The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 D5 двигател?

#1
Здравейте, имам следното питане. С какъв двигател се води S60 D5 2004 година. Знам че преди години Волво имаха сътрудничество с Рено. Също така да попитам, ако някой е правил ремонти някакви наскоро, как вървят цените на резервните части?
Reply

#2
Infinity Wrote:Здравейте, имам следното питане. С какъв двигател се води S60 D5 2004 година. Знам че преди години Волво имаха сътрудничество с Рено. Също така да попитам, ако някой е правил ремонти някакви наскоро, как вървят цените на резервните части?
Колега, ако не се лъжа до края на 2005 Д5 двигателите са на АУДИ - петцилиндрови 163 к.с. Чел съм из форума, че това е двигател с голям ресурс и рядко създава проблеми.
Относно резервните части не мога да кажа нищо, защото моята е на една година, нищо не съм пипал за 35000 км, само масло и консумативи, които струват около 600 лв.
Reply

#3
STEW Wrote:
Infinity Wrote:Здравейте, имам следното питане. С какъв двигател се води S60 D5 2004 година. Знам че преди години Волво имаха сътрудничество с Рено. Също така да попитам, ако някой е правил ремонти някакви наскоро, как вървят цените на резервните части?
Колега, ако не се лъжа до края на 2005 Д5 двигателите са на АУДИ - петцилиндрови 163 к.с. Чел съм из форума, че това е двигател с голям ресурс и рядко създава проблеми.
Относно резервните части не мога да кажа нищо, защото моята е на една година, нищо не съм пипал за 35000 км, само масло и консумативи, които струват около 600 лв.

Лъжеш се!!! От 2002 г. въпросния Д5 двигател си е разработка на ВОЛВО!!! НЯМА НИЩО общо с Ауди!
Reply

#4
Ок, значи Волво двигател.. е направо на въпроса, частите по -евтини ли са тогава, защото който и да съм питал казват, че разработката на Ауди частите били много скъпи- направо режели глави.
Reply

#5
Този двигател си е само разработка на Волво - второ поколение комън рейл. За цените обаче може да каже някой с такъв...

Quote:It is an all aluminium 5 cylinder engine with 20 valves and double overhead camshafts. It has a VGT turbocharger, common rail direct injection and cooled exhaust gas recirculation.

There are two generations of D5 engines. The first generation was introduced in 2001; the second generation was introduced in 2005. The second generation has a reduced compression ratio, a water cooled VNT turbocharger with a bigger compressor and an electric servo motor to adjust the vanes, an improved EGR system, a throttle valve, revised intake and exhaust ports and a newer generation of common-rail direct injection with improved injectors.
Reply

#6
Кои части те интересуват по-точно?
Reply

#7
Ролката на пистовия ремък на алтернатора - 130 лв с тресчотка е! за сега това съм сменил по мотора другото са консумативи...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)