The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Китайската Geely купува Volvo за 3 млрд. долара?

#31
Така или иначе световна тенденция е да се правят само боклуци които издържат докато им изтече гаранцията(имам предвид всичко не само автомобилната индустрия). Влага се много в разработката на външния вид и шарениите които ще привличат окото а останалото трябва да е възможно най евтино. Като се добави и някой малумен стандарт измислен и прокаран от някой европейски бюроподпирач (например ROHS) картинката става пълна...


Едва ли ще се промени нещо, след като китайците купят Волво. Най много да започнат да ги продават по 3 за лев...
Reply

#32
<!-- m --><a class="postlink" href="http://news.automedia.bg/read/8434.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://news.automedia.bg/read/8434.html</a><!-- m -->
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#33
Четох скоро, че инженерите във Волво си имат организация, която също ще кандидатстват за покупка на фирмата.
Reply

#34
Знам, че е почти невъзможно, но ми мина през главата, като идея. Ако от Волво карс, организират клубовете, като нашия по целия свят и им предложат акции каква ли сума би могла да се събере?!? :roll: Просто ми е чудно :oops: :roll: Подтекста е, дали бихме могли да помогнем, та макар и малко?!? Въпроса е с лека риторична насоченост, ама знае ли човек кой, къде и как чете......евангелието :twisted: Big Grin :wink: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#35
100Y0 Wrote:Знам, че е почти невъзможно, но ми мина през главата, като идея. Ако от Волво карс, организират клубовете, като нашия по целия свят и им предложат акции каква ли сума би могла да се събере?!? :roll: Просто ми е чудно :oops: :roll: Подтекста е, дали бихме могли да помогнем, та макар и малко?!? Въпроса е с лека риторична насоченост, ама знае ли човек кой, къде и как чете......евангелието :twisted: Big Grin :wink: .

Ами то и царевицата се сее от малки зрънца, а пък като узрее виж какво става... :wink: Не е лошо някой с образование в правната наука да напише едно такова писмо до централата на Волво. Бойко, S.B. , какво ще кажете по въпроса?
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#36
:mrgreen: а стига бе, нима верно го мислите това ????? Как виждате 3 милиарда долара в акции по 1 долар ли ? Big Grin Понеже това няма как да стане значе стават 3 млн акции с номинал 1000 долара ... на повечето по 20 лв членски внос са им непосилни, а какво остава за акции ... И като за капак си представям как някой си купил една акция и вече има претенции да дава акъл как се правят коли и да ръководи компанията :toothy8: :toothy8: понякога направо се вдетенявате
Reply

#37
Iliev Wrote::mrgreen: а стига бе, нима верно го мислите това ????? Как виждате 3 милиарда долара в акции по 1 долар ли ? Big Grin Понеже това няма как да стане значе стават 3 млн акции с номинал 1000 долара ... на повечето по 20 лв членски внос са им непосилни, а какво остава за акции ... И като за капак си представям как някой си купил една акция и вече има претенции да дава акъл как се правят коли и да ръководи компанията :toothy8: :toothy8: понякога направо се вдетенявате
Честно казано и аз съм на това мнение,че идеята не е лоша,но верно как си го представяте с тези акции Big Grin
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#38
Iliev Wrote::mrgreen: а стига бе, нима верно го мислите това ????? Как виждате 3 милиарда долара в акции по 1 долар ли ? Big Grin Понеже това няма как да стане значе стават 3 млн акции с номинал 1000 долара ... на повечето по 20 лв членски внос са им непосилни, а какво остава за акции ... И като за капак си представям как някой си купил една акция и вече има претенции да дава акъл как се правят коли и да ръководи компанията :toothy8: :toothy8: понякога направо се вдетенявате

Колега, огромно благодаря за мнението ти. Понеже виждам че си в час с пазара на финансови инструменти, искам да ти кажа че именно в твоите сметки се крие решението на въпросната идея. Какво имам в предвид - мислиш ли че по света не могат да се намерят 3млн.фенове готови да дадат 1000$ за въпросната кауза,а защо не 6млн.по 500$,или 12млн. по 250$,при това не е задължително всяка акция да бъде с право на глас, вярно че в България трудно би могло да се случи, но света не се изчерпва с България. Нямам амбиция да давам акъл как да се управлява компанията, достатъчно е да е от хора които биха запазили традициите на Волво,за което лично на мен ми пука. От прочетеното от линка на Мишел оставам с впечатлението че става въпрос за пазарлъци и опит да се вдигне цената на вече издоена крава, което не прави чест на Форд. Минава ми мисълта че би могло да се стигне до ситуация подобна на тази с продажбата на Сааб от GM ,вследствие на която бъдещето на Сааб не изглежда никак розово, поради заявлението на GM, че ако до края на 2009г. не се намери купувач, GM ще закрие марката.Кьонингсек се отказаха от сделката, дано китайците не го сторят, а бъдещето ще покаже как ще се развият нещата за марката. Поздрави от Прованс.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#39
Stanchoni Wrote:Минава ми мисълта че би могло да се стигне до ситуация подобна на тази с продажбата на Сааб от GM ,вследствие на която бъдещето на Сааб не изглежда никак розово, поради заявлението на GM, че ако до края на 2009г. не се намери купувач, GM ще закрие марката.Кьонингсек се отказаха от сделката, дано китайците не го сторят, а бъдещето ще покаже как ще се развият нещата за марката. Поздрави от Прованс.
СААБ вече приключиха... Cry Иначе има доста сериозни разлики в състоянието на двете марки :wink:
Reply

#40
Поздрав за всички Волво фенове с клипчето от линка : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=SSZLSfBDyhs" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=SSZLSfBDyhs</a><!-- m --> . А който преведе припева на песента от клипа има от мен почепка столично + мезелък. Big Grin :wink:
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)