The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблемче с Волво S40 - ролка и клапа към нея

#1
Колеги, имам Волво Ес�����40 2002г, бензин
и има следния проблем - нещо в близост до едната ролка, на която е закачен агренажния ремък трака

Ходих във Форд и ми казаха, че става въпрос за проблемм в "променливата фаза" и трябва да се сменят ролката и (евентуално) клапа към нея. Коя е ролката - като застанеш фронтално към автомобила - горната най-най-близка и голяма ролка, на която е закачен агренажния ремък, а клапата на променливата фаза се намира в дясно от нея

Цените, които ми котираха от Форд бяха около 270 лева за ролката и около 220 за клапата. Някой има ли идея мога ли от някъде другаде да си намеря тези две части? Както и - как точно се наричат тез две части, защото пробвах да обясня по телефона в един магазин с "ролка и клапа за променлива фаза" и нищо не се полу

Благодаря предварително на този, който се опита да помогне

поздрави
Reply

#2
Здравей, Мони
За да можем да ти отговорим, трябва да напишеш с кой точно бензинов мотор си! Ако не си наясно, го виж от големия талон на колата /търси нещо от сорта: В4164S, В4184S, като след последната буква също може да има една или две цифри/, а в краен случай и кубатура и мощност ще свършат работа... :wink:
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#3
кубатурата на колата е 1.8, бензин
двигателя е на мицубиши. Дата на производство - ноември, 2002. колата е сглобена в Холандия

Ако имате идея от къде мога да намеря въпросните части на добра цена - пишете

И другото, което ме интересува - идеи къде да ги сменя. Има ли някой надежден сервиз освен на Мото Пфое, където могат да свършат качествено тази работа без да си оставят ръцете
Reply

#4
Здравей колега. Като казваш, че двигателя е на мицубиши, това означава че е GDI- така ли е или е MPI?!? Това е важно за да ти се даде насока за ремонта. Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#5
Ето две снимки на ролката и на клапата отдясно на нея

<!-- m --><a class="postlink" href="http://monitanev.snimka.bg/other/volvo.410090" onclick="window.open(this.href);return false;">http://monitanev.snimka.bg/other/volvo.410090</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://monitanev.snimka.bg/other/volvo.410090.14140887" onclick="window.open(this.href);return false;">http://monitanev.snimka.bg/other/volvo.410090.14140887</a><!-- m -->

за съжаление не знам какъв е точно двигателя - ���������ГДИ или МДИ. Дано да не съм ви подвел с това, че е мицубиши. Мога и да бъркам - но някой май нещо такова ми бе казвал..

���сега гледам в книжката, където описанието за двигателя е: 1783 куб.см. и 0090/05800
Reply

#6
значи, да поясня

двигателя не е ��GDI на Мицубиши Каризма- проверих това и грешката е моя

Става въпрос за стандарния двигател на Волво 1783 куб.м. - 122 коня �
Reply

#7
Я най-добре виж двигателя от големия талон на колата, точно под номера на шасито би трябвало да е написан. При мен е на позиция (Р.5). Така ще е най-лесно, за да не гадаем...
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#8
Бе от талона нищо не се вижда, за съжаление

но иначе проверих, за да знам за напред - двигателя е B4184S2 122 к.с.
Reply

#9
Най-накрая мисля, че разбрах за какво става дума.
1. Ролка - смукателни клапани /Pulley Intake/ - номер 24
2. Соленоид смукателна система /Solenoid intake/ - номер 31

Поправи ме ако греша... :roll:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)