The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какъв акумулатор да купя - S40 '97

#1
Здравейте колеги,
Един "ламерски" въпрос имам, ама ще прощавате невежеството ми.
Падна ми акумулатора преди 3-4 седмици, както и да е - дадоха ми ток и си бръмчах до днес без грешка в топлото. Обаче тази сутрин на студа не поиска да запали и имайки предвид, че съмо аз карам с този акумулатор вече четвърта година съм наясно, че е време за смяна.
Акумулатора е Бош Силвър 7С и не знам с какъв да го сменя, понеже са сменили сериите и обозначенията. Знам, че искам Бош, понеже съм доволен от моя (бая изкара), но моля насочете ме към модел, каква мощност ми трябва, какви размери, с десен плюс ли да бъде...щото ме е страх да не хвърля 200 лева за нещо, дето после ще трябва да го връщам в магазина щото не е за мойта кола.
А колата е с 1.8 мотор, бензин и нямам усилватели или неща, които да консумират кой знае колко ток повече от базата.
Предварително благодаря за съвета.
Reply

#2
Като мощност 60А или 62А.Само трябва стартовия ток да ти е повече от 520А.Можеш да сложиш и по силен,но това ако имаш повече пари отделени.
Reply

#3
bigbadwolf Wrote:Здравейте колеги,
Един "ламерски" въпрос имам, ама ще прощавате невежеството ми.
Падна ми акумулатора преди 3-4 седмици, както и да е - дадоха ми ток и си бръмчах до днес без грешка в топлото. Обаче тази сутрин на студа не поиска да запали и имайки предвид, че съмо аз карам с този акумулатор вече четвърта година съм наясно, че е време за смяна.
Акумулатора е Бош Силвър 7С и не знам с какъв да го сменя, понеже са сменили сериите и обозначенията. Знам, че искам Бош, понеже съм доволен от моя (бая изкара), но моля насочете ме към модел, каква мощност ми трябва, какви размери, с десен плюс ли да бъде...щото ме е страх да не хвърля 200 лева за нещо, дето после ще трябва да го връщам в магазина щото не е за мойта кола.
А колата е с 1.8 мотор, бензин и нямам усилватели или неща, които да консумират кой знае колко ток повече от базата.
Предварително благодаря за съвета.


Виж, от скоро карам Волво С 40.Като го купих- имаше един малък акумулатор, който ме изкара около два месеца и падна.Смених го с Монбат Стандарт 75АЧаса.
Имам добър познат, който е е акумулаторджги.Когато му казах, ме попита ,какъв е двигателя на колата- за моята ми каза поне 75АЧ.
Казвам това по-горе не нещо за реклама, а само да имаш предвид, че по-мощния акумулатор е по-добре.
Макар, че веднъж забравих 72 часа да свети плафончето над огледалото за задно виждане и го изтъщих напълно.
Възбудих ги с токоизправител и го заредих.
Вземи си над 62АЧ.Според мен.Особено сега, когото иде зима . Smile
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)