The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с паленето сутрин.

#1
Имам проблем с паленето сутрин, последните 2-3 седмици се прояви. Вярно че зимата Дизелите палят по трудно. Колата ми е S40 двигател 1.9ТД (73kW).

В момента с едно подгряване на свещите е по4ти невъзможно да запаля, след второто подгряване пали след доста въртене на двигателя, а при три подгрявания след 3-4 оборот(мисля не е нормално). Преди коледа колата палеше оше след първото подгряване при 1-2 оборота. Незнам дали така може някой да предположи и да даде съвет кое трябва да погледна. Лично аз се надявам да са само свещи, но знае ли човек пък и тук ми е малко скъпо да ходя по сервизи и пр.

Та всеки който може да помогне моля да дава съвети тук.
Поздрави на всички, дано ви хареса сайта който подхванахме със s0me0ne.bg

П.П.
Надявам се скоро да пусна и главната страница, ще ни трябват материали с който да понапълним така че не се стеснявайте да пращате ;о) :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Reply

#2
xamlet Wrote:В момента с едно подгряване на свещите е по4ти невъзможно да запаля, след второто подгряване пали след доста въртене на двигателя, а при три подгрявания след 3-4 оборот(мисля не е нормално). Преди коледа колата палеше оше след първото подгряване при 1-2 оборота.

99% ти е изгоряла свещ(и). Причините за непаленето на дизела могат да се сведат в общи линии до 2 - недостатъчна компресия и изгоряла свещ/и. Понеже компресията не се скпва за месец-два остава второто.
Успех
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#3
Ace Wrote:
xamlet Wrote:В момента с едно подгряване на свещите е по4ти невъзможно да запаля, след второто подгряване пали след доста въртене на двигателя, а при три подгрявания след 3-4 оборот(мисля не е нормално). Преди коледа колата палеше оше след първото подгряване при 1-2 оборота.

99% ти е изгоряла свещ(и). Причините за непаленето на дизела могат да се сведат в общи линии до 2 - недостатъчна компресия и изгоряла свещ/и. Понеже компресията не се скпва за месец-два остава второто.
Успех
Arrow Диагностика.
Reply

#4
Я преопръчайте едно място за
sss Wrote:Arrow Диагностика.
, че и при мен е същия май случая...
Reply

#5
vasun Wrote:Я преопръчайте едно място за
sss Wrote:Arrow Диагностика.
, че и при мен е същия май случая...
Препоръчвам ти "Юве" - на Симеоновско шосе 51 (около резиденциите).
Аз лично съм много доволен. Дават и гаранция за свършената работа (устна Big Grin ), но до сега не ми се е случвало да си ползвам гаранцията.
Тел. 962 52 99
Трябва да си запазиш час.
Reply

#6
ммдамм, търсех и из други форуми. Много са доволните от ЮВЕ, там ще отида. (Има и недоволни, но то не може иначе).

Мерси за инфото.
Reply

#7
vasun Wrote:ммдамм, търсех и из други форуми. Много са доволните от ЮВЕ, там ще отида. (Има и недоволни, но то не може иначе).

Мерси за инфото.
Сподели после ти от кои си - от доволните или недоволните :wink: !
Reply

#8
А в тоя смисал с проблема за паленето сутрин някой има ли идеа какъв модел свещи да си взема? някаква номерациа и пр. че в книжката нищо не намерих ;о(
Reply

#9
В Autodata-та пише за твоята кола -подгряващи свещи: Champion - CH179
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#10
Ace Wrote:В Autodata-та пише за твоята кола -подгряващи свещи: Champion - CH179

ейй тия СН179 мноо трудно ще ги намеря май. Излизат само по руските и в някой БГ магазини, даже в ebay не намира подобен модел ;о(. Някой може ли да посочи аналози на BOSCH примерно за тия свещи или някъде да погледна да потърся
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)