The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Взаимозаменяеми части

#1
Колеги,
Попаднах на някаква подобна тема, но беше само за датчици. Не мен лично днес ми потрябва една втулка, която се оказа, че липсва в цяла София, а никой не може да каже на кое Рено се монтира този двигател за да можем да търсим по него. Та идеята ми е ако някой знае нещо и може да помогне на останалите да пише на какви други марки и модели се ползват същите части. Пиша малко нелогично, но ме зарадваха, че ще трябва да се разделя с още 150 лева за труд, заради нещо, което струва 9 и съм малко афектиран. Confusedhock: Cry

Надявам се все пак е станало ясно какво искам да кажа.
Reply

#2
шарнирите на С/В40 са същите като на Соната(еднакви) - и на преса се набиват - излиза наполовина като цена
Reply

#3
Е точно такива неща имах предвид. Преди време карах е старо митсубиши и ми се наложи да сменям съединител. При търсенето се оказа, че същия модел е за форд, а и на лада самара, та в крайна сметка от 92 лева паднах на 52 (най-скъпия възможен за Самрата).
Reply

#4
Темата е много хубава. Нека всеки да сподели какво е взаимозаменяемо от други марки и модели. Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#5
Значи онзи ден разбрах, че акумолатора ми става и за москвич......... Smile
Иначе сериозно, полезна е темата, като се има предвид цените на чати за любимата марка.
В раздела 4хх един колега е споменал, че задните амортесйори стават от лада самара.
Reply

#6
наскоро един приятел ми спомена за програма която дава съответствията . . .
Reply

#7
anzahariev Wrote:наскоро един приятел ми спомена за програма която дава съответствията . . .


И тука следва да кажеш програмата.По принцип в TecDoc винаги дава в кои модели автомобили се използва дадена част.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#8
Тук обаче става въпрос за така нареченото побългаряване :evil: :twisted:
Reply

#9
pachopacho Wrote:Тук обаче става въпрос за така нареченото побългаряване :evil: :twisted:

Не само за побългаряване, а и за директна взаимозаменяемост на части и възли. Най-вероятното съвпадение за моделите S/V40 е мицубиши Каризма/нали ги водят технологични близнаци :wink: /. На кутийката със задни спирачни накладки за моето V40 пишеше, че са за предни на мицубиши Каризма.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#10
Вижте тази тема: http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...249#p32416
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)