The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помагайте за генератора

#1
Онзи ден светна лампата за зареждане на акумулатора на таблото( червеното акумулаторче ). Измерих напрежението на клемите при работещ двигател. Оказа се 13.4V при празен ход , 16.6V при около 3 000 оборота. Явно регулатора се беше скапал. Вчера сложих нов, напрежението на клемите на акумуларора при различни обороти е между 14.2 и 14.6V. Обаче индикаторната лампа на таблото продължава да свети. При изключени допълнителни консуматори свети съвсем слабо, а при включени фарове, вентилатор и др. свети силно.
На какво може да се дължи това, моля ви за помощ.
460 B18U
... Хора, обединявайте се! Вижте: нулата е нищо, но две нули вече значат нещо...
[Image: 16283]
Reply

#2
Раднев утре като се върне Ицо_Елкона ,ще ти пиша кава е точно цената във Варна
от фирма "Косер".Ще гледам както ти казах и по телефона,частта да е по-добрата Smile
(на фирма Huco)
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#3
Аз казвам какво съм правил на моята 460ка при този проблем, пък ти вади изводи дали и при теб може да е същото. Смених минусов диоден блок и реле и работата стана, лампата угасна, иначе и при мен показваше нормален волтаж преди това при замерване.


п.с.
Въпросният генератор в момента е за продан.
��снимки
Reply

#4
А на мене акумуклатора ми падан / оригинален / , но ... Не в това е въпроса,а защо не ми светна лампичката на таблото, че акумулятора е изтощен.. Много странно...
Reply

#5
Скоро имах същият птоблем, оказа се разпоен диод (стандартен проблем за валео ако и твоето е такова). Разпоих и премерих всичко диоди намотки - оказа се че няма нищо дефектирало само разпоеният диод. презапоих всичките за по-сигурно и сега всичко е Ток и Жица - лампата угасна.
Reply

#6
vesko_hard Wrote:Скоро имах същият птоблем, оказа се разпоен диод (стандартен проблем за валео ако и твоето е такова). Разпоих и премерих всичко диоди намотки - оказа се че няма нищо дефектирало само разпоеният диод. презапоих всичките за по-сигурно и сега всичко е Ток и Жица - лампата угасна.
Точно , и при мен преди седмица разпоен диод, слабо светеща червена лампа. След презапояване проблема е решен.
PASSAT B4 2.0
Reply

#7
Виж си бушоните на мен ми беше изгорял един (не помня кой точно беше ) и по същия начин ми мижеше лампата.

Успех !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)