The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на пружини на V40 дизел

#1
Здравейте колеги, купих си V40 дизел 99г. но е много ниско и има твърда возия, разбрах че трябва да сменя пружините на окачването. Моля помогнете с информация, да ли това е достатъчно и мога ли да ползвам пружини от бензинови Волва. Благодаря предварително!
Reply

#2
Здравей и добре дошъл във форума!

Първо трябва да отбележа, че за да се подобри возията, трябва да се сменят не само пружините, а и амортисьорите. До колкото знам се монтират три вида ... Comfort, Dynamic, Sport. За това трябва да видиш на твоята кола какви амортисьори са монтирани. Информация за вида им е отпбелязан на табелката със номера на шасито. Виждаш какви са амортисьорите при теб и съответно търсиш за по-меката возия. Също така според ВАДИС трябва да се подмени и стабилизиращата щанга. Така че според мен трябва да се проучи добре всичко преди да се пристъпи към действия. И все пак аз не съм специалист, така че нека по-запознатите да кажат...

Ето и повече информация за окачването на 40-ките...

.pdf   40 series - Suspension and Steering.pdf (Size: 570.53 KB / Downloads: 418)
Поздрави
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#3
Благодаря за информацията, ще разгледам по-подробно какво точно съм си купил.

Поздрави!
Reply

#4
Здравей колега и честита придобивка. Имам въпрос към теб-защо реши, че трябва да повдигаш окачването?!? Така колата няма ли да стане по-нестабилна, особено в завоите?!? То вярно-дупки и легнали полицаи са плъзнали навсякъде, но не е ли по-добре да я покараш така още известно време и тогава да се впускаш в приключения с неизвестен край?!? По принцип модела е с твърдо окачване, но затова пък е стабилно :wink: Big Grin . Това е лично мое мнение и като съм започнал да продължа-качи се на някоя друга V40 и сам си прецени дали си заслужава да правиш промени по твоята. Моето V40 и бензин 115к.с. и е със стандартното окачване, което пак е доста твърдо, а също така е доста ниско, обаче при висока скорост и в завои колата стои, като "залепена" за пътя. Поздрави от мен и дано вземеш правилното решение.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#5
Благодаря за мнението. Да стабилноста на пътя е уникална, карал съм доста различни автомобили и правя разлика, но за нашите пътища това окачване е малко не комфортно за пътниците от зад. Благодаря за идеята ще пробвам да се возя на друго V 40 . А знаете ли има ли разлика между окачването на бензиново и дизелово Волво ?

Поздрави.
Reply

#6
Разлика в окачването на дизеловите и бензиновите май няма, ще погледна във Вадис и ще ти кажа. Ако действително си със спортното окачване и си решил да го сменяш, мога да ти предложа бартер за моето (пружини, амортисьори и там каквото друго е необходимо).
Reply

#7
Как точно да разбера, да ли окачването е спортно. Можем да поговорим за бартер. Ти от къде си? Аз съм от Пещера.
Reply

#8
Вариантите на окачването са два:
1. Family -1997, Comfort 1998-2000;
2. Sporty -1997, Dynamic 1998-2000.

100Y0 и аз имам подобен проблем, но само със задното окачване, а защо съм решил така - прага при задната гума е 5 см по-ниско отколкото при предната, аспуха опира при 15 см бордюр и това при празна кола - познай какво става като седнат двама човека отзад Sad
Мисля, че за 15 години пружините просто са омекнали и подмяната им не само че няма да направи колата по нестабилна а напротив. Говоря само за смяна с нови от същия тип.
ценичката която ми изкара новата стрничка на МП - 140лв Sad Sad Sad
Reply

#9
Cavalera Wrote:Вариантите на окачването са два:
1. Family -1997, Comfort 1998-2000;
2. Sporty -1997, Dynamic 1998-2000.

100Y0 и аз имам подобен проблем, но само със задното окачване, а защо съм решил така - прага при задната гума е 5 см по-ниско отколкото при предната, аспуха опира при 15 см бордюр и това при празна кола - познай какво става като седнат двама човека отзад Sad
Мисля, че за 15 години пружините просто са омекнали и подмяната им не само че няма да направи колата по нестабилна а напротив. Говоря само за смяна с нови от същия тип.
ценичката която ми изкара новата стрничка на МП - 140лв Sad Sad Sad

Калине, ще премеря как са при мен разстоянията измерени от теб и ще пиша.
Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#10
Cavalera Wrote:ценичката която ми изкара новата стрничка на МП - 140лв Sad Sad Sad
Това е цена на бройка, или на 2те?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)