The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Обороти

#41
prostsotadjiq Wrote:колега къде е логиката макс. мощност на колата да е в този диапазон на работа на мотора

Логиката идва от формулата за изчисление на мощността, според която тя е правопропорционална на въртящия момент и оборотите.

Отговора на въпроса ти е в това че "вървенето" и максималната скорост на една кола не зависят само от мощността на двигателя...
ето тук има една хубава дискусия по темата с мощността http://forum.moto-zone.bg/index.php?topic=13553.0
Reply

#42
Cavalera Wrote:
prostsotadjiq Wrote:колега къде е логиката макс. мощност на колата да е в този диапазон на работа на мотора

Логиката идва от формулата за изчисление на мощността, според която тя е правопропорционална на въртящия момент и оборотите.

Отговора на въпроса ти е в това че "вървенето" и максималната скорост на една кола не зависят само от мощността на двигателя...
ето тук има една хубава дискусия по темата с мощността http://forum.moto-zone.bg/index.php?topic=13553.0
мерси колега ще се позачета да се образовам малко :oops: Big Grin че почнах да се излагам с тия постове
Reply

#43
prostsotadjiq Wrote:аз също като колегата споменах че съм на Вие с двигатели и съм далеч от това да "разбирам" от мотори както и да е и аз се извинявам за оспамването Wink мойта си е бензинова стрела не "печка" и с удоволствие демонстрирам на някой "печки" как на 5-та с 6000 оборота колкото твърди колегата е макс. мощност на мотора съм подминал 200-те , и още едно тъпо питане /понеже съм прост сотаджия/ просто ако може да ми се обясни за да го разбера , колега къде е логиката макс. мощност на колата да е в този диапазон на работа на мотора, в който тя почти не се кара :mrgreen: и още нещо ако съдя правилно от това което прочетох аз с моите почти 200Нм и 140 кончета + 6000 обората направо прескачам на бащата шведската "печка" с 3.0 TID мотор ..... :oops: Big Grin :lol:

Е нали не караше с 6000оборота....?! 5-та предавка е понижаваща (тя и 4-та при предното задвижване...ама може и да не се брои), така че просто забрави за читаво ускорение Wink Иначе мощността е във високи обороти, защото тези обороти се намират в числителя на формулката (която няма да напиша, защото е много дълга, пък и форума не е място за лекции Wink ) т.е. колкото повече, толкова повече. Да си чувал за "форсиране на двигателя по обороти"? Твойте 200Nm са 183 Wink по каталог...иначе зависят от състоянието на мотора, влажността и температурата на въздуха...и много други фактори....та с тях ще ти е трудно да биеш 3.0дизел....особено ако е с турбина. А пък максималната скорост....при равна мощност, зависи от предавателното отношение и от аеродинамиката (по-точно от челното съпротивление) 8)
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#44
LeecH Wrote:
prostsotadjiq Wrote:аз също като колегата споменах че съм на Вие с двигатели и съм далеч от това да "разбирам" от мотори както и да е и аз се извинявам за оспамването Wink мойта си е бензинова стрела не "печка" и с удоволствие демонстрирам на някой "печки" как на 5-та с 6000 оборота колкото твърди колегата е макс. мощност на мотора съм подминал 200-те , и още едно тъпо питане /понеже съм прост сотаджия/ просто ако може да ми се обясни за да го разбера , колега къде е логиката макс. мощност на колата да е в този диапазон на работа на мотора, в който тя почти не се кара :mrgreen: и още нещо ако съдя правилно от това което прочетох аз с моите почти 200Нм и 140 кончета + 6000 обората направо прескачам на бащата шведската "печка" с 3.0 TID мотор ..... :oops: Big Grin :lol:

Е нали не караше с 6000оборота....?! 5-та предавка е понижаваща (тя и 4-та при предното задвижване...ама може и да не се брои), така че просто забрави за читаво ускорение Wink Иначе мощността е във високи обороти, защото тези обороти се намират в числителя на формулката (която няма да напиша, защото е много дълга, пък и форума не е място за лекции Wink ) т.е. колкото повече, толкова повече. Да си чувал за "форсиране на двигателя по обороти"? Твойте 200Nm са 183 Wink по каталог...иначе зависят от състоянието на мотора, влажността и температурата на въздуха...и много други фактори....та с тях ще ти е трудно да биеш 3.0дизел....особено ако е с турбина. А пък максималната скорост....при равна мощност, зависи от предавателното отношение и от аеродинамиката (по-точно от челното съпротивление) 8)
мерси за разяснението колега :mrgreen: :lol: значи няма и да се опитвам да му "зема страха" на "печкаря" както и да е Wink и все пак забрави да споменеш един много много съществен фактор различен от мощност , конски сили нютон метри и така ......... магарето зад волана Big Grin фактор който в много случаи компенсира по-малката мощност
Reply

#45
Аз ще се намеся и то с риск да се изложа като най-некомпетентен.
Скоростната кутия на нашите С/Ве 40 е СЪКС!
Това е факт.Просто се едно момче, което се занимава с коли се качихме и той кара моята ...каза ми буквално....
,,Скоростната кутия не е добра за такъв балансиран мотор"- става дума за 2.0 литров 103 киловата.Странно му беше как на 5-та скорост едва поддържахме 80 км/час при 2000 оборота в минута.

Иначе Лийч, също беше писал за това, че скоростите са гадни на тоя модел ...............Скоростната кутия.............

Не знам при мен 5-та предавка е винаги ,,спасение", когато я вкарам в критична зона на оборотите........Не тегли никак, осван ако вече не си я вкарал в обороти.


Колеги, да попитам-възможно ли е двигател да гори масло, а ауспухът отзад да не е омаслен.....?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#46
Razsipnik Wrote:Аз ще се намеся и то с риск да се изложа като най-некомпетентен.
Скоростната кутия на нашите С/Ве 40 е СЪКС!
Това е факт.Просто се едно момче, което се занимава с коли се качихме и той кара моята ...каза ми буквално....
,,Скоростната кутия не е добра за такъв балансиран мотор"- става дума за 2.0 литров 103 киловата.Странно му беше как на 5-та скорост едва поддържахме 80 км/час при 2000 оборота в минута.

Иначе Лийч, също беше писал за това, че скоростите са гадни на тоя модел ...............Скоростната кутия.............

Не знам при мен 5-та предавка е винаги ,,спасение", когато я вкарам в критична зона на оборотите........Не тегли никак, осван ако вече не си я вкарал в обороти.


Колеги, да попитам-възможно ли е двигател да гори масло, а ауспухът отзад да не е омаслен.....?
дам и едно мое майсторче каза че скоростите не са силна страна на този модел .... поради факта че са на Рено Wink дори имало знака на Рено на скоростната кутия /поне на моята било така/ но също така каза че с редовна смяна на маслото на скоростите и 2 вида присадки за това масло ефекта е много добър и смея да твърдя че усетих промяната след по-горе споменатата процедура , не знам защо е така при теб колега, моята от 70-80 на 5-та започва да си набира много добре Wink справка аутодата - въртящия момент на автомобила /и моя е същия мотор като твоя/ се развива при около 3000 оборота Wink тогава колата осезаемо по бързо започва да ускорява поне при мен ......
Reply

#47
[quote="LeecH"]Такааа, да за почнем от термодинамиката Smile....Та термодинамичното изчисление на двигателя принципно се прави за режима на номинална мощност. Избира се конструкция на ДВГ....и се започва с степен на сгъстяване, въздушно отношение...и куп неща, които не ви интересуват.... Изчисляват се параметри в отделните процеси (пълнене, сгъстяване, горене, продухване)...правят се диаграми , графики....Изчислявт се размери на работен обем, горивна камера, ход на буталото, охладителна система....и всичко това за наминалната мощност на двигателя. А въртящият момент се изчислява спрямо именно тази мощност като формулката е Ме=9550*(Ne/nN).... Ne e eфективна мощност а nN са обороти при които се достига тя (и изписах тооолкова глупоси, за да ви кажа каква е връзката между двете Big Grin ). На практика, сигурно няма да се получат точни числа...защото има и де фактори, като състояние на запалителан система, пълнене и де, които излизат от идеалния случай Wink След като сме изчислили термодинамиката....преминаваме към кинематиката на двигателя....тои си има определена мощност и въртящ момен....степен на сгъстяване, обем и др основни показатели....изчислени спрямо МОЩНОСТТА Wink Сега трябва спрямо вече известните индикаторни и най-вече ефективни показатели да изчислим газова и инерционна сила (силите които поемат главно бутала, мотовики, колянов вал....лагери)...и всичко това отново спрямо приятата още в началото мощност Wink ....т.е. стигаме и до извода че ДВГ е якосто изчислен да работи в режим на номинална мощност Wink

сега ми направиха една бърза справка .... съгласен с теб Wink напълно но можеше да ми го кажеш по простичко - а именно при моя мотор 2.0/16/103kW въртящ момент както споменахме вече 180 и няколко Nm - този въртящ момент се развива около 3-те хиляди оборота, а 140-те конски сили /140 са били когато мотора е бил нов сега колко са един Господ знае колко са/ се развиват именно след 6000 оборота Wink явно затова съм се подвел да си мисля че при 3000 - 4000 оборота и макс. мощност :oops:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)