The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
пресветваща_червена_лампа_на_таблото?

#1
Здаревейте!
Появи ми се следния проблем: сигналната лампа със стоп на таблото която светва когато дръпна ръчната започна да ми пресветва когато минавам през неравности, гърбици и дупки.Самата ръчна има свободен ход много преди първия зъб и бутона и си стои все навътре.
Волво 440 двигател 1,7 Б18F инжекцион 1989.Някой имал лие такъв проблем?Благодаря предварително!
Reply

#2
Провери ли нивото на спирачната течност, колега?
Reply

#3
датчика за дръпната ръчна ти е на жилото и ако ти е много хлабаво може от това да е, а самата ръчна по принцип има механизам за самонатягае
Reply

#4
И аз съм на мнение че е от нивото на спирачната течност
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#5
Въпросната червена сигнална лампа със знак (!) е обща за дръпната ръчна спирачка и за нивото на спирачната течност в съда. Паднало ти е нивото и затова свети. Долеи си течност
Reply

#6
Или е ниско нивото на спирачната течност или просто датчика на ръчната, който представлява една пластина, хваната с пластмасови скоби към лоста, се е разхлабила и контактува когато си иска.
Ако нивото на спирачната течност е спаднало, не бързай да доливаш, а първо разбери на какво се дължи това.
Може накладките да са износени или да има теч. Спирачната течност не се изпарява и за да намалее има причина.
При правилно налята спирачна течност (имам пред вид като количество) и липса на течове, тя (течността) е много надежден показател за износване на накладките.
Успех.
VOLVO V70 2.0 - 1998 - Aurora Borealis
VOLVO 480 TURBO B18FT - Ин - 1990 HEICO
VOLVO 440 GLT B18EP - 1990 - Ян - R.I.P. - 21.09.2013.
VOLVO S40 2.0 - 1997 - R.I.P. - 01.08.2008.
[Image: MCP(rgb).jpg]
Reply

#7
Пичове! много благодаря оказа се че няма спирачна течност!За сега не виждам теч ама не сезнае
ще проверя накладките не съм ги пипал 5 години.
Reply

#8
Да наистина си виж накладките, защото това може да е индикация не само за теч от системата, но и за свършили накладки.
Ако сега долееш и накладките са ти за смяна, като сложиш новите, буталото в апарата ще върне спирачната течност в казанчето и тогава става интересно....

Имай в предвид, че разяжда боята...

Arrow А като стана въпрос за спирачната течност, помниш ли кога я сменя за последно :?:
Reply

#9
Да благодаря!Знам затози проблем аз малко я карам-но най вероятно накладките са за смяна.Трябва и предницата да сменям та се посъбраха разходи-като се затопли ще почана и ще сменя всичко.
Reply

#10
Здарвейте колеги, проичетоха за проблема на колегата и искам да питам понеже и на мене ръчката за ръчната има свободен ход ще кажеш че е отпусната до първия зъб , как може да се оправи това? Даже с един пръст мога да я вдигна, до известно разстояние около 1см. Играе в в четирите посоки .. като на ляво и дясно е много слабо. Благодаря
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)