The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кръстовища на две нива в София

#1
Започва строежът на двуетажни кръстовища в София
16.10.2009 07:19 - Днес.бг

До края на годината ще започне строителството на пет кръстовища на две нива в София.

Естакадите ще се финансират с кредит от Европейската инвестиционна банка, който вече е одобрен.


Заемът е 45 млн. евро със срок за връщане 25 г.

С тях ще се изградят 2 естакади на бул. “Акад. Иван Гешов” при бул. “България” и при ул. “Св. Георги Софийски”.

Други две ще има на бул. “Алея Яворов” при бул. “Драган Цанков” и при бул. “Стоян Михайловски”, както и една на кръстовището между бул. “Андрей Сахаров” и бул. “Андрей Ляпчев”.

Строителството им ще продължи 26 месеца, а за да не се блокира напълно трафикът, ще се работи поетапно.

За изпълнители са избрани “Трейс груп”, ГБС и “Балканстрой”.

Местата на естакадите са одобрени от експертен съвет и са заложени в Общия устройствен план на столицата.


Дано да се следва принципа: "За да се оправи нещо - първо трябва да се развали!", перефразиран като: "Изтърпете 2 г. безумни задръствания, за да ви е рахат после ..." Smile

Поживьом - увидим ...
Reply

#2
Абе те хубаво са го решили, ама като ги затворят тез кръстовища, за ремонт, знаеш ли 'къв сървайвър ще стане в София.
Аз лично повече чакам Люлинската магистрала, че Пернишкото е просто страшно. А на всичко отгоре нашите хубавци са му наслагали светофари, вместо да направят надлези. Аз вече спрях да си гледам разхода на колата, смятам на мото-часове, за по-лесно.
Въобще живота е прекрасен и спасение дебне от всякъде!

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#3
Идеята е страхотна, да се надяваме обаче, че ще успеят да се справят със задръстванията, аз работя в квартала в който живея и не ме касае толкова много, но пак е гадно.
Надявам се с магистралите да се справят, това повече ме касае.
Reply

#4
unicata Wrote:Идеята е страхотна, да се надяваме обаче, че ще успеят да се справят със задръстванията, аз работя в квартала в който живея и не ме касае толкова много, но пак е гадно.
Надявам се с магистралите да се справят, това повече ме касае.


То и при мен засега е така.Обаче не ми се мисли как ще е по ,,Гешов".Задръстванията в интервала от 17:30 до 19:00 са ужасни.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#5
Сега като се замисля трафика в моемнта е непоносим, а пък като се затвори половината платно щеще кошмар :minigun: дано преди да се захванат със строежа да измислят как да прекарат трафика така че да не става още по-голямо задръстване.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)