The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с климатроника ?

#11
При мен ми дава грешка: 234 и 236.
Така и неразбрах точното обяснение на грешките. За да знам какво е - за да го отстраня проблема.

Как се сваля средната конзола - между двете врати(за колана) - няма обяснение?
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#12
Колега средната конзола се сваля с дърпане Big Grin На щипки е
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#13
Колега средната конзола се сваля с дърпане Big Grin На щипки е
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#14
malko shte izbqgam ot temata ama vse pak da pitam. znachi vchera reshih da izchistq greshki natrupani prez godinata. Izchistih gi i na vsichki buksi 111. I si vikam q da probvam da zapalq kolata da vida dali vsichko e nared . Palq kolata i lampata za ABS ne shte da gasne sveti i sveti.Breeee hvanah se za glavata. Vikam si q da q vratna nasam natam da probvam spirachkite natiskam rqzko ABS raboti probvah pak i togava lampata ugasna. Eh vikam si razmina se . Posle stoq i si mislq tai tai sam se zahvanal q da vzema da pochistq filtara za karternite gazove. Razhvarlih az vsichko pochistih dokolkoto e vazmojno i pak stoq i si vikam az do tuk mai oshte nishto ne sam razvalil shto da ne vzema da izvadq i termostata koito e v kutiqta na vazdushniq filtar ta sam chuval che ako ne raboti dobre moje da imam problemi s MAF senzora. Vadq go az pochistvam i pak slagam i tuk neshtata se pretsakaha pri postavqneto izleze tova lostche na termostatakoeto natiska klapata.Az si vikam hm kakvo tolkova shte go sloja. Gledam obache vatre ima neshto i si mislq che e nqkakva mrasotiq natrupano i pochvam da go traskam ta da izleze pushtinata izteche malko technost koqto prilicha na bronz ama po chervenikava. Ami sega vednaga mi prosvetna che tova trqbva da e tazi technost koqto izbutva losta. Slojih go az ama mi se struva che nqma veche da otvarq na sashtata temperatura kato predi ako vaobshte otvarq de. Ne znam kade prodavat takav termostat. Ot motophoe oshte ne sa mi dali otgovor dali ima pri tqh i na kakva tsena

Писането на кирилица е задължително. Има множество конвертори, но най-лесно е да си сложите кирилица - цък
Велислав Енчев

малко ще избягам от темата ама все пак да питам. значи вчера реших да изчистя грешки натрупани през годината. Изчистих ги и на всички букси 111. И си викам я да пробвам да запаля колата да вида дали всичко е наред . Паля колата и лампата за АБС не ще да гасне свети и свети.Брееее хванах се за главата. Викам си я да я вратна насам натам да пробвам спирачките натискам рязко АБС работи пробвах пак и тогава лампата ужасна. Ех викам си размина се . После стоя и си мисля таи таи сам се захванал я да взема да почистя филтъра за картерните газове. Разхвърлих аз всичко почистих доколкото е възможно и пак стоя и си викам аз до тук май още нищо не съм развалил що да не взема да извадя и термостата които е в кутията на въздушния филтър та сам чувал че ако не работи добре може да имам проблеми с МАФ сензора. Вадя го аз почиствам и пак слагам и тук нещата се прецакаха при поставянето излезе това лостче на термостатакoетo натиска клапата.Аз си викам хм какво толкова ще го сложа. Гледам обаче вътре има нещо и си мисля че е някаква мръсотия натрупано и почвам да го тръскам та да излезе пущината изтече малко течност която прилича на бронз ама по червеникава. Ами сега веднага ми просветна че това трябва да е тази течност която избутва лоста. Сложих го аз ама ми се струва че няма вече да отваря на същата температура като преди ако въобще отваря де. Не знам къде продават такъв термостат. От мотофое още не са ми дали отговор дали има при тях и на каква цена

Конвертирането е извършено с това
Reply

#15
raceteam Wrote:Колега средната конзола се сваля с дърпане Big Grin На щипки е
Добре.
Сега останаха 141 и 142 ABS.
Къде да търся проблема?
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#16
Efri 850 Wrote:
raceteam Wrote:Колега средната конзола се сваля с дърпане Big Grin На щипки е
Добре.
Сега останаха 141 и 142 ABS.
Къде да търся проблема?
http://www.volvo850.ru/sdelay/dstop.htm
Виж тук колега :wink:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#17
Този датчик го свалях, и се оказа "май" че е здрав.
Реагира си, и си променя стойностите - при натиск - различен.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#18
добре де само не мога да разбера ако махна този термостат и оставя клапата отворена да минава само студен въздух какво може да стане. Нали студения ваздух е по-богат на кислород. Това не е ли добре
Reply

#19
Здравейте и аз да понапиша нещо въпреки че пуснах нова тема за моя МЕГА странен проблем, а защо не я пуснах тука не мога да ви отговоря??? Както и да е искам да попитам някой неща:
1. Тези лампички двете за климатика и рециркулацията не трябва ли да мигат около 10 сек винаги като се запали колата или като се даде на контактния ключ на 1, нещо като тест на системата и калибриране спрямо външна и вътрешна температура??? Това не ели нормално???
2. От къде ги прочитате грешките за климатроника от кой блок и от коя дупка на дадения блок, ако въобще се прочитат от диагностичните блокове (А и B) при двигателя??? Къде мога да видя в нета коя грешка какво значи???
3. Тези датчици, който отчитат температурата в купето, колко на брой са и къде мога да ги намеря??? От прочетеното до тук разбрах че са тези дупчици зад дръжките?? Това ли са или има и други някъде из купето???

Колегата volvo79 да подплъти писаното със снимков материал за да стане по ясно какво е направил и да се види дали може да се помогне със опит и знания!!!

P.S. КОЛЕГИ МОЛЯ ВИЖТЕ МИ ГОРНАТА ТЕМА, ЧЕ ТОЗИ ОТВРАТИТЕЛЕН ПРОБЛЕМ МЕ ВЛУДЯВА И НАПРАВО ЩЕ СЕ :gib: БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Reply

#20
това са сензорите. Аз съм свалял 5 и 6 които са на снимката. при проверката не показва да има нещо прекаснато а и вентилаторите ем се въртят , но все пак не знам дали подават вярна информация. На стария ми панел при завъртане на ключа не мигаха лампичките, но след смяната му със сегашния който не знам от какъв модил 850 е мигат. След като изчистих грешките не сам обръщал внимание дали все още мигат. Няма и как да проверя дали работи нормално климатика ми , защото няма фреон в системата. маи изпуска там от кадето се пални или от питата която е вътре в купето (дано не е от там) вижте това може да е от полза за някой <!-- m --><a class="postlink" href="http://vbox7.com/play:5bba8f3d" onclick="window.open(this.href);return false;">http://vbox7.com/play:5bba8f3d</a><!-- m -->            
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)