The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
магаре 440 и 440бодигард

#1
колеги моля ви за помощ и бързи отговори.еднакви ли са магаретата на 440 и бодигарда.моето 92 год 1.7 турбо.благодаря предварително
[Image: 59441633113548494631262795931pTZPKxM5LuaIf97Z0Q5f.JPG]
например от това на снимката ще стане ли на моето че ми се е.а м.....а.
Reply

#2
Честита Нова Година на всички! А по въпроса за "магарето" - ето няколко мнения:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=692" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=4&t=692</a><!-- l -->
Reply

#3
много благодаря колега.тази кола на снимката е в плевен а аз съм от русе и затова искам да знам дали си струва да ходя до там.щот тук няма никъде.голям проблем.побърках се от обикаляне по морги и търсене в нета


Attached Files
.xlsx   artikuli.xlsx (Size: 15.48 KB / Downloads: 0)
Reply

#4
vil4an76 Wrote:много благодаря колега.тази кола на снимката е в плевен а аз съм от русе и затова искам да знам дали си струва да ходя до там.щот тук няма никъде.голям проблем.побърках се от обикаляне по морги и търсене в нета


не се сещам точно,но аз като сменях магаре се наложи да режа планката за тампона на кутията и да заваря моята-там има разлика също....!
от дизел не става на бензин
Reply

#5
благодаря и на теб terorist.за дизела и аз се убедих.няма нищо общо със истината.ходих и гледах няколко магарета по моргите и те бяха дефектни в смисъл нестават за нищо но на пръв поглед тампона за кутията или по точно както казваш планката са си все същите.незнам.дори и несъм за задълбочавал в това защото като ги видя че не са годни за употреба и не се занимавам повече с тях.обиколих цял Русе,всички знайни и незнайни морги и няма магарета.толкова ли са ценни и защо тези ВОЛВА страдат от тях.а дали за тези които питам са съвместими
Reply

#6
vil4an76 Wrote:благодаря и на теб terorist.за дизела и аз се убедих.няма нищо общо със истината.ходих и гледах няколко магарета по моргите и те бяха дефектни в смисъл нестават за нищо но на пръв поглед тампона за кутията или по точно както казваш планката са си все същите.незнам.дори и несъм за задълбочавал в това защото като ги видя че не са годни за употреба и не се занимавам повече с тях.обиколих цял Русе,всички знайни и незнайни морги и няма магарета.толкова ли са ценни и защо тези ВОЛВА страдат от тях.а дали за тези които питам са съвместими

страдат защото е тръбна конструкция ,която се пълни с кал и вода и корозира -после се къса...
страдат също ,защото са пъргави коли и като минеш през препятствие /тротоар да речем/ без да искаш -пак се късат-да ама купето не мръдва :wink:
Reply

#7
Aко има разлика в магарето на твоята и тази тук от снимката, тя ще е в захващането на задния тампон на скоростите.
По-горе terorist го е казал - рязал и заварявал е човекът... което значи, че магарето НЕ става.
Да поясня - твоят 1.7 турбо мотор по принцип отзад трябва да е с маслен тампон с изместени от напречната ос на магарето уши за захващане.
Бодигардът на снимката вероятно е с двигател моноинжекция 1.8, където задния тампон е омега-образен и неговото захващане не съвпада с това на твоя. Извод: режиш, заваряваш, дупчиш... или НЕ се занимаваш.
Ако двигателят е 1.7 инжекция, вероятно отзад е със същия омега тампон.
Ако е 1.7 турбо - може да си късметлия.
Ако е 2.0 инжекция - там задния тампон при всички случаи е маслен... и ти върши работа това магаре.

Съвет - виж си задния тампон и гледай да си намериш магаре, на което той да пасне :!:
Магаре от дизел не ти върши работа.
Reply

#8
BOCK GT1 Wrote:Aко има разлика в магарето на твоята и тази тук от снимката, тя ще е в захващането на задния тампон на скоростите.
По-горе terorist го е казал - рязал и заварявал е човекът... което значи, че магарето НЕ става.
Да поясня - твоят 1.7 турбо мотор по принцип отзад трябва да е с маслен тампон с изместени от напречната ос на магарето уши за захващане.
Бодигардът на снимката вероятно е с двигател моноинжекция 1.8, където задния тампон е омега-образен и неговото захващане не съвпада с това на твоя. Извод: режиш, заваряваш, дупчиш... или НЕ се занимаваш.
Ако двигателят е 1.7 инжекция, вероятно отзад е със същия омега тампон.
Ако е 1.7 турбо - може да си късметлия.
Ако е 2.0 инжекция - там задния тампон при всички случаи е маслен... и ти върши работа това магаре.

Съвет - виж си задния тампон и гледай да си намериш магаре, на което той да пасне :!:
Магаре от дизел не ти върши работа.

ЖОРО,един път ,казваш че щом съм рязал планката за тампона-магарето значи не става-----а после казваш на човека-да реже и да смени планката.....КАК ДА РАЗБИРАМ ТОВА?-пак ли нещо не съм доразбрал?
става или не-4-та година си го карам---и става мн лесно м/у другото Big Grin
Reply

#9
terorist Wrote:
BOCK GT1 Wrote:Aко има разлика в магарето на твоята и тази тук от снимката, тя ще е в захващането на задния тампон на скоростите.
По-горе terorist го е казал - рязал и заварявал е човекът... което значи, че магарето НЕ става.
Да поясня - твоят 1.7 турбо мотор по принцип отзад трябва да е с маслен тампон с изместени от напречната ос на магарето уши за захващане.
Бодигардът на снимката вероятно е с двигател моноинжекция 1.8, където задния тампон е омега-образен и неговото захващане не съвпада с това на твоя. Извод: режиш, заваряваш, дупчиш... или НЕ се занимаваш.
Ако двигателят е 1.7 инжекция, вероятно отзад е със същия омега тампон.
Ако е 1.7 турбо - може да си късметлия.
Ако е 2.0 инжекция - там задния тампон при всички случаи е маслен... и ти върши работа това магаре.

Съвет - виж си задния тампон и гледай да си намериш магаре, на което той да пасне :!:
Магаре от дизел не ти върши работа.

ЖОРО,един път ,казваш че щом съм рязал планката за тампона-магарето значи не става-----а после казваш на човека-да реже и да смени планката.....КАК ДА РАЗБИРАМ ТОВА?-пак ли нещо не съм доразбрал?
става или не-4-та година си го карам---и става мн лесно м/у другото Big Grin



ааааааааа-схванах -искал си да кажеш че щом съм сменял планките,заначи магарето е било за друга каруца

извинявам се
Reply

#10
здравейте колеги.мерси за отговорите.сега се връщам от майсторът ми и ми каза че е слагал някакъв фланец зада може да вкара полуоската по навътре защото тя влизала много малко в тази чаша която се намира в диференциала,след като неможахме да намерим по читаво магаре от мойто.но и сега си мислим че проблемът не е в магарето но в какво.значи на място с вдигната предница този проблем го няма.пробвал я е но след като седнахме да направим едно кръгче и на 1/4 от завоя при пълен десен и пак старата песен на нов глас.утре ще ходя да му помагам и дано успеем да видим защо прави това.някой да има идея някаква Cry
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)