста съм си патил от тази настройка не всеки майстор може да я направи. свети ти най вероятно жълта лампа с наподобяващ символ на буквата АЛФА нали?
Reply

#13
Здравейте колеги!Наскоро се сдобих с модела V40 1.9di 95hp 1999г.Като цяло съм доволен от автомобила,но в последствие открих проблеми Wink
Основния проблем е,че като стратирам двигателя ,ри нормално тръгване от място на таблото светва ''check engina'' и колата губи мощност и максиманата скорост едва достига 120км/h,а когато тръгна по-рязко(при повторно запалване на мотора) колата си върви безупречно,но след като отново намаля оборотите светва ''check engina'' и колата отново се спъва :?
Другия проблем е със спирачките:от време на време потъва педала на спирачката и колата не иска да спира,спира едва когато натисна педала до дъно след което сработваABS-a
По повод тези проблеми изчетох доста информация поместена тук и по друге форуми и направих следните неща:
-почистих и замерих дебитомера,температурния датчик за въздуха,направих профилактика на ЕГР клапана,огледах да пробиви в маркучите за въздуха и вакуумите(така и не открих щети),въздушния филтър е чисто нов-като цяло не открих някакви видими прицини за тоси проблем.
-преди няколко дена закачиха колата на компютър,които показа състоятието на ABS,AIR-bag,imobilaizer системите,но с горивната система след няколко опита нямаше успех с връзката.Възможно ли е да е працакан компютъра?Системата е на ''Lucas''.Колегата който се занимава с диагностиката спомена,че и друг път е имал проблем със закачането на същия модел автомобил.В този случай той ми каза,че са сменили ГНП(гориво-нагнетателната помпа) и така се е рещил проблема,но на мен подобни действия ми се струват много крайни.
Надявам тук да намеря възможните причини за проблема иначе започва ходене по мъките Smile
Благодаря ви предварително!!! Желая на всички весело посрещане на Новата Година!!!
Volvo V40 1.9 Di 95hp 1999г.
Reply

#14
zaffy Wrote:Здравейте колеги!Наскоро се сдобих с модела V40 1.9di 95hp 1999г.Като цяло съм доволен от автомобила,но в последствие открих проблеми Wink
Основния проблем е,че като стратирам двигателя ,ри нормално тръгване от място на таблото светва ''check engina'' и колата губи мощност и максиманата скорост едва достига 120км/h,а когато тръгна по-рязко(при повторно запалване на мотора) колата си върви безупречно,но след като отново намаля оборотите светва ''check engina'' и колата отново се спъва :?
Другия проблем е със спирачките:от време на време потъва педала на спирачката и колата не иска да спира,спира едва когато натисна педала до дъно след което сработваABS-a
По повод тези проблеми изчетох доста информация поместена тук и по друге форуми и направих следните неща:
-почистих и замерих дебитомера,температурния датчик за въздуха,направих профилактика на ЕГР клапана,огледах да пробиви в маркучите за въздуха и вакуумите(така и не открих щети),въздушния филтър е чисто нов-като цяло не открих някакви видими прицини за тоси проблем.
-преди няколко дена закачиха колата на компютър,които показа състоятието на ABS,AIR-bag,imobilaizer системите,но с горивната система след няколко опита нямаше успех с връзката.Възможно ли е да е працакан компютъра?Системата е на ''Lucas''.Колегата който се занимава с диагностиката спомена,че и друг път е имал проблем със закачането на същия модел автомобил.В този случай той ми каза,че са сменили ГНП(гориво-нагнетателната помпа) и така се е рещил проблема,но на мен подобни действия ми се струват много крайни.
Надявам тук да намеря възможните причини за проблема иначе започва ходене по мъките Smile
Благодаря ви предварително!!! Желая на всички весело посрещане на Новата Година!!!
Не ходене по мъките, ходене при клубния доктор ти трябва, голям чакръкчия е :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#15
Къде мога да намеря кабинета на този прочут лечител,явно е помогнал на много от вас.Разчитам на мнението и опита ви с автомобилите от марката Volvo и се надявам някой да ме упъти към някой добър майстор във Варна.
Volvo V40 1.9 Di 95hp 1999г.
Reply

#16
сервиза е долу на товарна гара,Доктора е познат като Севдо-Мевдо, за повече инфо на Л.С.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#17
Относно ГНП-то. Доколкото знам, тест на ТНП Лукас на този модел Волво /С/В40 1,9 ТД/ не може да се направи. Тези помпи са механични. И аз съм с такава и теста се оказа невъзможен. Показва всичко друго, но не и ГНП.
А иначе за проблема с лампата за Chek engine. През лятото имах подобен проблем. При връщане от плаж в Албена изведнъж мотора стана по- шумен от обикновено и мощността му рязко намаля. При оглед на двигателя видях напарцален пистов ремък. В багажника носех друг. Смених го, но проблема остана- шумна работа, намалена мощност и светваща от време на време лампа за проблем в двигателя. При по- високи обороти лампата изгасваше, но когато паднеха светваше. Както и да е. Добрах се до Добрич полека лека. На другия ден ходих в сервиз. Оказа се прескочил зъб на ангренажния ремък. Парче от закъсалия се пистов ремък е влязло между зъбното колело и ангренажния ремък и е последвало прескачане на един зъб. Съответно центровката се губи веднага и лампата за проблем в мотора веднага светва. Сменихме двата ремъка и проблема се оправи. Най- вероятно и при теб проблема ще се окаже в центровката на ГНП-то. Зъбното колело на тази помпа е с едни пластмасови вътрешности, които се чупят и правят поразии. Най- добре иди на сервиз за дизелови двигатели да се определи точно къде е проблема.
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply

#18
Колега от опит ти го казвам ----отиди на майктор за да не се набуташ повече.Потърси "Мевдо" не ти пречи да чуеш мнението му. Имал съм си взимане даване с тази лампа проблема вобще не е за подценяване а правилния човек веднага ще го отстрани и няма да имаш грижи завбъдеще. Ако искаш може и "Кангалов" да потърсиш той също е от Варна и е стар клубар ще те опъти и той към правилните хора.
Reply

#19
Здравейте колеги!Проблема е решен Smile Ходих на диагностика в Bosch сервиз и на компютъра ми излезе като грешка проблем с центровката(предварение на ГНП-то),но от там ми казаха,че за да отстранят проблема,ще е нужно колата да остане известно време при тях за да намерят от какво точно може да е възникнал този проблем.Аз реших да приключим само с диагностиката,която ми струваше 36лв.След няколко дена споделих проблема с един познат който има 480 турбо и той ме насочи към един майстор в с.Тополи,който се занимавал предимно с коли от марката Волво.Отидох един ден в сервиза и му казах какъв е проблема.Като за начало той ми препоръча добавка горивото(за почистване на дюзите и по-добро палене)като ми каза,че проблема може да е чисто механичен и ако няма резултат каза да дойда отново.С добавката проблема не се разреши.При следващото ходене при майстора бях решил да да разрешим поблема,но беше късния следобяд и колата трябваше да остане за по-дълго врема а аз тогава нямах достатъчно и рещихме да я закарам друг ден.Човека ме пита дали съм пробвал с преместване на зъбното колело на ГНП-то.Посъветва ме да пробвам първо с измесване на един зъб,след което ако няма резултат миказа,че ще се наложи да се сваля помпата и да се диагностицира.След няколко дена реших сам да пробвам тази процедура тъй като ми се стори,че не е толкова сложно.Преместих един зъб на помпата и резултата беше на лице(явно при смяната на ангренажния ремък не са го зацепили правилно) Smile Паленето стана по-лесно,шума на двигателя утихна и ''check engina'' вече не светеше,колата вече не губеше мощност :o Благодаря на всички за споделената информация.Желая ви леко и безаварийно пътуване! Wink
Volvo V40 1.9 Di 95hp 1999г.
Reply

#20
Здавейте колеги!
Много търсих подобна тема на моя проблем,но не можах да открия съвсем същия.Значи от известно време имам едно спъване на двигателя специално на ниски предавки,понеже в града ми се случва.Първоначално беше рядко,но днес зачести особено беше студен двигателя.След това нямаше проблем.Не се изписва и грешка нито нещо свети на таблото.
Проблемът е примерно потеглям и се опитвам да ускоря по бързо но тя забива нос и стои на 1200оборота махам крака от газта и натискам съединителя,но колата не е изгаснала работи си нормално спадат оборотите,но малко мпо-бавно сякаш и отпускам съединителя и се оправя.И на трета скорост също се случва и на втора също.Примено от втора на трета да засилиш и тя забива нос.Натискам съединителя след това отускам и се оправя.Възможно е и нафта да е.Но все пак да попитам ако някой е имал същия проблем или е някакъв симптом за нещо.Според мен трябва да се тревожа.Струва ми се,че е нещо по електроника.Огледах турбото и маркучите от филтъра към него.Всичко е наред там.нямам омаслявания.Имах едно на филтъра на картерните газове.Но го оправих.Проблема беше със скобата.Но това спъване и забиване на нос е отпреди това.А и не знам къде да ида първо.На място като давам газ нищо не се случва необичайно поне засега де.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)