The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странен звук от хидравлика

#1
Здравейте, колеги. Това ми е първо мнение в този форум и ще помоля ако нещо не е както трябва да ме насочите.
Миналата седмица си осъществих детската мечта да имам Волво Smile и съм много щастлив от този факт. Купих си Волво S40, декември 1999г, 1.8 бензин. Проблемът е, че предната ми кола не беше претенциозна и не съм обръщал никакво внимание на нуждите и. От миналата седмица съм нов човек и всичко ме притеснява. Идеята ми е че я карах към 100-150км и всичко ми се виждаше идеално, а днес започнах да чувам леко скърцане при въртене на волана при ниска скорост, което МАЙ го нямаше в началото, светна ми лампичката за ДСА и не се изключи, докато не изгасих и отново не запалих. Дали е нормален този шум и това светване на лампата и ако има проблем какъв би могъл да бъде той?
в търсачката намерих само, че някой от колегите имал проблемът с лампичката и го разрешавал ч/з "рестарт" , но за хидравликата не намерих.
извинявам се за дългия пост, но се вълнувам Smile
ЕДИТ: и ако някой може да ми каже от къде мога да сменя борда на форума, че тези цветове малко ме мъчат. благодаря
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#2
Напиши от къде си за да може да те насочим на някъде. Скърцането моше да идва от някое шарнирно съединение което се разсъхнало и да няма касателство е хидравликата. Провери и нивото на хидравличната течност,ако нивото е ниско огледай за течове от рейката или от тръбопроводите.
Reply

#3
От София съм. Мерси за съвета, ще погледна, въпреки че си мисля, че се вторачвам. Преди малко го покарах пак и не го чух. Като съм почнал с въпросите да продължа, понеже имам доста неясни работи Smile дали знаете дали има лампа за накладките или да си се доверявам на старите методи? и последен за сега въпрос : миналата седмица карах 1 пасат, който имаше подлакътик м/у предните седлаки, след това разбрах, че го има и като екстра във волвото. за моя беда имам може би ненужни екстри като чистачки на фаровете и автопилот, а това дето толкова ме кефи го нямам Smile та идеята ми е дали може да се купи отнякъде и да се сложи тая конзола?
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#4
Lqlik Wrote:От София съм. Мерси за съвета, ще погледна, въпреки че си мисля, че се вторачвам. Преди малко го покарах пак и не го чух. Като съм почнал с въпросите да продължа, понеже имам доста неясни работи Smile дали знаете дали има лампа за накладките или да си се доверявам на старите методи? и последен за сега въпрос : миналата седмица карах 1 пасат, който имаше подлакътик м/у предните седлаки, след това разбрах, че го има и като екстра във волвото. за моя беда имам може би ненужни екстри като чистачки на фаровете и автопилот, а това дето толкова ме кефи го нямам Smile та идеята ми е дали може да се купи отнякъде и да се сложи тая конзола?
Лампа за накладките няма. Колкото до подлакътника просто трябва да си намериш от някъде един и да си сложиш, а за чистачките на фаровете - ще разбереш че това е една от най-полезните екстри в една кола особено когато времето е мокро, автопилота също показва предимствата си на дълъг път:wink: :wink: :wink:
Reply

#5
благодаря, още сега отивам в купувам/продавам да го видя тоя подлакътник Smile
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#6
Lqlik Wrote:...ненужни екстри като чистачки на фаровете и автопилот, а това дето толкова ме кефи го нямам Smile та идеята ми е дали може да се купи отнякъде и да се сложи тая конзола?

Като покараш зимата ще видиш колко са "ненужни" чистачките на фаровете. :wink:

Огледай из мобиле.бг може да има някое S40 което се продава на части и да има подлакътник. :wink:
Reply

#7
Мерси, колега. опитвам в купува/продава, но ще се потърся и в мобиле-то.
И аз пак да питам дали има начин да сменя стила(борда) на форума
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#8
За съжаление поне за сега няма :? Иначе честито за придобивката Smile
За накладките мисля, че няма лампа, трябва по старите методи...


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#9
Lqlik Wrote:... дали знаете дали има лампа за накладките или да си се доверявам на старите методи?
Защо по старите методи?
Това, че няма лампа индикираща износването на накладките не означава, че Шведите не са помислили. Просто за да спестят кабели, инсталации, лампи и т.н. все неща, които могат да не сработят в даден момент те са избрали да сложат накладки с "акустичен датчик". Акустичния датчик представлява една ламаринка, която при износване на накладките до определен минимум, започва да опира в диска и така да скърца и свири, че цялото околие да разбере, че нямаш накладки... :mrgreen:

П.П. Има и още едно предимство на тази ламаринка. Можеш по всяко време да видиш колко са износени накладките. :wink:


Attached Files Thumbnail(s)
       
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#10
Според мен има индикатор на таблото, който индиректно показва износването на накладките. След като се износят спада нивото на спирачната течност и светва съответния индикатор. За съжаление това не е точен индикатор, защото може да светне и при загуба от теч/от спирачните тръбопроводи или от съединителя/, но все пак като светне човек има едно на ум да си провери и дебелината на накладките :wink: Big Grin . Поздрави на всички.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)