The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Предни спирачни дискове.

#1
Искам да питам предните дисове на колко мм се сменят в момента са ми 8,5мм, в Haynes ги дават минимална дебелина 10,35мм. Нови са 12мм.

Доволен съм от спирането на колата, да не казвам повече от доволен Tongue . Има ли смисъл да сменям дисковете?
Reply

#2
здрасти колега, по горния ръб ли ги мериш, то и аз мойте трябва да ги видя ама сигурно и те не са повече от 8
Reply

#3
���Колеги, ако позволите да си представя стоката Smile
Ако решите да ги сменяте имам от старото ми волво на не повече от 12000 км. са. 70 лева им искам, при интерес, мога да ги снимам. Накладките и те са сменяни с дисковете и са добри. За тях 20 пари.
Reply

#4
mob Wrote:здрасти колега, по горния ръб ли ги мериш, то и аз мойте трябва да ги видя ама сигурно и те не са повече от 8

Меря ги със шублер и две гайки след това вадя размера на гайките и се получава точната дебелина на диска. По ръба са ми 12мм, не е махан Wink
Reply

#5
Gramov, виж си личните Smile


Attached Files Thumbnail(s)
       
460 B18U
... Хора, обединявайте се! Вижте: нулата е нищо, но две нули вече значат нещо...
[Image: 16283]
Reply

#6
Виж каква добра идя ми даде, че в тия жеги акъл не ми е останал явно. Преди месец смених дискове и накладки - и в последсвие взеха да греят предните главини - следователно "италиянските" дискове за 90 лева комплекта са по-широки от предвиденото от производителя и сп. апарати не могат да се отворят достатъчно - след 2000 км софийско карана, обаче нещата си дойдоха на мястото. Дано да са се поизпилили накладките (лукал пак около 90 лева), а не дисковете веднага отивам да погледна. Big Grin
Reply

#7
plamib Wrote:Виж каква добра идя ми даде, че в тия жеги акъл не ми е останал явно. Преди месец смених дискове и накладки - и в последсвие взеха да греят предните главини - следователно "италиянските" дискове за 90 лева комплекта са по-широки от предвиденото от производителя и сп. апарати не могат да се отворят достатъчно - след 2000 км софийско карана, обаче нещата си дойдоха на мястото. Дано да са се поизпилили накладките (лукал пак около 90 лева), а не дисковете веднага отивам да погледна. Big Grin

Защо си сменял дисковете? Новите какви са обикновенни или вентилирани ?
Reply

#8
Накладките бяха за смяна, и като свалихме колелата ми се уплаши окото - имаха 3 мм ръб (изядено - нормално за кола на 15 години и неясно колко километра) та използвах случая - иначе са обикновенни, невентилирани. Когато са толкова износени дисковете по-голяма опсност има да се счупят и да се пребиеш, отколкото де е неефективно спирането - случвало ми се е (с опел обаче) добре, че карах бавно.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)