The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Много дразнещ проблем със осветление на табло.

#1
Здравейте колеги,проблема ми е следния:исках да си сменя крушката на дисплея,който показва външна температура,но уви ....сега не ми свети половината табло.Говоря за част от цифрите и нивото на бензина,в тази област.Дисплея за външната температура не светна така или иначе.Та въпроса ми е кой крушки отговарят за тази осветеност(проблемната),питам защото отзад са 1500 и не знам коя за къде е...

има едни с дълго рамо малко по-големи от нормалните,може би е то тях ама не мога да видя добре,защото трябва да нанижа тъпото табло на буксите отзад.(супер тъпо направено).Дбре щеше да е да се маха със буксите за да може човек да види какво свети и какво не.

волво S40 97',ако някой зане кои са въпросните крушки и има ли изобщо крушки за дисплея или...?
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#2
ibot Wrote:Здравейте колеги,проблема ми е следния:исках да си сменя крушката на дисплея,който показва външна температура,но уви ....сега не ми свети половината табло.Говоря за част от цифрите и нивото на бензина,в тази област.Дисплея за външната температура не светна така или иначе.Та въпроса ми е кой крушки отговарят за тази осветеност(проблемната),питам защото отзад са 1500 и не знам коя за къде е...

има едни с дълго рамо малко по-големи от нормалните,може би е то тях ама не мога да видя добре,защото трябва да нанижа тъпото табло на буксите отзад.(супер тъпо направено).Дбре щеше да е да се маха със буксите за да може човек да види какво свети и какво не.

волво S40 97'

Че защо ти е да го гледаш отзад след като и отпред си личи ясно коя крушка не свети? :lol:

Става лесно, сваляш крушка мериш с мултицета и веднага си проличава коя крушка свети и коя е светила. :wink:
Reply

#3
нямам мултицет,а и търсих крушки със фасунга,но не намерих като за волво едини по дълги са тези по магазините,мисълта ми е дали са стандартни,да купувам 30 крушки и да сменям наред сичко,че не ми се занимава.
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#4
Сори за спама.
Ако има някой,който да е свалял таблото(километража),без да маха волана ще съм благодарен да сподели,че с този airbag,малко ме е страх да не го прецакам.

Мерси предварително.
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#5
Намерих проблема.поне аз така си мисля...проверих крушките имаше една изгоряла,но дисплея не светна,явно въпросния дисплей си има автономна крушка,която е изгоря.

Ще търся цяло работещо табло по-нататък...темата може да се изтрие или заключи.
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#6
ibot Wrote:Сори за спама.
Ако има някой,който да е свалял таблото(километража),без да маха волана ще съм благодарен да сподели,че с този airbag,малко ме е страх да не го прецакам.

Мерси предварително.

Колега, нали знаеш, че преди да свалиш волана трябва да разкачиш акумулатора за да няма неприятни изненади с отваряне/меко казано :wink: /на еърбега. Ако не си го знаел, вече го знаеш :wink: Big Grin .
Поздрави и успех с ремонта на осветлението.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#7
Да разбрах,че акумулатора трябва да е откачен,все пак мерси за инфото.Така или иначе не се наложи да го махам самия волан.А за дисплея предполагам че съм прав за това,че е със някакво собствено осветление или ...се лъжа.
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#8
аз съм смянал разни крушки и не съм свалял волана, просто се пуска надолу, таблото се обръща леко странично и имаш мегдан да смениш крушките, малко врътня е, но не е невъзможно
Reply

#9
Luben Manev Wrote:аз съм смянал разни крушки и не съм свалял волана, просто се пуска надолу, таблото се обръща леко странично и имаш мегдан да смениш крушките, малко врътня е, но не е невъзможно

Да и аз така направих,но така и неразбрах дали въпросния дисплей за темепературата има собствено осветление или просто не сработва самите пътечки отзад.
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#10
Моето няма дисплеи по таблото и незнам как е но на Авенсис съм сменял точно осветлението на километража и часовника,като изгорят крушките и почти не се вижда какво показват.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)