The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Разчитане на компютъра на S/V40

#11
Това, че лампата светва на 1 година или 15000 км. го пише в книжката и преди месец доста го обсъждахме но не можа да се намери решение как да ресетнеме пустата лампа. Не искам да я загася тотално а само да нулирам км/годината. Има описания как на контакт се задържа нулирането на километража и след 10 или 30 сек почва сервиза да мига и готово ама на тези дето го пробвахме не стана. Ако някой знае къде могат да нулират тази лампа освен в мотопфое да каже. но нека да е пробвал а не само чул.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#12
sasho_s40 Wrote:Това, че лампата светва на 1 година или 15000 км. го пише в книжката и преди месец доста го обсъждахме но не можа да се намери решение как да ресетнеме пустата лампа. Не искам да я загася тотално а само да нулирам км/годината. Има описания как на контакт се задържа нулирането на километража и след 10 или 30 сек почва сервиза да мига и готово ама на тези дето го пробвахме не стана. Ако някой знае къде могат да нулират тази лампа освен в мотопфое да каже. но нека да е пробвал а не само чул.

дам... май 15 000 бяха. Номера с нулирането е пробван на 2.0 100kW и 1.8 90kW и резултат нямаше.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#13
За съжаление ако само се върже OBDII кабел към сериен порт няма да стане. Няма как да се чете кода. Най-добрия вариант е да се купи OBDII reader. Има много такива в интернет аз съм ги проучвал. Подходящи за моя модел например са ElmScan и mOByDic и са и най-евтини. Има и доста добър софтуер, който дори може да ти замери перформанса на колата. Най-добри са офертите на http://www.digimoto.com/. Аз мисля да си взема от тях. С това чудо може да си правите диагностика ако разбрате естествено Big Grin Много е добро и за тунинг на колата.
Reply

#14
VolvoFan Wrote:За съжаление ако само се върже OBDII кабел към сериен порт няма да стане. Няма как да се чете кода. Най-добрия вариант е да се купи OBDII reader. Има много такива в интернет аз съм ги проучвал. Подходящи за моя модел например са ElmScan и mOByDic и са и най-евтини. Има и доста добър софтуер, който дори може да ти замери перформанса на колата. Най-добри са офертите на http://www.digimoto.com/. Аз мисля да си взема от тях. С това чудо може да си правите диагностика ако разбрате естествено Big Grin Много е добро и за тунинг на колата.

Поразрових се из форума им и видях, че има доста писаници за проблеми с Волво дизелови двг. Компютъра нищо не разчитал, а от съпорта казват, че на дизели на всички марки има проблем. Иначе видях, че имат и кит от USB към Serial (полезно, ако нямаш Serial на лаптопа).
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#15
s0me0ne Wrote:Поразрових се из форума им и видях, че има доста писаници за проблеми с Волво дизелови двг. Компютъра нищо не разчитал, а от съпорта казват, че на дизели на всички марки има проблем. Иначе видях, че имат и кит от USB към Serial (полезно, ако нямаш Serial на лаптопа).

Ха'ди стига с то'а дизел де. Забирам че ти е тръпка ама.....
Ние за бензин говорим! Поне аз!

А иначе такъв кит от УСБ към сериен видях да продават в магазините на ТСМ или Квазер. (инфото е за Пловдив)
I'd like mornings better if they started later
Reply

#16
VolvoFan Wrote:За съжаление ако само се върже OBDII кабел към сериен порт няма да стане. Няма как да се чете кода. Най-добрия вариант е да се купи OBDII reader. Има много такива в интернет аз съм ги проучвал. Подходящи за моя модел например са ElmScan и mOByDic и са и най-евтини. Има и доста добър софтуер, който дори може да ти замери перформанса на колата. Най-добри са офертите на http://www.digimoto.com/. Аз мисля да си взема от тях. С това чудо може да си правите диагностика ако разбрате естествено Big Grin Много е добро и за тунинг на колата.

Има такъв софт за четена на ОБД кода който е свободен. За сега искам да намеря кабел, за да пробвам какво се чете и какво не!
Иначе на 159$ и ни'намсиколкоцента не са малко пари за едно забавление, но ако става и за тунинг, нещата звучат по друг начин! :lol:
I'd like mornings better if they started later
Reply

#17
Garfield Wrote:
VolvoFan Wrote:За съжаление ако само се върже OBDII кабел към сериен порт няма да стане. Няма как да се чете кода. Най-добрия вариант е да се купи OBDII reader. Има много такива в интернет аз съм ги проучвал. Подходящи за моя модел например са ElmScan и mOByDic и са и най-евтини. Има и доста добър софтуер, който дори може да ти замери перформанса на колата. Най-добри са офертите на http://www.digimoto.com/. Аз мисля да си взема от тях. С това чудо може да си правите диагностика ако разбрате естествено Big Grin Много е добро и за тунинг на колата.

Има такъв софт за четена на ОБД кода който е свободен. За сега искам да намеря кабел, за да пробвам какво се чете и какво не!
Иначе на 159$ и ни'намсиколкоцента не са малко пари за едно забавление, но ако става и за тунинг, нещата звучат по друг начин! :lol:

Ами там е въпросва, че кабела сам по себе си не ти върши работа. Трябва ти и приставка която да чете сигналите.
Reply

#18
Anonymous Wrote:Ами там е въпросва, че кабела сам по себе си не ти върши работа. Трябва ти и приставка която да чете сигналите.

Коя точно приставка? :x
И какво има в нея???
Да не говориш за малката черна кутийка дето е на кабела?
[Image: newmainc2.jpg]
Тя не е ли с кабела?
И къде точно в тази конфигурация компютър-кабел виждаш приставка?

Бъди така добър и просветли невежия народ.
Разпръсни тъмата на нашето невежество, със светлината на разума си!

:roll:
I'd like mornings better if they started later
Reply

#19
Garfield Wrote:
Anonymous Wrote:Ами там е въпросва, че кабела сам по себе си не ти върши работа. Трябва ти и приставка която да чете сигналите.

Коя точно приставка? :x
И какво има в нея???
Да не говориш за малката черна кутийка дето е на кабела?
[Image: newmainc2.jpg]
Тя не е ли с кабела?
И къде точно в тази конфигурация компютър-кабел виждаш приставка?

Бъди така добър и просветли невежия народ.
Разпръсни тъмата на нашето невежество, със светлината на разума си!

:roll:

Да това е приставката - ОБД четец (рийдър). ОБД кабела се състои от ОБД букса и сериен порт. Серийния порт влиза в четеца и от четеца излиза сериен кабел към компютъра. Четеца стои мжду ОБД-то и компютъра. Четеца винаги се продава отделно и най-евтиния е към 70$, но с доставката излиза към 100$.
Незнам какво има в четеца. Няква платка е, но не разбирам от електроника, а и никой не казва доброволно Big Grin.
Досега не съм видял софтуер, който директно да чете сигнала от ЕКЮ-то на колата, а ако имаше възможност всички софтури щяха да са без приставка, а те не са.
Reply

#20
Добре де, ти му викаш четец!
Под четец аз рабирам едно устройство което разчита паметта на компютъра на колата, която е извадена от компютъра и това устр. може да я чете и да пише върху нея. Някъде му викат програматор.
Аз говоря за ето този кабел - [Image: cables1.jpg],


който се връзва непосредствено към компютъра и за софтуера който е към него: http://www.obdscan.net/scantools.htm
с чиято помощ (на софт-а) се разчитат сигналите.
Има само един проблем - незнам дали става за Volvo! :lol: :lol: :lol:
На този сайт има изложена схемата на кабела, за това търся OBDII букса. За да пробвам дали става!
I'd like mornings better if they started later
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)