The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Българското вино

#1
Аз по примера на Здравко реших,че може да си обмениме инфо относно вината ,които харесваме.Червено,бяло,изби,региони и т.н.Всеки изтънчен вкус ще се радва да открие нещо ново и то препоръчано му от клубар.

#2
Здравейте,

радвам се да видя, че е започната и такава тема във форума. За ценителите на червеното вино от българските вна мога да препоръчам Мерло Стамболово резерва, Мавруд Асеновград (и резерва) както и малиновото вино Smile!

Опитвала съм и вино Каберне совиньон от с. Кайнарджа (Сев. Б-я) - реколта 2004 г., което беше изключително плътно и силно (14%), но следващите реколти като че ли не бяха толкова сполучливи.

За бяло вино - Траминер на Търговище Tongue


При възможност опитайте и Чилийските вина Smile
It's a style
It's a way of living
It's Volvo

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=TrOZ9qgNP8U&feature=BF&list=PL4A78A69078C9429B&index=29" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=TrOZ9qgN ... B&index=29</a><!-- m -->

[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=24942]

#3
ето моята класация Smile

червено вино ЕНИРА 2006 на Беса Валей, бленд от сортовете Мерло, Каберне Совиньон и Пети Вердо, плътно, тежко вино с наситен рубинен цвят

Вината на Миролио - червеното Пино Ноар и бялото Пино Гриджо .... няма нужда от коментар, просто трябва да се опитат

Другите които заслужават внимание са вината на Тодороф, въпреки че трудно могат да се различат от вкуса на евтино вино, поне човек остава с успокоението, че е пил нещо качествено

За този сезон едно прилично (като цена и качество) бяло вино е аржентинското Пино Гриджо, лично аз предпочитам италианско ткова от тоскански регион или чилийското 35-паралел

#4
Водач на Мерцедес се блъска в кашонче вино.
На ПТП то пристига следствена група и пита чия е кръвта и кой е пострадалия.
Водачът скромно отговаря : "АЗ".Пострадах ,защото не успях да го опитам.

#5
По отношение на виното съм твърд националист.
Мелнишкото - от " Широка мелнишка ". Много плътно вино. Лошото при него е че го гледат само частниции трябва да го издирваш.
Друго предпочитано е "Мавруда " ако може да е от Пловдивския регион.
И не на последно място " Гъмзата" като регион от Димово до "Великия бял Дунав"
Направи го както трябва!

#6
Аз пък си имам това Big Grin Big Grin Big Grin ,и много обичам с него да обличам бутилките, дето ги "ползвам" Tongue :wink:    
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.

#7
Наистина оригинално и изискано Smile!
It's a style
It's a way of living
It's Volvo

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=TrOZ9qgNP8U&feature=BF&list=PL4A78A69078C9429B&index=29" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=TrOZ9qgN ... B&index=29</a><!-- m -->

[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=24942]

#8
Volvina Wrote:Наистина оригинално и изискано Smile!

Мерси... OSmile
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.

#9
А бре Кире , ами ако се съберете с твои приятели и сте решили да се почерпите по някакъв добър повод с винце ? :drinkers: Тогава голямо събличане и обличане ще падне. Smile Smile Smile Това в кръга на шегата , а иначе е перфектно , браво за майсторското изпълнение :thumbleft: А по темата да кажа , че навремето изнасяхме само Каберне и Мерло ,друго не искаха.Но сега има толкова хубави вина и сортове грозде , че всичко е въпрос на вкус. Аз оставам привърженик на Асеновградския Мавруд, Телишко Мерло и разбира се Каберне Совиньон. ::beer::

#10
Търся ( не е рубрика "Издирвам",но подобна..
врачански мискет,реколта 2003 .
Похвалиха ми го,мнооогооо и искам да го опитам.
Ако някой някъде попадне на това вино,моля да даде инфо как да си намеря..Smile
Благодаря предварително!



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)