The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Декодер за грешки от ECU

#11
В диагностична букса А несъм правил нищо . Чета грешките от букса Б там имам само едно гнездо №6.
От там прочетох грешките а ламбда нямам никъде по КЮНЦИТЕ
ТОВА ми е номера на мотора :Б230фб 682111714879
това ми е вина (игрек)(ве)1944806(ес)1218054 Написаното в скобите е транскрипцията на латинските букви защото немога да напиша нищо на латиница излизат ми някъкви знаци различни от букви .

Май аз бъркам някъде!!! :dontknow:
Reply

#12
Според това, което си написал излиза, че моторът ти е сменян. Според VIN-a моторът ти е B230G, а според номера на двигателя - B230FB. B230G е с оловорезистентна ламбда сонда и без катализатор, а B230FB е с обикновена и с катализатор. При смяната на моторите, може да са "забравили да ти сложат сонда и кой знае още колко неща по електроинсталацията са ти спестили, защото и компютрите са различни.

Гнездо 6 в диагностична букса В е за диагностика на електрическите седалки, за моделите, които имат електрическо нагласяне на седалките или поне на шофьорската, а ти явно имаш, ако и седалката ти не е сменяна заедно с мотора :-) Диагностика на инжекциона се прави в диагностична букса А, гнезда 2 и 6. Гнездо 2 е за горивната система, а 6 - за запалителната.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#13
Ти ме разби !!!!
Седалките ми имат само потгряване .
може ли да ми е сменен само блока в смисъл блока да е Б230фб а всичко друго да си е на Б230г?
Един път свалях дебитомера заради филтъра май и бях забравил да сложа буксата след това като запалих и заработи много ГРОЗНО и ми светна лабдата на таблото .Значи я има някъде обаче като смених скоростите с рьчни и прекарах около петт дена под колата никъде невидях ламда .
Незнам, тя да работи че с тия тоци съм толко скаран че не е за разправяне .
Направих следното :
1 Прерових пак колата за ламбда умрях от студ и пак нищо неоткрих.
2 Огледах и диагностичните букси и направих диагностиката искам да отбележа че преди съм ви подвел в диагностична букса Б несъм ползвал гнездо 6 а гнездо 5 ( ГОЛЕМ СМОТАНЯК СЪМ ).
3 Сега отбелязвам грешкете реално вече .
(а) диагностична букса А
гнездо 2 код 1-1-1
гнездо 3 код 1-1-1
гнездо 6 код 1-1-1
(б) диагностична букса Б
гнездо 5 код 2-1-2
код 2-2-2
код 2-4-2
Reply

#14
Ламбдата ти трябва да е преди катализатора или веднага след изпускателния колектор - там където започва ауспуха.
Гледай за метален цилиндричен датчик (с кабели) на резба някъде по изпускателната система.
Reply

#15
ipdown Wrote:Ламбдата ти трябва да е преди катализатора или веднага след изпускателния колектор - там където започва ауспуха.
Гледай за метален цилиндричен датчик (с кабели) на резба някъде по изпускателната система.
Трябва ама я няма изпускатилната система ми е като на старата ми сидмица с механичния инжекцион. Нито една жичка невърви към аспуха .
Reply

#16
killara Wrote:
ipdown Wrote:Ламбдата ти трябва да е преди катализатора или веднага след изпускателния колектор - там където започва ауспуха.
Гледай за метален цилиндричен датчик (с кабели) на резба някъде по изпускателната система.
Трябва ама я няма изпускатилната система ми е като на старата ми сидмица с механичния инжекцион. Нито една жичка невърви към аспуха .
Странна работа. Можеш ли да пуснеш снимки на мотора? Може би да ти е сменен двигателя?
Но каквото и да е, ако е бензин и не е карбуратор или k-jet инжекция трябва да имаш ламбда.
Или да са я спестили при смяната, но тогава ще имаш грешка постоянно и няма да ти работи мотора много добре.
Reply

#17
Ето снимките на мотора дано да добиеш представа какво представлява.


Attached Files
.rar   engine.rar (Size: 4.54 MB / Downloads: 439)
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#18
Извинявай, чак сега видях че си писал. Преди получавах мейл, когато някой отговори в тема в която съм писал,
но напоследък форума май се е посчупил нещо, защото и "гаража" нещо много бъгаво се държи..
Ще ги погледна тази вечер и утре ще пиша какво съм видял..
Reply

#19
killara Wrote:Ти ме разби !!!!
Седалките ми имат само потгряване .
може ли да ми е сменен само блока в смисъл блока да е Б230фб а всичко друго да си е на Б230г?
Един път свалях дебитомера заради филтъра май и бях забравил да сложа буксата след това като запалих и заработи много ГРОЗНО и ми светна лабдата на таблото .Значи я има някъде обаче като смених скоростите с рьчни и прекарах около петт дена под колата никъде невидях ламда .
Незнам, тя да работи че с тия тоци съм толко скаран че не е за разправяне .
Направих следното :
1 Прерових пак колата за ламбда умрях от студ и пак нищо неоткрих.
2 Огледах и диагностичните букси и направих диагностиката искам да отбележа че преди съм ви подвел в диагностична букса Б несъм ползвал гнездо 6 а гнездо 5 ( ГОЛЕМ СМОТАНЯК СЪМ ).
3 Сега отбелязвам грешкете реално вече .
(а) диагностична букса А
гнездо 2 код 1-1-1
гнездо 3 код 1-1-1
гнездо 6 код 1-1-1
(б) диагностична букса Б
гнездо 5 код 2-1-2
код 2-2-2
код 2-4-2

Хм, сега се загледах тука в една книжка на Volvo и съм озадачен. Според нея от моторите с G индекс само
един има ламбда сонда устойчива на оловни бензини (както писа Moxy по-нагоре) каквито отдавна няма в Европа.

От снимките наистина не се вижда нищо, освен ако е по-надолу към катализатора, който може и да нямаш ако се окаже че мотора ти е B230G. Както и да е, ще се поразровя малко да видим какво ще изкопая. А за теб, за домашно една проба да установим по други части с какъв мотор си. Разликите които намерих между FB/FD и G моторите:

1) Дебитомер:
на B230FB/FD номера е 0 280 212 016
на B230G номера е 0 280 212 021

2) Горивен компютър Bosch Jetronic LH 2.4:
на B230FB номерата са:
1991 г. - 0 280 000 595
1992-1995 г. - 0 280 000 935 и 0 280 000 934
1995 г. - 0 280 000 968

на B230FD номерата са:
1993-1995 г. - 0 280 000 946
1995 г. - 0 280 000 943

на B230G номера е само един:
1992-1995 г. - 0 280 000 900

Мисля че по тези номера доста точно ще определиш какъв ти е мотора всъщност.
Номера е на етикета, виж на прикачената снимка (този е от B204E мотор).


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#20
Номера на дебитомера ми отговаря за Б230г.
Ако нещо е сменяно може да е само блока .
Но все пак немога да открия ламбдата .
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)