The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Отдушник на картерните газове

#1
Здравейте !Това е първото ми питане във форума, който отдавна преглеждам.
След теч на масло от капачката на двигателя Б18Е - 1.7 пълна инжекция свалих единия от маркучите и излезе нещо като майонеза,а самият отдушник е пълен с това чудо.Та - някой свалял ли е отдушника да го чисти защото моят е запушен и ако да - да сподели.Набит ли е или ...
Reply

#2
Почистваш мизерията и караш.От маслото е.
Нема да съ плашиш. Big Grin Big Grin Big Grin
П.П. Ако е задрстен сериозно опитай с бензин наливаш малко и като барман
докато ти хареса.Успех.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#3
Благодаря за отговора !Доста сериозно е задръстен - не излизат никакви газове от него.Доколкото се порових тук там това чудо е набито във блока и не излизало лесно.Засега само го гледам като голям камък.Който е патил да помага! А за бензина може да пробвам и ще пиша какво е станало :|
Reply

#4
krasimir2006 Wrote:Благодаря за отговора !Доста сериозно е задръстен - не излизат никакви газове от него.Доколкото се порових тук там това чудо е набито във блока и не излизало лесно.Засега само го гледам като голям камък.Който е патил да помага! А за бензина може да пробвам и ще пиша какво е станало :|
Не очаквай и да видиш газове Big Grin Колега,този отдушник от вътре е пълен със вата.Т.е един вид филтър.Не че не е възможно да се задръсти,но ако имаш такива съмнения трябва да се свали и погледне.Никога не съм го демонтирал,но до колкото знам е набит в блока.
Reply

#5
Свалих го със много мъки.За който му се наложи - очиства се мястото около него(маруч на въздуховода, маркучите на газовата при мен и куплунзите на датчика за детонациите,на стъпковото моторче,датчика на входящия въздух и на температурата на охлаждащата течност).Целта е да се освободи мястото около него.Отдушника е набит директно на блока, от ламарина е и е боядисан.Отдолу е на лек конус и влиза в блока около 2 см.Излезе със търпеливо многократно леко почукване - наляво-надясно и напред-назад като едновременно с това привързах ТЕЛ ! отдолу и на лостова система го опъвах нагоре.След измиване с бензин вътре има ламаринки с дупчици(поне това което се вижда).Задръстването беше главно във тройника който е отгоре и е нахлузен.Теча на масло се оказа главно от самата капачка !
За двамата отговорили - Благодаря !
Надявам се на някой колега да съм му бил полезен както са ми били полезни темите във форума на мен ! Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)