The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
резервен ключ

#11
MaHaPaTa Wrote:На мен ключаря ми спомена нещо около 180 - 200 само за ключа с чип. Питах и в МП - само с поръчка и малко под 400 кинта беше цената, не си спомням точно.

п.п. Преди да ми направи обикновенния ключ, майстора напъха оригиналния в някаква кутийка, там светна нещо и каза, че е с чип.
При теб е по вероятно,щом си взел колата с разглобен ключ е да е свален чип-а и да е лепнат за четеца и за това да нямаш проблем и с обикновен ключ,но честно казано ме съмнява да нямаш чип :wink:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#12
WANTED Wrote:така както гледам ако не успея да намеря такъв ключар в района или във Варна, мисля да отида до Бургас, там един колега си е направил ключ с чип и всичко е било 6 , ключаря се намирал доколкото разбрах до Кауфланд

За Варна незнам ама в Бургас съм ходил при ключар който на теб ще ти свърши работа,като влезеш в града от към Карнобат 2-3 кръстовища си само направо и в ляво има един много дълъг блок(те бургазлии даже си му имат име ама не го помня),там е ключаря.Дано някой бургазлия да се включи с помощ а ако Габрово ти е по наблизо ела да те заведа тука при ключар :lol: :lol: :lol: .
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#13
raceteam Wrote:
MaHaPaTa Wrote:На мен ключаря ми спомена нещо около 180 - 200 само за ключа с чип. Питах и в МП - само с поръчка и малко под 400 кинта беше цената, не си спомням точно.

п.п. Преди да ми направи обикновенния ключ, майстора напъха оригиналния в някаква кутийка, там светна нещо и каза, че е с чип.
При теб е по вероятно,щом си взел колата с разглобен ключ е да е свален чип-а и да е лепнат за четеца и за това да нямаш проблем и с обикновен ключ,но честно казано ме съмнява да нямаш чип :wink:

Не ми е разглобяван оригиналния ключ, малко по-нагоре съм написал, че с новия ключ се откл./закл. вратите и капачката на резервоата, контакт се подава, подгрява, но не завърта стартер-а.

Около 400 в МП беше цената за ключ + дистанционно.
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply

#14
Здравей колега Wanted!
И аз като купих колата се заинтересувах за резервен ключ! Наистина ключовете са с чип. Спомням си тогава Zdravko_850 ми помогна като ме упъти към някакъв майстор във Варна. Но аз така и не отидох при него защото ми се сториха много пари за един ключ( по спомен около 250 лв)...Ако се интересуваш попитай Здравко от форума с ник -Zdravko _850, той ще ти даде координатите на човека.
Ето я и моята тема преди време:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=4538" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=29&t=4538</a><!-- l -->
VOLVO V40 1.9D, D4192T2
Reply

#15
Айде и аз да си кажа. На колегата WANTED му писах на ЛС къде в Добрич има ключар. Пък и е все пак на 35 километра от Балчик.
Моята кола е 1997г. Единия ми ключ е неизползван, но на другият се вади гумената ръкохватка. Не забелязах никъде по нея някакъв чип. Аз си мислех, че няма чип /и все още не съм сигурен/, но при махане на пластмасите около кормилото видях , че има антена около контактния ключ и кабела и е свързан, а не е разкачен. Озадачен съм и не знам имам ли или нямам имобилайзер все пак. :roll:
Reply

#16
Честита нова година,ей,голяма загадка ще дойдат тези ключове :lol: ,ще се опитам накратко да опиша картинката,след 93-94 година се въвеждат чипове в ключовете за по голяма сигурност,чипът е по малък от грахово зърно и затова не ви се вярва че имате чип,до 99година чиповете могат да се четат със устройства и да се записва информацията на нов чип,много ключари имат такива и един ключ излиза около 60лв.,самата заготовка е универсална с дупка и според марката автомобил се поставя подходящия чип и се програмира.Както казах това е до 99 година за Волвата(за такова съм правил и затова говоря за тях),след тази година въвеждат системата "Филипс Крипто" - това е по каталог на използваните чипове в автомобилите и както става ясно от самото наименование информацията е криптирана и неможе да се копира,самите ключари виждат някаква информация само дето немогат да я правят нищо.По тази причина се налага ходене в МП където се закачат едновременно ключът и автомобила на комп и се програмират.Цената е около 120-150лв непомня точно и отделно се закупува дистанционно ако желаеш но то даже е по скъпо мисля че беше около 180 лв..На мен лично ми предлагаха 3 варианта,първия е да си сложа оригиналния ключ някъде по таблото така че да го лови антенката и да си извадя колкото си искам обикновенни ключове по 20-30лв,втория беше да рискувам 60-80 лева за ключ с чип който 99% нямаше да сработи защото моята кола е 2000година и третия вариант беше МП който и предпочетох в крайна сметка :lol: :lol: :lol: .
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#17
Честита нова година и от мен! На новия ми ключ има предвидено мято за чип, само дето още не съм намерил кой да ми го постави :oops: . Избутва се една червена тапичка, поставя се чипа и пак се затапва.
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply

#18
Колега WANTED, вече със сигурност знам че на мястото, което ти казах в личното си съобщение правят ключове с чип. Така че можеш да отидеш и да ти направят. За другите от Добрич и околните градове- ключарското ателие се намира между кръстовището на автогарата и Агромагазин-а. На около 20 метра от кръстовището на автогарата в дясно има няколко магазинчета за железария, фаянс и др. Първото от всичките е ключарското ателие. Днес го нямаше ключаря. Баща му беше там и каза, че правели и най- новите ключове с чипове. Нямало проблем. Цени не можа да ми каже. Синът му се занимавал с това. На работа ще бъде в понеделник.
Айде от мен толкова. Успех!
Reply

#19
БЛАГОДАРЯ МНОГО КОЛЕГА...КАТО СИ НАПРАВЯ ЩЕ ИЗКАЖА МНЕНИЕ
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)