The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Заглъхва на 2800+ rpm / що падна разхода?

#1
Заглъхването на двигателясе получава при около 2800 оборота в минута, до към 3200.
ДВГ е Б18ЕП => 1.7и, 102 хп
Във "вървежно отношение" проблема (ако е проблем това) се изразява в доста осезателно ускорение до достигане на 2800 рпм (уебмастера не знае ли че в технически насочен форум често се използват латински букви наред с кирилицата???), следва малка "почивка" и пак започва бързо да ускорява при около 3300 рпм до към 4000.

На какво се дължи това?
Човека, който ми смени ангренажния ремък каза да отида някъде да ми направят центровка на запалването защото той не е доволен от себе си (беше баш тенекеджия). Ама аз не отидох... Може ли да е от това? А и стартера врътка малко повечко за да задейства студения двигател.

Сменях въздушния филтър и не се усеща разлика.

За разхода на гориво:
градско беше мин. 9л на 100 км (ако няма задръствания и не я юркам много).
Сега изведнъж падна на 7.3 - 7.5!!! Или макс. 8, не е много точен метода на измерване с пълнене до горе. Но със сигурност харчи значително по-малко и се чудя защо?
Не слагам добавки, сипвам все на 1 бензиностанция. Горивния филтър не съм го сменял аз. За предишния собственик не знам. Но преди около 10000 км. е пилена главата + смяна на семеринги+гумички+гарнитури+свещи и т.н.
Възможно ли е причината да е в "улягането" на подновената машинария? За друго не се сещам.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)