The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Студ+ксенон=кофти тръпка.....поне при мен.

#1
Здравейте колеги. Дали от студа или му дойде времето, но биксеноновата крушка на десния ми фар или не се запалва или след като се запали работи 2-3 минути и изгасва. От София на 18.12 се прибрах "едноок" и имах луд късмет, че никъде служителите на КАТ не ме спряха, а имах на три места среща с тях :evil: . Не съм проверил още дали проблема е в самата крушка или в баласта, но вчера за 10 минути си върнах халогенните крушки и като имам свободно време ще се занимая подробно с ксеноновата система. Някой от вас имал ли е проблем с ксанона на колата си през зимата?!? Най-странното в случая беше, че не ми светна индикатора на таблото за изгоряла "важна" крушка. Лично за себе си реших зимата да съм с халоген, а през другите сезони с ксенон.
Поздрави на всички.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#2
Няма общо студа с не работенето Smile ,
освен ако не си имал и преди подобни проблеми с фаровете
зимата.Логиката е студ,свиване ,влага >>>лоши връзки.
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#3
Благодаря ти за отговора Здравко.Не съм имал проблем с несветенето на фаровете до този момент.Нито с халогените, нито с ксенона. Друг е въпроса с осветеността с халогените, но това е друга бира.Миналата зима дори при по-ниски температури ксеноновите крушки си палеха от раз. Ще направя размяна на крушките за да видя дали в крушка или в баласта е проблема.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#4
Това е решението да хванеш кой е виновника Smile
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#5
Колега имам същия проблем като при тебе.Пали от време на време но накрая спря.оказа се изгоряла крушка.НАмери от някаде крушка от твои познат и само я сложи и ще разбереш наи бързо.при обръщане може да се дохване и да свети и в един неприятен момент пред СИБАНК(КАТ)може да улекнеш с вноска от 20 лева или с акт и някоя друга точка.което си е доста неприятно.А както знаете зимат по доста Smile


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#6
Здравейте отново колеги. При мен проблема се оказа неработещ баласт, крушките са здрави. Има ли някой представа дали подлежи на ремонт или каква е цената на нов?!? С обикновени баласти съм, а не SLIM.
Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#7
Стоьо платката на баласта е залята с нещо като силикон,
и няма начин да се отстрани за да се установи проблема .
Имам при мен разглобени може да дойдеш да видиш.

Цена на нов от 30 до 70лв.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#8
100Y0 Wrote:Здравейте отново колеги. При мен проблема се оказа неработещ баласт, крушките са здрави. Има ли някой представа дали подлежи на ремонт или каква е цената на нов?!? С обикновени баласти съм, а не SLIM.
Поздрави.

За цените за които може да се намери нов не си заслужава ремонта.
Reply

#9
ДОКО Wrote:Стоьо платката на баласта е залята с нещо като силикон...


Залят е заради високото напрежение на което работи. :wink:
Нормална практика за решаване на проблемите с влагата. При 20Kv ако има влага обикновенно стават много интересни неща. Big Grin
Reply

#10
лошото е че няма отваряне, а ако го отвориш както казва Дончо е направо за боклука. И аз минах това упражнение. За парите, които ще дадеш само за баласт купуваш нов комплект ксенони. Тъй като имам един изостанал мога да го разменя за една две каси бира Tongue Big Grin
приемам и рекламации ако не тръгне връщам амбалажа Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)