The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V40 1,9 TD - Прегряване

#11
и на мене ми прегряваше колата проблема го реших като махнах катализатора .беше много запушен и колата не вървеше добре и прегряваше мотора . махнах катализатора и колата върви супер и харчи малко.
milenhr Wrote:Здравейте колеги. Не мога да реша един проблем, заради който преди два месеца правих шлайф на главата. Колата почти прегрява, особено при извънградско движение. Перката на вентилатора се включва много късно, когато температурата вече е приближила червената зона. Датчикът, включващ вентилатора е чисто нов, купен от МП, едноскоростен е. Мислех си че е от датчика, но явно не е от него щом и след смяната му проблемът си остава. Смених преди няколко дни и термостата, пак без резултатно. Вчера ходих до Албена и при спускане по баирите надолу на празен ход стрелката на температурата почти не мръдна от положението си близо до червената зона. А спускането е около 4-5 километра и би трябвало да охлади поне малко двигателя. Системата ми е добре обезвъздушена.
Вече си мисля да пробвам с подмяната и на водната помпа. Ама не знам къде се намира. Искам да я демонтирам и прегледам, но не знам къде точно се намира. Някой ако има идеи да каже.
Ще съм ви много благодарен , ако имате опит с подобен проблем и го споделите. Сега се сещам, че при повечето коли датчикът за включване на вентилатора се намира в горната, по- нагорещена част на двигателя или радиатора, а при мен е в най- долната и охладена част на радиатора. Пипах горния маркуч, който отива от термостата към радиатора- не се държи от горещина. Долният маркуч, който излиза от радиатора е малко по-охладен,Мисля си да монтирам ключе в купето, с което принудително да пускам вентилатора да работи. Сега в жегите никога не мога да го чуя да работи. Чак при достигане на червената зона се включва за десетина секунди и толкова.
Благодаря предварително на отзовалите се!
Reply

#12
След като махна катализатора колата не стана ли малко по- шумна? И при мен има такъв момент с намалена мощност на двигателя. Карал съм на други колеги коли с 90 к.с. двигатели, просто нямат нищо общо с моята. Направо са стрели, а моята е много мудна. Чак след 1800 оборота като се включи турбото се усеща тягата. Не съм погледнал и въздушния филтър. И той може да е позапушен...
Reply

#13
Всъщност и аз съм без катализатор а освен това имам и спортен филтър , който чистя на всеки 5 хил.км ( столицата ни е доста прашна ). След махането на катализатора не забелязах да е по-шумна.На негово място сложих тръба макар , че майстора искаше да ми пробута някакво резонаторно гърне .
Каква беше причината да шлайфаш главата ? Надявам се не е само защото стрелката е влязла в червената зона . При мен светва и лампа , веднъж ми се случи когато стрелката влезе в червената зона , май имаше въздух в системата .
Reply

#14
Главата я шлайфах точно защото се изкриви след прекомерно нагряване през лятото на миналата година. Беше с 0,3 мм изкривяване.
Ако можеш, посъветвай ме какво точно трябва да търся като тръба на мястото на катализатора. Кое всъщност е катализатора- гърнето което е точно под задната броня или нещо по- напред? Защо според теб е по- добре тръба вместо резонаторно гърне? И колко всъщност струва тази тръба или гърне?
Извинявай, много въпроси. Ама съм на зор и търся решение. Всъщност мисля си да махна тези дни термостата и да видя как ще се държи температурата и дали вентилатора ще почне да включва нормално. Друго решение е да го включвам принудително от купето, ама това по- нататък ще го правя, ако не се получи нищо с гърнето.
Reply

#15
Ето схема на цялата изпускателна система...
   
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#16
milenhr Wrote:След като махна катализатора колата не стана ли малко по- шумна? И при мен има такъв момент с намалена мощност на двигателя. Карал съм на други колеги коли с 90 к.с. двигатели, просто нямат нищо общо с моята. Направо са стрели, а моята е много мудна. Чак след 1800 оборота като се включи турбото се усеща тягата. Не съм погледнал и въздушния филтър. И той може да е позапушен...
Няма разлика с шума. По точно майстор отвори катализатора с флекс на две и изхвърли всички филтри и после пак го затвори. Майстора ми каза че повече няма да се запуши но няма да е екологично. Точен човек, казва се Лазаров и се намира на ботевградско шосе.
Reply

#17
Хората дето се занимават с тази работа имат тръби .
Задължително си вземи катализатора или това което ти извадят от там . За моя катализатор един пич който ги изкупува ми даде 70 лв.
Не знам кое е по-добре - с резонаторно гърне или с тръба ...може ти да си сложиш гърне и после да ги сравняваме двете коли Smile
Това с копчето ми се струва малко несериозно - търси проблема , допитай се и до някой друг и пиши какво е станало .
Reply

#18
Тия дни разглеждах ел. схемата на колата. В описанието на бушоните и релетата има един бушон, който се отнася, за който е дадено описание "Coolant heater 1 /DIESEL/" . Някой може ли да го преведе точно? Аз си го превеждам като "подгревател на антифриза". Ама за какво всъщност става дума? Питам за това, защото сега търся причината да не се включва перката в някое реле или бушон. За перката на вентилатора видях че има отделно реле и бушон, не това за което питах по- горе.
И друго да питам. Дали е възможно да монтирам двускоростен датчик за вентилатора, при положение че оригиналният ми е с една скорост и евентуално какво трябва да инсталирам допълнително за такъв датчик?
Reply

#19
Никой ли няма мнение относно възможността за монтиране на двускоростен включвател на перката!? А за превода!?
Reply

#20
Съжалявам, че не е точно по темата, но имам няколко въпроса, понеже имам чувството, че колата ми не върви както преди, а споменахте че запушен катализатор може да доведе и до това.....

Махането на катализатора няма ли да обърка компютъра? Няма ли датчик за изгорели газове след него ? Без катализатор газовете няма ли да го изгорят (за датчика имам в предвид) ?

Карам S60 2001 2,4 бензин.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)