The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем след смяна на съединител

#11
Преди няколко месеца и при мен се случи същата работа,претрисане след смяна на съединител.Бях минал около 350 км с него,но продължаваше да тресе предимно при потегляне. Сваляхме кутията отново.Познай какво се оказа-крив притискател,фабрично крив.Приеха ми рекламацията в магазина от който го бях купил,,дадоха ми нов и нещата се оправиха.Искрено ти пожелавам да не е това,филма е доста голям.Мисля си обаче че няма как да разбереш без да се отвори кутията отново.Успех.
Reply

#12
Zaneshew Wrote:Смених съединител - комлект . Педала ми омекна - направо не се усеща. Всичко е наред освен една малка дразнеща дреболия - на 1-ва скорост колата претриса (колкото и бавно да пускам съединителя) .....Волво V40 1.9 TD 99г.

Поне напиши с кой мотор си:
В4192Т
В4192Т2
В4192Т3
или конете, ако ги знаеш - 90, 95, 102, 115 :?:
Reply

#13
BOCK GT1 Wrote:
Zaneshew Wrote:Смених съединител - комлект . Педала ми омекна - направо не се усеща. Всичко е наред освен една малка дразнеща дреболия - на 1-ва скорост колата претриса (колкото и бавно да пускам съединителя) .....Волво V40 1.9 TD 99г.

Поне напиши с кой мотор си:
В4192Т
В4192Т2
В4192Т3
или конете, ако ги знаеш - 90, 95, 102, 115 :?:

Излъгах! :oops: Ама така е като пиша по малките часове :wink:

Та моторите са "D" (дизел), а не "В" (бензин) и са:
D 4192 T - 90 ps
D 4192 T2 - 95 ps
D 4192 T3 -115 ps
D 4192 T4 - 102 ps
Reply

#14
BOCK GT1 Wrote:
BOCK GT1 Wrote:
Zaneshew Wrote:Смених съединител - комлект . Педала ми омекна - направо не се усеща. Всичко е наред освен една малка дразнеща дреболия - на 1-ва скорост колата претриса (колкото и бавно да пускам съединителя) .....Волво V40 1.9 TD 99г.

Поне напиши с кой мотор си:
В4192Т
В4192Т2
В4192Т3
или конете, ако ги знаеш - 90, 95, 102, 115 :?:

Излъгах! :oops: Ама така е като пиша по малките часове :wink:

Та моторите са "D" (дизел), а не "В" (бензин) и са:
D 4192 T - 90 ps
D 4192 T2 - 95 ps
D 4192 T3 -115 ps
D 4192 T4 - 102 ps


Написал съм достатъчно,поне за по-просфетените . 1.9ТД - означава D 4192 T, ако беше друг щях да напиша 1.9Д, Не видях в поста ви помощ, а само излишно заяждане !
Reply

#15
Съжалявам колега, но явно не съм от просФетените.
А дали ще напишеш 1.9ТД или 1.9Д - това си е само някакво твое лично обозначение.
Защото всички модификации на този дизел са турбинирани.

А когато си отишъл в СканТех, хората там са ти поискали талона, нали?
Като се пусне WIN- номера на шасито, излиза с кой мотор е комплектована колата.
Та затово твоето "ТД" или "Д" едва ли им е вършело работа :!:

Така:
Питам за двигател, защото и 4-те модификации са с една и съща кубатура.
Ако не знаеш КОДА на мотора, ориентир тогава са конските сили!
И тук идва тънката разлика, която ти убягва, колега.
По-силните мотори и по-точно тези от граничната 1999-2000 г. са комплектовани с двумасов маховик (това е ясно за просветените).

Нямаме коне, нямаме код на двигател. Нямаме снимка на стария или новия съединител за да видим феродовия диск дали е с демпфери или не.
Имаме новото (след фейслифта) Волво - снимката ти от аватара го показва, което категорично е след 2000-та година. :roll:

Опитвам се да разбера с КОЙ маховик си по кода на мотора, за да разбера дали сте свършили цялата работа за да ти кажа евентуално И от къде може да идва проблема ти.

Е, ти все пак търсиш съвет..... а на нас, без цялата информация, ни остава само да гадаем, нали :?:
Reply

#16
BOCK GT1 Wrote:Съжалявам колега, но явно не съм от просФетените.
А дали ще напишеш 1.9ТД или 1.9Д - това си е само някакво твое лично обозначение.
Защото всички модификации на този дизел са турбинирани.

А когато си отишъл в СканТех, хората там са ти поискали талона, нали?
Като се пусне WIN- номера на шасито, излиза с кой мотор е комплектована колата.
Та затово твоето "ТД" или "Д" едва ли им е вършело работа :!:

Така:
Питам за двигател, защото и 4-те модификации са с една и съща кубатура.
Ако не знаеш КОДА на мотора, ориентир тогава са конските сили!
И тук идва тънката разлика, която ти убягва, колега.
По-силните мотори и по-точно тези от граничната 1999-2000 г. са комплектовани с двумасов маховик (това е ясно за просветените).

Нямаме коне, нямаме код на двигател. Нямаме снимка на стария или новия съединител за да видим феродовия диск дали е с демпфери или не.
Имаме новото (след фейслифта) Волво - снимката ти от аватара го показва, което категорично е след 2000-та година. :roll:

Опитвам се да разбера с КОЙ маховик си по кода на мотора, за да разбера дали сте свършили цялата работа за да ти кажа евентуално И от къде може да идва проблема ти.

Е, ти все пак търсиш съвет..... а на нас, без цялата информация, ни остава само да гадаем, нали :?:

Както гледам, само вие се заяждате досега! Моят двигател е от по-слабите -90 коня и е 1999г. март месец - така че на вас ви обягва тази разлика ! 1999г. има и D4192T и D4192T2. В повечето online каталози дори и в БГ (kanex ) двигателите са обозначени 1.9TD - което винаги е 90 коня и 1.9D или 1.9DI което се отнася за другите модели ! Това не е "някакво твое лично обозначение" !!! Това каква снимка си слагам на аватара дори и да е заблуда за вас, не виждам какъв ви е проблема - всеки си слага каквото иска ! Относно "просфетените" във вашия сервиз , познат от форума вече ви е сърбал попарата - така че - няма да го обсъждам тук !
Reply

#17
Резултата от заменения феродов диск е: Колата работи както трябва вече - няма го претрисането ! Лош късмет или дефектна бройка - но важно е когато накрая всичко е добре !
Reply

#18
а майсторите пак ли взеха парици...Защото е неприятно Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#19
Zaneshew Wrote:Резултата от заменения феродов диск е: Колата работи както трябва вече - няма го претрисането ! Лош късмет или дефектна бройка - но важно е когато накрая всичко е добре !

Честито колега!!!Наистина в случая е важен крайния резултат.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#20
BOCK GT1 Wrote:Съжалявам колега, но явно не съм от просФетените.
А дали ще напишеш 1.9ТД или 1.9Д - това си е само някакво твое лично обозначение.
Защото всички модификации на този дизел са турбинирани.

Седни и прочети Smile 1.9ТД си е 90к. вече 1.9Д си е "новите" дизелчета с комънреал сиситема. Не е лично негово(наше) обозначение.
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)