The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
разход 440 460

#11
ivaivalito Wrote:А ДВИГАТЕЛЯТ КАК Е ЗДРАВ ЛИ Е зА ПЕЖО ЗНАМ ЧЕ ПРАВЯТ МНОГО ДОБРИ ДИЗЕЛИ НО Рено хммммм.Ами аз събрах пари за 440 бензин но май сега продължавам да събирам докато е събера за 460 ТД.А за частите те ще се намират.А и последно нали 460 е с предно предаване.
някъде бях писал... когато търсих кола - не знаех каква ще е. просто исках да е дизел. Бях се спрял на Пежо 306 и гледах няколко. всички си имаха проблем с двигателя. В същото време огледах 3 бройки 440/460 - всички палеха от раз и нямаха никакви забележки по отношение на двигателя... извадката не достатъчна за да се направи статистика.. но все пак е факт.
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#12
ivaivalito Wrote:А ДВИГАТЕЛЯТ КАК Е ЗДРАВ ЛИ Е зА ПЕЖО ЗНАМ ЧЕ ПРАВЯТ МНОГО ДОБРИ ДИЗЕЛИ НО Рено хммммм.Ами аз събрах пари за 440 бензин но май сега продължавам да събирам докато е събера за 460 ТД.А за частите те ще се намират.А и последно нали 460 е с предно предаване.
някъде бях писал... когато търсих кола - не знаех каква ще е. просто исках да е дизел. Бях се спрял на Пежо 306 и гледах няколко. всички си имаха проблем с двигателя. В същото време огледах 3 бройки 440/460 - всички палеха от раз и нямаха никакви забележки по отношение на двигателя... извадката не достатъчна за да се направи статистика.. но все пак е факт.
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#13
Привет!
Аз също си правих експеримент с моята. Извънградско спокойно каране 120-130 по магистралата до Чирпан и от Чирпан до Сливен: 5-5,5 л. На връщане с климатик и повече ръчкане /Трябваше да следвам едни приятели до Ст. Загора с Nisan Pathfinder: 5,5-6 л.
В града на малки отсечки до 15-20 км., всеки ден, от време на време климатик - 500 км. - 37 л., т.е. около 7,5 л.
Мислех, че ще мога да сваля и още в града, но май - "повече от това е алчност", както се казваше в един филм. Smile
Всички данни са засечени от пълен резервоар до пълнене пак до горе, макар, че и това е малко условно.
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#14
Привет!
Аз също си правих експеримент с моята. Извънградско спокойно каране 120-130 по магистралата до Чирпан и от Чирпан до Сливен: 5-5,5 л. На връщане с климатик и повече ръчкане /Трябваше да следвам едни приятели до Ст. Загора с Nisan Pathfinder: 5,5-6 л.
В града на малки отсечки до 15-20 км., всеки ден, от време на време климатик - 500 км. - 37 л., т.е. около 7,5 л.
Мислех, че ще мога да сваля и още в града, но май - "повече от това е алчност", както се казваше в един филм. Smile
Всички данни са засечени от пълен резервоар до пълнене пак до горе, макар, че и това е малко условно.
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#15
ivaivalito Wrote:А ДВИГАТЕЛЯТ КАК Е ЗДРАВ ЛИ Е зА ПЕЖО ЗНАМ ЧЕ ПРАВЯТ МНОГО ДОБРИ ДИЗЕЛИ НО Рено хммммм.Ами аз събрах пари за 440 бензин но май сега продължавам да събирам докато е събера за 460 ТД.А за частите те ще се намират.А и последно нали 460 е с предно предаване.
Ако се загледаш по пътищата ще видиш че има много рено дв.-коли - и дизели - и все се ръчкат и вървят по пътищата български.
Рено дв. е един от здравите.

Лично от човек който е карал рено-бус-бензин минал 1 200 000км или и малко повече - не е имал грам проблеми - бил е снабдител по черноморието.
След тези км решил да сложи газова - и това свършило дв. почти изведнъж.
До тогава стойностите на компресията били доста добри за тия км.

При мойта извънграцко - в чужбина ми даде 6-6,2л./100км при ~130км/ч.
В БГ ми даде повечко, 7-7,8л.

п.п.- това лято ще го видя човека пак.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#16
ivaivalito Wrote:А ДВИГАТЕЛЯТ КАК Е ЗДРАВ ЛИ Е зА ПЕЖО ЗНАМ ЧЕ ПРАВЯТ МНОГО ДОБРИ ДИЗЕЛИ НО Рено хммммм.Ами аз събрах пари за 440 бензин но май сега продължавам да събирам докато е събера за 460 ТД.А за частите те ще се намират.А и последно нали 460 е с предно предаване.
Ако се загледаш по пътищата ще видиш че има много рено дв.-коли - и дизели - и все се ръчкат и вървят по пътищата български.
Рено дв. е един от здравите.

Лично от човек който е карал рено-бус-бензин минал 1 200 000км или и малко повече - не е имал грам проблеми - бил е снабдител по черноморието.
След тези км решил да сложи газова - и това свършило дв. почти изведнъж.
До тогава стойностите на компресията били доста добри за тия км.

При мойта извънграцко - в чужбина ми даде 6-6,2л./100км при ~130км/ч.
В БГ ми даде повечко, 7-7,8л.

п.п.- това лято ще го видя човека пак.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#17
незнам за колегата сас турбо-бензина но моето със фабричната газова след палнене до горе ми докара 12л/100км градско и 9л/100км извън градско :drinkers:
Reply

#18
незнам за колегата сас турбо-бензина но моето със фабричната газова след палнене до горе ми докара 12л/100км градско и 9л/100км извън градско :drinkers:
Reply

#19
Здравейте!Аз съм нов.От скоро имам едно 460 бензин.Сложих му газ Ловато и градско 12 извън града 9.Мисля,че е добре.Двигателят е B18U.
Reply

#20
Здравейте!Аз съм нов.От скоро имам едно 460 бензин.Сложих му газ Ловато и градско 12 извън града 9.Мисля,че е добре.Двигателят е B18U.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)