The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За дизела и олиото

#31
вадя темата от праха, защото както си четох най новата придобивка намерих това

обичам да експериментирам, но когато не разбирам и не вярвам съм мноооооооооого предпазлив. Още повече че това ми е първия дизел и нищо не вдявам
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#32
вадя темата от праха, защото както си четох най новата придобивка намерих това

обичам да експериментирам, но когато не разбирам и не вярвам съм мноооооооооого предпазлив. Още повече че това ми е първия дизел и нищо не вдявам


Attached Files Thumbnail(s)
   
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#33
1900г.когато представя своя двигател , Рудолф Дизеел исползва 100% чисто фъстъчено масло ...
Reply

#34
1900г.когато представя своя двигател , Рудолф Дизеел исползва 100% чисто фъстъчено масло ...
Reply

#35
малееее колко време е минало от тогава?
а и има ли нещо общо на тогавашния дизелов агрегат със сегашния?
то май само цикъла на дизел е останал - той няма нищо общо с оня другия цикъл - на карно бе не тоя дето ти си мислиш.

днешните дизели са по-добри в доста отношения от бензиновите си събратя. в европата вече здраво настъпват към биогоривата и делът им ще се увеличава. друг е въпроса ние с нашите дизели отпреди 10на години поне доколко можем да използваме такова гориво без проблеми.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#36
малееее колко време е минало от тогава?
а и има ли нещо общо на тогавашния дизелов агрегат със сегашния?
то май само цикъла на дизел е останал - той няма нищо общо с оня другия цикъл - на карно бе не тоя дето ти си мислиш.

днешните дизели са по-добри в доста отношения от бензиновите си събратя. в европата вече здраво настъпват към биогоривата и делът им ще се увеличава. друг е въпроса ние с нашите дизели отпреди 10на години поне доколко можем да използваме такова гориво без проблеми.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#37
мой приятел караше само с трансформаторно масло,известно време зареждах от него,цената беше много добра ,но доставките спряха . на една бензиностанция след като заредихме био дизел и отместихме дойде местния "шаро" и започна да облизва капките по асвалта.за сега карам експериментално , разликата в цената не е голяма,но на 50лв. са ми към 90-100км повече. опасявам се от качеството на био дизела, заради съдържанието на разните смоли в растенията. търся повече информация за самото производство .
Reply

#38
мой приятел караше само с трансформаторно масло,известно време зареждах от него,цената беше много добра ,но доставките спряха . на една бензиностанция след като заредихме био дизел и отместихме дойде местния "шаро" и започна да облизва капките по асвалта.за сега карам експериментално , разликата в цената не е голяма,но на 50лв. са ми към 90-100км повече. опасявам се от качеството на био дизела, заради съдържанието на разните смоли в растенията. търся повече информация за самото производство .
Reply

#39
emonik Wrote:мой приятел караше само с трансформаторно масло,известно време зареждах от него,цената беше много добра ,но доставките спряха . на една бензиностанция след като заредихме био дизел и отместихме дойде местния "шаро" и започна да облизва капките по асвалта.за сега карам експериментално , разликата в цената не е голяма,но на 50лв. са ми към 90-100км повече. опасявам се от качеството на био дизела, заради съдържанието на разните смоли в растенията. търся повече информация за самото производство .

Не се притеснявай за качеството все пак около 80% от производството на българския биодизел се изнася на запад, друг е въпроса дали това гориво е подходящо за твоята кола.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#40
emonik Wrote:мой приятел караше само с трансформаторно масло,известно време зареждах от него,цената беше много добра ,но доставките спряха . на една бензиностанция след като заредихме био дизел и отместихме дойде местния "шаро" и започна да облизва капките по асвалта.за сега карам експериментално , разликата в цената не е голяма,но на 50лв. са ми към 90-100км повече. опасявам се от качеството на био дизела, заради съдържанието на разните смоли в растенията. търся повече информация за самото производство .

Не се притеснявай за качеството все пак около 80% от производството на българския биодизел се изнася на запад, друг е въпроса дали това гориво е подходящо за твоята кола.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)