The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нов ГИ - светна лампата за ламбдата

#11
Какво представлява тозо ГИ EASYGAS, в кой сервиз го монтирахте ?
При всеки ГИ има специална температурна корекция която намалява прогресивно горивото при по-ниски температури, най-често корекцията се извършва спрямо температурата на дюзите, там има термодатчик и под 50 градуса прогресивно намалява горивото, над 50 гр.не действа.
Ако този ГИ нма такава корекция или е неточна, както и ако температурата на преминаване е прекалено ниска, или настройката на празен ход е неточна се получава неточна горивна смес и може да светне тази лампичка, просто минете през сервиза където сте монтирали, колегите знаят какво да направят. :wink: :wink: :wink:
Сервиз за монтаж на газов инжекцион.
Reply

#12
Не трябва да светва нищо ако си с газов инжекцион. То си е имулатор се едно е на бензин колата незнае че е на гас. Затва струва повече от обикновенната.
Reply

#13
Иди на диагностика на бензиновия комп. и ако не е повредена сондата и си работи както трябва не би трябвало да свети.Ако ти трупа грешки от нея може да се наложи да сложиш ламда сонда симулатор
Reply

#14
Ако ти работи ламбда сензора, то не би трябвало да свети лампата,било то на бензин или на газ.
НЕДОПУСТИМО Е !
Никои правилно работещ газов инженцион няма нужда от емулация на ламбда сондата.
С такъв емулатор сервиза си измива ръцете и лампата не светва.
Reply

#15
Тая тема е отпреди година и проблема сигурно отдавна вече е решен.

Skunkmstr Wrote:Ако ти работи ламбда сензора, то не би трябвало да свети лампата,било то на бензин или на газ.
НЕДОПУСТИМО Е !
Въпросната лампа не е сигнализация само за ламбдата, а е т.н. Check Engine лампа и може да свети по десетки причини различни от неработоспособност на ламбда сензора!
Reply

#16
Имам спомен за една лампа със зелена гръцка буква,която светва само когато ламбда сензора не работи...
Колко до т.н. Check Engine и връзката му с ламбда сондата не са десетки, а не повече от 15...ако колата е преди 1999-2000 са по-малко.
Reply

#17
И колко години си карал подобна кола(Volvo V40 бензин), че си толкова запознат и категоричен?
Точно за същата лампа иде реч, но тя изпълнява И ролята на Check Engine!
И може да свети по десетки причини РАЗЛИЧНИ от ламбдата!
Reply

#18
При Волво V40 бензин от 97-ма година, възможните причини за светване на чек лампата или както искате си я наричайте, са точно 138 броя, като само една от тях е за проблем в ламбда сонда, специално ги изброих ( справка AUTO DATA). :wink:
Сервиз за монтаж на газов инжекцион.
Reply

#19
Не съм си правил труда да ги броя точно говоря на изуст.
Може и да греша, но имам спомен че на някои модели на волво има чек енджин и отделна лампа с "ламбда" на нея.
Ама и с една единствена грешка на сондата пак не е лесно ... Smile
Reply

#20
Колега и на мен ми светна лампата за Ламбда сондата. Това се получи при мен от прекомерно променяне на сместта по време на настройката на газовата. При мен изгасна със следния номер:

1. гасиш колата
2. задържаш на контакт 2сек
3. въртиш и палиш
4. лампата на ламбдата изгасва

Ако за малко изгасне и пак се запали повтаряш горните процедури докато не изгасне при запалено положение на двг. Последния път ми отне към 10 паления да изгасне. Изчаквай към 5-6сек между гаснене и палене.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)