The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мотора гасне по време на движение

#11
На мен също ми гаснеше в движение на газ. Най - ужасното беше, че карам с 100км, готов да изпреварвам и колата изведнаж губи обороти и изгасва. Оказа се, че проблема е в едно от релетата на газовоия инжекцион. От БРЦ казаха, че редовно се износвали и клеясвали.
Поздрави.
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#12
Продължавам да го имам тоя проблем с гасненето по време на движение,независимо дали на своб.ход или на скорост и без значение на какви обороти,просто в 1 момент изгасва изведнъж и това е,а после ако съм в движение някак си с ново даване на контакт и на скорост запалва,но трудно, а ако съм на светофар примерно,няма палене 15 мин.,само съм забелязъл че колата винаги е топла,на студен двигател не го е правила за сега.Ходих на елкон, на газаджия и не могат да го намерят, лутат се между тези проблеми които изредихте,като ги отписват 1 по 1, засега разбрах че не са свещи,кабели или дистр.капачка,не е и ключ за прехвърляне от бензин на газ и обратно,масата също не била, защото пък акумулатора не ми пада, димек нямало утечка няква.
Reply

#13
Metodi850 Wrote:Вчера нямах време да пиша какво свърших по проблема.Първо реших да я откарам до сервиз, но се оказа че в събота не работят, но по случайност имаше един майстор. Обясних му какво ми се е случило, а той ми каза, че ако проблема го няма в момента няма как да го открие. Даде ми една визитка, ако реша да си запиша час за следващата седмица.
Тогава реших сам да си направя проверката сам. Понеже имам съмнения за дистрибуторната капачка и палеца, реших да ги демонтирам и установих сериозен нагар по палеца и капачката. Явно са за смяна и мисля утре да си поръчам за доставка. Проверих и термостата, който се намира на входа на кутията на въздушния филтър. Демонтирах го и започнах леко да го подгрявам с запалка, за да симулирам "работен режим". Пръта мръдна около 10мм., но това е малко в сравнение с хода, който трябва да има, за да затвори клапата за топлия въздух. Охладих го със студена вода и го прибутах с пръста. Работи, но не както се очаква. Явно през лятото проблема с MAS sensora е вследствие на повредения термостат и високата температура в кутията и колата, ако се опитам да я запаля 3-4 мин. след като съм я спрял имах проблем с запалването.
Смених си и семерингата, зад гърбицата за датчика на Хол понеже от там ми течеше масло. Размера е 30х47х7мм за информация, ако някой има подобен проблем.
На дистрибутора под палеца явно също има семеринг, защото и от там ми прокапва масло. Някой знае ли какъв е размера, за да я сменя и нея.

Проверили термостата, който затваря клапата за горещия въздух може от това да ти идва проблема. Аз сега си сложих по-дълъг прът, за да компенсирам хода, който липсва на термостата. Сега клапата е затворена на 80-90%.
Reply

#14
A от къде го купи тази термостат ако не е тайна :?: :?: :?:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#15
Свалих оригиналния прът на термостата и го дадох на един приятел със струг. Удължия с 20мм. После на настолна бормашина с шкурка я загладих(шлайфах) само този участък, който се пъха в термостота, за да се движи по-леко, като оригиналния прът. Окончателната дължина трябва да я проверя, защото при монтажа се затрудних и го поизпилих на шмиргела.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#16
Колеги проблема в моята кола и гасненето в движение е открит- колкото и да е странно откри го майстор който даже не погледна колата, а направо отсече-това е от компютъра за запалването, някоя студена спойка вътре губи контакт, съвета ми е да сложиш временно ако ти е възможно да си намериш на заем от някой с такава като твоета кола компютър и да пробваш 10 дни примерно и ако всичко с другия комп е ок твоя го ремонтираме или го сменяш. Тук е момента да благодаря на колегата Стефан Петков от София който ми прати на заем неговия комп и от седмица карам с него и проблема изчезна, преди това за този период поне 1 или 2 пъти че и повече се случваше да угасне.
Reply

#17
грешка не е открит, защото и с другия комп пак гасне ....не знам ве4е, всичко споменато до тук е проверено или сменено, отчайвам се ве4е
Reply

#18
A ти все пак смени ли си дистрибутурната капачка и кабелите?!? И като си почнал да сменяш, що не смениш и стъпковото моторче ( на заем ), друго мога да ти предложа да вземеш метър и половина маркуч и да си подмениш всички вакуумчета.

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#19
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...a&start=15
Reply

#20
Здравей колега,
Ако не сте оправили проблема с това гаснене на мотора,провери куплунга на датчика на "Хол" и ако там не откриеш аномалии смени го-датчика! Подобен проблем един познат с 850 го бориха близо 1 година по всякакви сервизи и накрая това разреши проблема,сега по-горд собственик от него няма на 850-ка Smile И аз съм горд,но моята не гасне Smile Smile
Поздрави
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)